Бяло езиче,въпрос?

  • 12 690
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 477
Първите 4 месеца мажех езика на малкия с Фунгостатин.Така се премахват белите налепи след хранене.И съответно няма да се образуват гъбички  Peace

# 16
  • Мнения: 554
Ако не са гъбички, което може да потвърди педи, няма смисъл детето да се маже с каквото и да било или пък да му се бърка с марли и подобни, на никой не му е приятно да му бъркат в устата. И моята бухтичка беше така до втория месец, защото не можеше да си изплакне езика след хранене и то се натрупва и се маха по-трудно, започнах да давам водичка с лажичка и се изчисти и гъбички лепна накрая, но не съм я мазала с дактарин, докато се наканя и те изчезнаха като започнахме плодовите пюрета.

# 17
  • Мнения: 622
Не се притеснявай от млякото е. Гъбичките до колкото знам са като шупнал айрян  newsm78 Ако можеш давай няколко капки вода/чай за изплакване. Моето дете винаги заспиваше след кърмене и никога не си е плакнала устата.За сега не е имала гъбички и дано нямаме.

# 18
  • Мнения: 5 393
Това се казва млечница-бял налеп, вид гъбички,които се появяват върху езика и бузките.

Не е задължително.Както съм писала, след като оправихме млечницата на Иво 2 пъти с Дактарин,бялото езиче остана, и не се влияеше от дактарина.Освен това не създаваше дискомфорт за разлика от млечницата.

Ето така изглеждаше езичето на Иво, и това не е млечница.

# 19
  • Мнения: 84
На моя син винаги след хранене езика му е същия! Wink Спокойно. Имаше и частични гъбички, но ни казаха да му слагаме на залъгалката едно мехлемче и той си го осмукваше така. Сега предполагам че няма. Peace

# 20
  • Мнения: 4 451
Най-добре го заведи да го види педиатър, той ще прецени. И аз си мислих, че езичето на дъщеря ми е бяло от млякото, но се оказа млечница.
Бих могла да ти кажа какъв "тест" направи тогава нашият педиатър. С дървена шпатулка (ти би могла да ползваш обратната страна на лъжицата) се опита да премахне "полипа". Ако се маха, спокойно, не се касае за млечница. Но ако не помръдва, най-вероятно е точно това.

# 21
  • Мнения: 32
Здравейте,всички.Този проблем с езичето го имаме и ние.Моето бебе е на 29 дни и този език е още бял.Мажа го от доста време с Дактарин и все си е така.Чудя се дали въобще има смисъл да го мажа вече.Не зная какво да правя.На 30.01.08 сме на консултация и ще видия какво ще ни кажат,но ако знаете друг лек моля споделете.Възможволи е да са гъбички и да не минават от този гел?Благодаря предварително.

# 22
  • Мнения: 2 172
Ами,виж,тази тема аз я бях пуснала.Нашето езиче се оправи откакто започна да си смуче палеца  hahaha Ако не го сърби езичето и устната кухина бебчо,значи не са гъбички,а просто от млякото се наслоява.Нашия език беше мнгоо бял,но само езика,нищо друго и като си налапа веднъж палеца и за 2 дена го остърга и оттогава няма и помен от бяло,съвсем чистичък е.Но пък остана проблема с палеца  smile3515

П.П. Дактарина изобщо не помогна  smile3506

# 23
  • Мнения: 32
Eliiii,благодаря за отговора.Днес ходихме на консултация,по-рано, а не на 30 и педито нищо не каза за езика,а го видя,а и аз по край другите проблеми с нослето забравих да и обърна особено внимание.Бебка не я боли,няма дисконфорт в устата,значи мога да смятам че не е нищо страшно.тя също се опитва да си слага палчето,даже понякога цялото юмруче,но аз навреме и го махам.Дано проблема с палчето го преодолеете. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 2 658
нормално е да е бяло езичето като е само на мляко детето. Нашето чак синееше, но щом няма налепи не са гъбички.

# 25
  • Мнения: 74
нормално е след всяко хранене даваи вода, ако не иска вземи една марличка намокри я с вода и мини лекичко езичето.

# 26
  • Пловдив, Раковски
  • Мнения: 115
И моят Стилиян имаше 2-3 бели налепа когато беше на около месец. Мазах го с Дактарин няколко пъти и мина!

# 27
  • Мнения: 5 539
От млякото е. И при нас е същото положението, откакто се е родил. Мазах го 10 дни с Дактарин без никакъв видим резултат. Не са гъбички това.
И между другото, пробвала съм да го остържа с марля и бялото НЕ пада.
Педиатърката каза, че щом започнем с храна, различна от млякото, ще се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт