Давали ли сте клеева тинктура/прополис и от каква възраст?

  • 35 700
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз съм купувала клеева  тинктура. Миналата година така лекувах гърлото на дъщеря ми. Доволна съм.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 252
Моята дъщеря/голямата/ миналата седмица настина и реших да пробвам с прополис.Давах и по 10 капки в чай,че иначе не иска и да го помирише.Нз дали е от него ,но така бързо не се е оправяла никога до сега.
А за цената -1,70лв

# 17
  • Мнения: 1 114
Взех клеева тинктура на Хигитест. Не се препоръчва за деца до 3 години. /Заради съдържанието на спирт най-вероятно./
В една от темите, към които Доня Туфиня е дала линк,  Кристиян /който мисля,че е лекар/ казва,че наистина не е препоръчително да се дават на деца...
Мамите, които давате на децата си, по колко пъти давате. Разбрах,че броят капки=възрастта на детето, но по колко пъти на ден?
И дали в България може да се намери клеева тинктура на водна основа? Защото в др. страни очевидно има. Една мама от Канада е дала линк към такава.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 225
Tea, клеевата тинктура може да се дава профилактично(от октомври до март)-веднъж на ден толкова капки колкото е възрастта на детето.Ако се използва с лечебна цел( детето е болно)се дава същия брой капки, но 2 пъти дневно отново на гладно.Мисля,че няма клеева тинктура на водна основа,защото прополиса не се разваря във вода.Мен също ме протеснява съдържанието на спирт,затова давам на децата само когато са болни и естествено гледам да  не е повече от 4-5 дни.

# 19
  • Мнения: 1 114
Christian: Прополис може да алергиzира едно дете.Според zависи.
Алкохол не се дава на деца поне до 7 годинки.И една капка товари 4ерния дроб и не само него...най ве4е моzька.Не бих препорь4ал.
Прополис може да се дава настьрган в салата,като преди това е бил 24 часа в zамрьzителна камера.Беz никакви спиртове и тн...
По лесно е да се ядат самите цветя,ама човек иска и неЩастните пчели да му свьрШат работата...Това в крьга на Шегата zа мьрzела,а
zа яденето на цветя, сьвсем сериоzно.

eli_c:Tова е нашия прополис, без алкохол, пише че е студено пресован екстракт от прополис + глицерин и дестилирана вода. Има си традиционния вкус на прополис , но е по-поносимо без алкохола, мирише и на малини   . Пръскаме го в гърлото като се разсмърчаме за да не слиза надолу. Капвам и във водата му за пиене. Може да се слага и орегано ойл но то е по-силно и неприятно на вкус.



Bee Propolis : Bee Propolis is favoured by man as a natural antibiotic. Organika ®'s Bee Propolis is hand harvested and naturally purified for full potency. Available in both alcohol or non-alcohol base.
http://www.feelgreatsupplements.ca/product.php?p=7331?w=100

# 20
  • София
  • Мнения: 3 249
Да, но пък Есберитоксът, както и Бибинос (за колики) също са спиртни извлеци на билки... Thinking

# 21
  • Мнения: 720
В момента й давам...

# 22
  • Мнения: 753
Давам на синът ми от началото на зимата и освен една хрема(която мина много леко)друго не е карал...слагам 2-3 капки прополис в последните2-3 лъжички от закуската,защото иначе не го иска.

# 23
  • Мнения: 304
От както дъщеря ми стана на 2 години, я лекувам предимно с клеева тинктура или прополки за смучене. Досега не е проявявала алергия към пчелните продукти. Освен това и в чая слагам мед, но до две години не сам давала, страхувах се от алергии. А за ефекта, според мен е много добър, особено, ако навреме хванеш болестта.

# 24
  • Мнения: 21
И аз чух за прополиса, но от скоро.
Децата са ми на 3 и 1 години - две момчета. отскоро баткото тръгна на детска и всяка седмица боледуваше. Температура, кашлица, червено гърло. Покрай него се разболяваше и малкия. Така че, давам и аз клеева тинктура и на двамата.
Не съм чула дали натоварва черния дроб, дори и една капка, но за сега децата са здрави
и аз давам броя на годините=броя на капките, веднъж дневно.
Дано да помогне, ще видим ефекта Grinning

# 25
  • Мнения: 13 512
NEka tezi, които от година дават, да споделят впечатленията си.

# 26
  • Мнения: 116
monda, аз съм от тези, които дават клеева тинктура ве4е около 1 г. Дъщеря ми е на 4 г. и 9 мес., ходи на детска градина.  за този период не сме боледували сериозно.Давам го по4ти целогодишно, само през летните месеци го спрях, а дозата е както бяха споменали по1-2 капки на година живот. Аз давам съответно по 8 капки всяка сутрин на гладно, а понякога (при грипни епидемии) и преди вечеря също.

Горещо го препоръчвам на всички като един от най-добрите и ефикасни имуностимулатори!

# 27
  • Мнения: 535
Това е въпросният форум към "Часъта на мама" - http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=1645
Капките за нос от клеева тинктура  са страхотни  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз реших да давам на дъщеря ми тинктура. Започнах, когато беше на 1 г. и 2 месеца, сега е на 1 г. и 10м. Ходи на ясла и боледува доста. От септември до сега й се събират точно 13 дни ясла.  Confused  Но имах баба на разположение и съответно възможността да я пускам само когато е напълно здрава. За 3 дни и после пак у дома. През този период не съм спирала тинктурата. В началото купувах от аптеката, но после започнах да си я приготвям сама по рецептата на д-р Михайлов, след като прочетох мнението му, че в готовата тинктура си пестят от материала.

Общи условия

Активация на акаунт