Руло от парено тесто - чудесно предястие.

  • 13 461
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 679
Много добре изглежда, а и не звучи сложно за пирготвяне - ще се пробва  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 5 001
Jenny_71      bouquet  Успях да го направя рулото.....хехехехе.Много е вкусно и ефектно това предястие;))И с пареното тесто вече ще знам как да работя....
Който не е пробвал да го направи веднага.Заслужава си !
 Jenny_71  ......Ставам ти върл фен    Joy   bouquet   bouquet   bouquet   bouquet   bouquet   bouquet   bouquet

Последна редакция: ср, 28 ное 2007, 09:41 от TheNMaster

# 17
  • Мнения: 121
TheNMaster не съм се съмнявала, че ще се справиш с пареното тесто  Simple Smile   chef Радвам се че ти е харесало  Heart Eyes и благодаря за доверието!  Hug   bouquet

# 18
  • Мнения: 1 117
Направих го снощи и много се хареса Simple Smileследващият път ще нанеса блата в по-голяма тава  Simple Smile

# 19
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Jenny_71  -понеже смятам тези дни да го направя,колко горе-долу трябва да бъде голяма тавичката,за да не стане много дебело или тънко?

# 20
  • Варна
  • Мнения: 826
А дали ще стане хубаво ако плънката е нещо сладко ...  Rolling Eyes и се ползва като десерт ? Rolling Eyes

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А дали ще стане хубаво ако плънката е нещо сладко ...  Rolling Eyes и се ползва като десерт ? Rolling Eyes

Да аз правя еклери от това тесто с готов крем на д-р Йодкер идеята е от форума  Hug, за което много благодаря.
Опсссс, забравих да добавя, ако ще го правиш със сладка плънка сложи в тестото малко захар 1с.л. примерно.  Peace
Но намерих и нещо друго интересно с парено тесто:


ПЪЛНЕНИ СОЛЕНИ ТОПЧЕТА (с парено тесто)

Може да се направи с плънка от крем или шоколад
За плънката:
200 гр. сирене
250 мл. прясно мляко
2 с.л. брашно
50 гр. масло
50 гр. кашкавал
1 к.ч. запечени орехови ядки
200 гр. стерилизирани краставички
2 червени пресни(мариновани) пиперки
10 маслини
1/2 вр. магданоз
1/2 вр. копър
За пареното тесто:
100 мл. вода
50 мл. олио
75 гр. брашно
2 яйца
щипка сол
 Водата, олиото и солта се загряват до кипване. Прибавя се брашното и се бърка с дървена лъжица, докато тестото започне да се отлепя от съда. След леко охлаждане към тестото се прибавят едно по едно яйцата, като се бърка непрекъсната. От пареното тесто с помощта на лъжичка или торбичка с шприц се оформят малки топки, с диаметър около 3 - 4 см. върху тавичка, предварително намазана с масло. Топките се пекат първоначално при висока температура, след това при умерена и накрая при ниска температура до пълното им изпичане(около 20 минути). На готовите топки след като изстинат се изрязват капачета. След това те се пълнят със солен крем, приготвен по следния начин. Маслото се сгорещява. Към него се добавя брашното, като се бърка непрекъснато. Когато цветът му стане златист, към него се прибавя натрошеното сирене. Бъркането продължава до разтопяването на сиренето, след което сместа се разрежда с млякото и отново енергично се бърка, за да се получи еднородна маса. Към нея се добавят ситно нарязаните копър и 2/3 от краставичките. Напълнените топки се покриват с настърган кашкавал. Върху тях се поставят капачетата, които се гарнират с маслини, парче от краставичка, пиперки, магданоз, запечени орехови ядки. Получава се нещо невероятно на вкус и на вънщен вид.

# 22
  • Мнения: 121
Jenny_71  -понеже смятам тези дни да го направя,колко горе-долу трябва да бъде голяма тавичката,за да не стане много дебело или тънко?

По принцип аз от тази доза пека два блата в тавичка 20 на 30 см. и  се получават идеални. Правя така защото това ми е единствената правоъгълна тавичка, ааа излъгах  Simple Smile.... имам и една която е доста голяма и не се събира във фурната ми. Успех и пиши как ти се е получило.

# 23
  • Мнения: 15
ЗАПИСВАМ СЕ И  АЗ!  Страхотна закуска, соленки както искате го наречете, към пареното тесто се прибавя 200гр.настърган кашкавал, разбърква се хубаво. В намаслена тава се подреждат малки хапки оформени по следния начин- с малка лъжичка/чаена/ се гребва от сместа и се подреждат на разстояние .Пече се задължително в загрята предварително фурна на 200 градуса.Стават нестандартно оформени много вкусни хапки.

# 24
  • На небето
  • Мнения: 5 530
СОЛЕНКИ С ПАРЕНО ТЕСТО

•   400 мл.прясно мляко
•   60 гр.масло
•   100 гр.грис
•   100 гр.настърган кашкавал
•   2 яйца
•   1ч.л.сол.
Сложете млякото и солта заедно с маслото да кипнат.Прибавете малко по малко гриса,като бъркате.Продължете да бъркате тестото,докато се отдели от съда.Отстранете от огъня. Поизстудете и прибавете едно по едно яйцата,като не преставате да бъркате.Оформете от тестото малки топчета,оваляйте ги в настъргания кашкавал и ги изпечете във фурната до зачервяване

# 25
  • Мнения: 121
СОЛЕНКИ С ПАРЕНО ТЕСТО

•   400 мл.прясно мляко
•   60 гр.масло
•   100 гр.грис
•   100 гр.настърган кашкавал
•   2 яйца
•   1ч.л.сол.
Сложете млякото и солта заедно с маслото да кипнат.Прибавете малко по малко гриса,като бъркате.Продължете да бъркате тестото,докато се отдели от съда.Отстранете от огъня. Поизстудете и прибавете едно по едно яйцата,като не преставате да бъркате.Оформете от тестото малки топчета,оваляйте ги в настъргания кашкавал и ги изпечете във фурната до зачервяване


Тези соленки правила ли си ги?

# 26
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Eстел, как лепиш украсата на солените топки, а още по-добре, ако имаш снимка, но идеята ти е чудесна Peace

# 27
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Eстел, как лепиш украсата на солените топки, а още по-добре, ако имаш снимка, но идеята ти е чудесна Peace

Идеята не е моя намерих я от друг форум. Аз смятам да не правя украса, да препълня сместа и капачето да остане на половина отворено (както препълнен кош за боклук от едната страна ще е затворено, а от другата отворено). Ако имаш форма от мъфини можеш да ги изпечеш там, аз така правя (за по лесно понеже самото тесто е доста лепкаво и трудно се работи с него). Снимки нямам за нещастие след като ги направя ще сложа. Но мисля да ги направя със крем или шоколад, просто ще ползвам идеята от оригиналната рецепта която е солена.

Jenny_71  не съм ги правила скоро намерих рецептите им и реших да ги споделя, ако ги бях правила щеше да има снимки!

# 28
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Eстел, благодаря. Аз сладки съм правила, но кремчето го пълня с шприц, не режа капачета.

# 29
  • Мнения: 5 001
А дали ще стане хубаво ако плънката е нещо сладко ...  Rolling Eyes и се ползва като десерт ? Rolling Eyes
Снощи пробвах,че ти ме провокира..... hahaha Ами пак стана... Joy .Само,че сложих захар в тестото,После намазах със сладко от ягоди,сметана и едро счукани орехи.Всъщност може да се импровизира .Мммммм....

Общи условия

Активация на акаунт