Бихте ли се установили в чужбина със семейството си ?

  • 17 183
  • 342
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 313
Хора елате в Канада пък тогава говорете. Чувал хубави дрехи за 100$ няма. Обувки хубави за деца - 60-70$ - кожени, прилични марки. Да не мислите, че всички такива носят. И тук има бедни.  Tук масово се пазари от Уолмарт и Зелерс. Верно че в БГ е много скъпо , но повярвайте, нещата от тук изглеждат различно. Ще поживеете 1-2 г , ще започнете да гледате друго яче на имането и нямането. Защото тук не се сравняват нещата с това как си живял  в БГ, може би е по важно как би искал да живееш. Да , в БГ е много по тежък живота, не го отричам, но и тук може да ти стане доста тежичко. Повярвайте, повечкото пари винаги вървят и с повече разходи и така е направено, че в края на месеца ако си на + да си хеппи. Аз вярвам как на резидентката и инженера може да не им стигат парите. Те нямат предвид , че им е празен хладилника и са тръгнали голи и боси - за друго иде реч, ама ще поживеете , ще видите.

Последна редакция: пн, 24 дек 2007, 07:41 от smuty

# 331
  • Мнения: 3 674
Един от плюсовете на Калгари е перфектния градски транспорт. И няма как да е иначе, при температура -40 градуса можеш да се окажеш ледена шушулка.
В Калгаро бяхме с мъжа ми като туристи  летата на 2004 и 2005 г. Интересен град! Hug  Но се учудих че през деня от 10.00 до 15.00 на центъра нямаше жив човек...пусто! newsm78   Иначе в уикиндите е доста оживен. А зимата наистина ли стига до  - 40 градуса.. newsm78  А  аз мислех че ние тук в Скандинавия мръзнем и бием рекордите по студ и дълга зима... Rolling Eyes

Но при нас рядко стига - 20 градуса...

# 332
  • Мнения: 177
Живяла съм в Канада и в Ливан;две съвсем различни държави и култури и двете със своите плюсове и минуси;но според мен човек когато има желание може да пробие ,а и да се чувства добре навсякъде;все пак според мен много е важно къде си и с кой си,работа навсякъде ще намериш,зависи какви компромиси си готов да направиш и какво очакваш.Първите години навсякъде е трудно,аз определено обичам промените,свикнала съм и на 2 и на 200 така,че ако се наложи бих заминала.

# 333
  • Мнения: 743
Според мен тук наистина се измести темата,затова повече няма какво повече да добавя ,освен да ви пусна снимки с етикетите  hahaha
А колкото до подкрепата,ами да ,на себе си разчитам главно,но и от роднини до роднини разликата е много голяма,иначе вчера се чух със сестра си, в Торонто е 7 градуса,за Калгари не знам,там няма да ходя скоро,в Монреал също може би само на екскурзия. Mr. Green

Честито Рождество на всички,пожелавам ви повече късмет и вяра на местата, където сте и успех на тези места в които искате да бъдете! Весели празници!

# 334
  • Мнения: 200
. А зимата наистина ли стига до  - 40 градуса.. newsm78  А  аз мислех че ние тук в Скандинавия мръзнем и бием рекордите по студ и дълга зима... Rolling Eyes

Но при нас рядко стига - 20 градуса...[/b]
- 40 е с факторът вятър, което без този фактор е към -20. Иначе -25  е най-ниската температура, която съм преживявала. Случва се рядко , януари и февруари са най-студенте месеци. По на север обаче става и -40 без фактор, но там живеят много малко хора.

# 335
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
- 40 е с факторът вятър, което без този фактор е към -20. Иначе -25  е най-ниската температура, която съм преживявала. Случва се рядко , януари и февруари са най-студенте месеци. По на север обаче става и -40 без фактор, но там живеят много малко хора.
Какви са тези уреди, които измерват температурата, съобразявайки се с фактора вятър  Thinking newsm78
Тук температурите рядко падат под нулата, но като задуха оня ми ти вятър и си става студеничко, но никъде до сега не съм срещала да кажат температурата е толкова, но с фактора вятър, ще имате усещането днес за еди каква си температура  Crazy

# 336
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Фактора вятър не влияе на термометъра Laughing Обаче създава усещане за по-ниски температури.
Така че при -40 и вятър настава арктичен студ Sick

# 337
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
имала съм възможност, имам и в момента, но не искам.
Всичко, което обичам и всичко за което съм се борила е тук Heart Eyes

Честито Рождество Христово!

# 338
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Фактора вятър не влияе на термометъра Laughing Обаче създава усещане за по-ниски температури.
Така че при -40 и вятър настава арктичен студ Sick
И аз така знам, ама тези приказки, термометърът отчел -20, пък те пишат уверено че било -40   Thinking newsm78 Реших, че или има ново открит уред или някой се прави на много знаещ  Twisted Evil Както и с цената на квартирите в Монреал, добре че пуснаха сайт, да се види реалната обстановка  Crazy
Чудя се, тези хора, които пишат така на изуст, каква им е целта или просто са песимисти в реалния живот и всичко го виждат в такива черни тонове  ooooh!

# 339
Фактора вятър не влияе на термометъра Laughing Обаче създава усещане за по-ниски температури.
Така че при -40 и вятър настава арктичен студ Sick
И аз така знам, ама тези приказки, термометърът отчел -20, пък те пишат уверено че било -40   Thinking newsm78 Реших, че или има ново открит уред или някой се прави на много знаещ  Twisted Evil Както и с цената на квартирите в Монреал, добре че пуснаха сайт, да се види реалната обстановка  Crazy
Чудя се, тези хора, които пишат така на изуст, каква им е целта или просто са песимисти в реалния живот и всичко го виждат в такива черни тонове  ooooh!

Не съм метеоролог и не ная как точно се правят изчисленията, но по всички канали, вкл. и Weather Channel, в Канада се дава преичислената температура с "wind chill factor", защото има разлика в усещането. Така че пишат хората наизуст, а цитират медиите. За тези, които се интересуват как стават изчисленията (аз не се интересувам!), ето връзка:
http://www.weather.gov/os/windchill/index.shtml

# 340
За момента не бих,човек си тежи където са му корените.А ако все пак отидем някъде ще е в Испания,всичко там ми допада.

# 341
  • Мнения: 94
По принцип мислихме да заминаваме в Испания,вПалма де Майорка,защото на мъжа ми брат му живеят там и мислехме да се изнасяме от България. SadНе че умираме от желание,но след като собствената ти държава не ти предлага условия за живот...То било ниски заплати,нямаме собствено жилище.А поне в чужбина ще работиш и знаеш за какво Confused

# 342
  • Мнения: 702
Да
И завинаги по възможност Peace

Общи условия

Активация на акаунт