До кога не се казва, че си бременна?

  • 28 853
  • 144
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 758
на родителите ни казахме веднага щом видяхме двете чертички
на всички останали - по-късно - след 3м
при мен не беше от суеверие, а по-скоро не исках, ако стане нещо лошо с бебето, да знаят много хора  Rolling Eyes 

# 31
  • Мнения: 5 362
Никога не съм крила,нито съм се притеснявала от това.Каквото ще става-ще става!И е възможно да бъде във всеки един момент от бременността.
Казах на всички веднага като разбрах! Peace

# 32
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Веднага щом разбрах казах на всички,кат стара клюкарка... Laughing

# 33
  • Мнения: 296
Аз със първата си бременност казах по-късно на близките си. Някъде към 3-я месец поради факта, че имах кафеникаво зацапване. Седмица след като се похвалих се наложи да влезна в болницата и вече тогава всичките разбраха. А сега с тази бременност казах на моите родители и на няколко приятелки веднага след като си направих теста за бременност, даже не бях ходила на гинеколог още. Нямах търпение да се похваля. И според мен няма смисъл да се крие, то това си е много радостна новина Peace

# 34
  • Мнения: X
Ами няма връзка казването със случването на "нещо лошо" с казването, аз лично предпочитам да не казвам на колегите до 12-та седмица, за да си спестя обясненията, ако все пак нещо се случи.
Първата бременност ме хванаха в девета седмица, тази в дванайста си казах сама, защото вече много си личеше.

# 35
  • Мнения: 3 695
Не съм суеверна, но казах доста късно. Факт е, че процентът на абортите първите 3 месеца е доста по-висок. Знаехме си само аз и мъжът ми, не виждах смисъл да се хваля с нещо, което още не се е случило и има толкова много неизвестни.
Не съм против ранното казване, стига майката да е готова и почувства желание да сподели.  Peace

# 36
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На роднини казахме.
Повечето ни познати изчакахме да забележат, е на някой казахме и по-рано Laughing
Но не сме робували на суеверия Naughty

# 37
  • Мнения: 6 461
Веднага след като разбрах ,че съм бременна казах на всички Grinning
Не мога крия такава огромна радост. Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 6 011
До кагато ти си решиш, или докогато започне да ти личи! Laughing
Аз казах секунди след като направих теста. После звънях по телефона на доста приятели, след това казвах на всички, които срещна.
 Не можех да се въздържам-щях да се пръсна от щастие!

# 39
  • Мнения: 719
Първо честито!
Рискът е най голям до 12г.с. ,но на най-близките можеш да кажеш веднага. Това е прекрасно събитие, недей да си мълчиш, всичко друго е суеверие. Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 44 121
Казваш когато и на който искаш. Другото са разни суеверия и глупости. А за аборта - всичко зависи от самата бременност, но така или иначе вероятност има до края...при кой почти никаква, при кой голяма....има леки бременности и рискови такива, извънредни обстоятелства и т.н. не ги мисли тези неща - лека и безпроблемна и се радвайте и си споделяйте с който пожелаете - колкото повече положителни емоции - по-добре Wink

# 41
  • Мнения: 2 312
Разбрах следобяд,на мъжа си казах още същата вечер.После казвахме заедно на родата,а като разбра зълва ми-всички познати,комшии,приатели,неприатели и непознати вече знаеха  Grinning

# 42
  • Мнения: 4 621
Първо, честито!
Казва се, когато си поискаш! Peace
Peace

# 43
  • Мнения: 4 965
 Laughing
Пък и вече доста хора разбраха, че си бременна.


Леко и успешно бременеене ти желая!  bouquet

# 44
  • Мнения: 636
Цитат
На най-близките казахме веднага.
На останалите, включително и на колегите ми, като мина прословутата 12-та седмица.
И не от суеверие. Именно защото има най-голям риск от спонтанен аборт в този период, не исках да бия барабана предварително, пък после, не дай си боже, да давам обяснения за други
неща.

 Peace
Това е най-точният отговор на въпроса ти.

Общи условия

Активация на акаунт