Бебе на режим

  • 2 304
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 172
Здравейте,Мами!

Моето бебе стана на един месец.Искам вече да и въведа режим на хранене .Как се постига това като не е новородено?Бих искала да я храня на 3 часа.Досега съм я кърмила на поискване и вече не знам кога е гладна и кога нещо не и е добре.Моля ви помагайте!Аз досега бях привърженичка да оставя детето да ме води,но вече се уморих.Може би с режим ще се нормализират нещата.

# 1
  • Мнения: 1 924
Лично аз не съм привърженик на създаване на режим,воден от майката...за съжаление не сме толкова добри телепати,та да знаем реално от какво се нуждае бебето в определен момент,та да му създадем график,от който и то да е доволно.Правилният подход,според мен,е водене по бебето WinkА с кърмене под час рискуваш да си създадеш проблеми с лактацията.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 228
И двете си деца съм гледала/гледам с режим. Но съм го правила първите 7 дни от живота им  Peace Тогавва бебето е малко и все още основно спи, освен да яде. Будила съм ги през 3 часа за хранене, ако спят. И така в края на втората седмица вече сами искаха да ядат на около 2 - 3 часа... Сукане по - начесто по време на лактационни кризи или кризи на растежа - но това трае ден, максимум два.
На около месец - месец и половина и двамата отказаха нощното ядене сами  Peace Не съм правила насилствено отказване с вода.

При вас можеш да използваш залъгалки и гушкане, както и будене, ако спи... за друго не се сещам  newsm78 Просто някои бебета се поддават на режим по - лесно от други...
И зависи колко мляко имаш, разбира се ...

# 3
  • Мнения: 4 447
Остави детето само да изгради режима си. Аз направих грешката да му налагам режим на хранене, къпнане и спане и до ден днешен си патя, а вече сме почти на годинка.

Детето най-добре знае какво и кога иска. Остави го само да ти покаже и няма да сбъркаш!  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 2 658
Лично аз не съм привърженик на създаване на режим,воден от майката...за съжаление не сме толкова добри телепати,та да знаем реално от какво се нуждае бебето в определен момент,та да му създадем график,от който и то да е доволно.Правилният подход,според мен,е водене по бебето WinkА с кърмене под час рискуваш да си създадеш проблеми с лактацията.
Като поотрасне още малко ще престане да иска да суче постоянно, а и ти ще си натрупала достатъчно опит, за да знаеш кога и за какво реве. А и не смятам, че режимът на детето трябва да е за наше удобство. Важно е то да е спокойно и ако не иска да не го насилваш с вода и залъгалки Naughty

# 5
  • Мнения: 172
Защо казваш.че си патиш и досега?Какъв беше резултата и как искаше да изградиш режим?

# 6
  • Мнения: 1 483
Няма как да се спазва режим.Единственото нещо за което спазваме режим е сутришната закуска и лягането вечер.Винаги го правим по едно и също време.Иначе всичко останало както дойде,то бебето си знае най-добре кога му се яде,спи и т.н.

# 7
  • Мнения: 669
детето най добре знае кога е гладно така че се води по него а не то да се води по теб

# 8
  • Мнения: 176
При нас дните станаха по-организирани чак към 3 месец.
Не съм налагала режим - тя е голяма поспалана, неможех да я събудя, дори да исках.
Сега също не храня под час, не ми се тича с лъжицата - храня, когато огладнее - това е моята формула, същото е и със съня - спи, когато и се спи.
Може и да бъркам, но при нас тази формула работи, до дете си е - нашето чудо на природата не се поддава на режим много-много. Joy

# 9
  • Мнения: 46 558
За какво да помагаме  newsm78 решила си, че ще е на 3 часа, навиваш часовника и чакаш да звънне, през това време го гледаш как реве и пищи или пък го будиш, когато е заспало най-сладко. Не си мисли, че ще ти е по-лесно от храненето на поискване, от опит ти казвам  Tired

В идеалния случай сега ще уцелиш точно времето, когато то е гладно и няма да се съпротивлява. Но имай предвид, че това ще е временно, защото нуждите се променят през месеците, децата минават през фази на бърз растеж, през които организмът си иска своето през 1-2 часа, освен това всяко бебе си има индивидуални нужди, няма начин да ги уцелиш и предусетиш.

Другия минус е, че ако имаш намерение да кърмиш още, най-вероятно няма да стане, кърмата се регулира от храненето на поискване, когато детето расте и има нужда от повече мляко, то започва да яде по-на често и така стимулира гърдите ти да происвеждат по-голямо количесто, нещо, характерно за всички бозайници, затова в природата те си хранят малките на поискване, не на режим  Peace 

# 10
  • Мнения: 1 103
Остави бебето да ти покаже само много е малко да му налагаш режим. Peace

# 11
  • Мнения: 179
моето е на режим от 3ч от раждането,не съм имала проблеми,събуждаше се точно на минутата за хранене,определено ми беше по-лесно  Peace

# 12
  • Мнения: 168

Честито бебче!

Според мен просто не си свикнала още с новата ситуация.
При нас беше същото – кърмим се на поискване. И аз не знаех кога е яло, кога е акало и тн.. в началото. Просто забравях след половин - един час, дали съм я хранила и се питах дали не плаче заради това.  Накрая се ядосах, направих си една табличка в Ексел с време, ядене, акане и други бележки и си я попълвах, за да зная какво сме правили.  Писах в нея няколко дни и после всичко си дойде на мястото поне за мен. А бебка си направи свой режим. Понякога на 2 понякога на 3 или 4 часа я кърмех. Сега прави и по една пауза от 5-6 часа вечер.

Вече сме на 3 месеца и нощем все още се храним, но ще я изчакам да видя кога ще се откаже сама малката шушулка. Така че спокойно, храни си бебето на поискване и опознавай навиците на малкия нов човек. Всичко ще се нареди и регулира, но не веднага. Успех!


# 13
  • Мнения: 1 371
От първото му кърмене до ден днешен той е на режим, създаден в началото от мен, след това сам си направи режим, което е най-добрият вариант. Проблем с кърмата нямам. Кърмя си още. Имам в изобилие.

Щом си решила - просто почни да храниш бебето през определен интервал от време. Ще видиш разликата за теб и бебчо и ще си направиш необходимите изводи, кое е по-добро за вас.

# 14
  • Мнения: 702
Ние си изградихме режим още в болницата и винаги съм се придържала към него сега вече сме големи но мисля че всяко бебе до 2 год. си възраст трябва да има режим.Така е по лесно за майката а и по добре за бебето(това е лично мнение).Успех!!! Simple Smile

# 15
  • Мнения: 4 447
Защо казваш.че си патиш и досега?Какъв беше резултата и как искаше да изградиш режим?

Ами на кратко ще ти кажа. Той започна сам да си удължава нощният сън към 4-5-тия месец някъде. Последно кърмене към 20часа. Започна да се буди в 1, после чак 3, и после чак в 5... с целия си акъл реших да му давам вода в 5, вместо кърма, за да спи. Е, върна си часовника до 12 чак. Мина доста време докато си прецени сам кога е гладен и кога не е.

Преди това налагането на режим доведе до нерегулирана кърма, намаляването й, и накрая спирането й. Това естествено беше едно от нещата, които доведе до това, но все пак.

Да наложиш на детето нещо, което то инстинктивно знае колко и кога иска, е все едно на дете, което наистина има талант и може да рисува да ми кажеш, че къщата, която е нарисувало я няма никъде по света, не се рисува така или едва ли не грешна.

Разбра ли какво имам предвид?  Hug



# 16
  • Мнения: 1 477
Моят син също е на режим от 2-рия месец някъде.Според мен това е улеснение най-вече за майките.Храня го вече на 3ч и половина.Къпя го по едно и също време след което хапва и веднага заспива.Дори и през деня спи по определено време.Свикна бързо и от няколко месеца даже не се и буди през ноща.
Забравих да добавя ,че сме на АМ.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 658
норманло е бебе на АМ да прави по-големи паузи, защото АМ се храносмила по-трудно от кърмата, която се усвоява изключително бързо. Затова при изцяло кърмените бебета е подходящ режим на поискване.

# 18
  • Мнения: 7 474
Моето е на режим от раждането си, ядеше на 3 часа, но не ми се е будило да реве между храненията-може би и това ми е помогнало.  Thinking

# 19
  • Мнения: 5 401
Бебенцето е още мъничко и най-доброто, което можеш да направиш за него е да го кърмиш на поискване!  Peace Ако се водиш по него и му предлагаш гърда винаги когато то има нужда, бебето ще расте щастливо и доволно, защото освен кърмица, ще получава и така желаното от него гушкане в мама. Кърменето на поискване стимулира лактация. Наистина, обвързването с малкото същество е много по-силно, отколкото ако му се наложи режим или ако се храни с АМ, но повярвай ми - заслужава си. Още малко като порасне, то само ще си направи по-големи интервали м/у храненията, което ще съвпадне с желанието ти за режим. Дай му време, любов и кърмене на поискване!   bouquet

# 20
  • Мнения: 8 999
Аз бях и съм върл противник на хранене на поискване. Аз съм възрастния човек, който трябва да мисли, съобразява и взема решения, а не новородено бебе. Затова от първата минута на детето ми, се постарах да наложа режим както за хранене, така и за сън. Децата ми си имаха строг режим на живот до към 2-3 годишна възраст. Така се гледат много по-лесно, а и по-бързо установяваш ако има проблем. Мисля, че е и по-здравословно за тях.

# 21
  • Мнения: 476
Моето бебе също е на рижим (за храненето, иначе спи когато му се приспи)  и нямам никакви проблеми. Не ми намалява кърмата, не ми реве детето, гушкам си го достатъчно и то си знае кога е време за ядене. Мисля, че когато има изграден ред в живота на бебето, за него също е добре и не мисля, че така е неспокойно, а напротив! Не си представям постоянно да му навирам цица в устата, а то просто да иска да го гушна...Всеки решава сам за себе си.

# 22
  • Мнения: 4 621
Аз съм привърженик на това, че детето най-добре може да си определи режима според нуждите си Peace Яна ядеше на 4 часа, 4 часа и половина. Никога не съм я будила или настоявала да се храни на определени от мен интервали. Сама престана да се буди нощем от 3 месец, сама си определи кога да мине на 5, а в последствие на 4 кратно хранене Peace

# 23
  • Мнения: 5 401
... Не си представям постоянно да му навирам цица в устата, а то просто да иска да го гушна...

Ако бебето не иска цица, едва ли ще успееш да му я навреш в устата!  Naughty Малко са бебетата, които от съвсем мънички правят по-голям интервал м/у храненията и се чувстват спокойни, както и позволят да им се наложи режим, удобен за майките им, не за тях самите. Ако нас ни сложат на режим без да ни питат, ще видим за колко време ще свикнем с него и дали няма яростно да се съпротивляваме.

Това е моето мнение и моля да не се счита за заяждане!   bouquet

# 24
  • Мнения: 476
Да уточня само, че режимът на 3 часа, който мен ме устройва, бебчо си го изгради сам и ме улесни страшно много. Не съм го будила за хранене, но не се е и налагало.  Peace

# 25
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Моя син е с режим от раждането - кърмих 6 месеца и нямах проблеми с кърмата (тялото се нагажда според нуждите)
Определено ми е било и ми е по-лесно, знам кога ще спи, яде, разходим, играем. Така намирам време да сготвя, изчистя...цялата домакинска работа. А детето ми е спокойно защото има установени навици.
По мои наблюдения децата с плаващ режим са по-изнервени, точно защото майката губи нишката, кога да храни , кога да преспи детето.
В дебелите книги пише, че навиците успокояват децата.

# 26
  • софия
  • Мнения: 636
не съм създавала нищо - дъщеря ми откакто се е родила е като часовник!Отначало през 3часа, после през 4 сега през 4 и половина. Нямам проблем. Е, имам като наруша режима адът слиза на земята #Cussing out Sick

# 27
  • Мнения: 1 924

По мои наблюдения децата с плаващ режим са по-изнервени, точно защото майката губи нишката, кога да храни , кога да преспи детето.
 

По мои наблюдения пък не е съвсем така GrinningНо разбира се,всичко е индивидуално.Аз самата се чувствам добре и комфортно при нашето "безрежимие",оттам и бебето ми е спокойно Peace
Нишката никога не съм я губила,защото общо взето освен къпането и преобуването,кърменето играе функцията и на хранене,и на приспиване,и на успокояване,и на гушкане при нас Peace

# 28
  • Мнения: 5 401
Да уточня само, че режимът на 3 часа, който мен ме устройва, бебчо си го изгради сам и ме улесни страшно много...

Това със сигурност ще се случи и с малкото бебче, но просто му трябва време да дръпне! Търпение му е майката.  Peace

Олинце, въобще не мога да се съглася с теб! Моят син е кърмен на поискване и до ден днешен и далеч не е изнервен, нито пък аз някога съм се чудила от какво има нужда.  newsm78 Много добре знам кога трябва да спи, кога да яде, кога да играе и т.н. Кърменето на поискване далеч не означава, че бебетата нямат навици и не познават ритъм, режим или каквото и да е! Също така не означава, че майките сме луди крави, които не можем да се насладим на децата си, защото сме затормозени с ваденето на цици! Кърменето на поискване означва да се следят неговите нужди, а не толкова нуждите на майката.  Peace Мисля, че повечето момичета, които кърмят успешно децата си по този начин, ще напишат същото!

# 29
  • Мнения: 4 447
Неестественото налагане на режим върху детето е за улеснение единствено и само за майката. За децата ограничението не е нито здравословно, нито полезно. Подтискащо е.

# 30
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Не споря за кърмене на поискване . Не говоря само за кърменето.
Наблюдения имам - големият ми син, вярно до детето е. Той си беше ревлив и нервен и режим при него чак по време на яслата се направи.
Докато малкия е друга мая дете и ако няма режим, тогава става ревлив и нервен.
Примери имам и с още 2 деца на мои близки които растат около мен.

# 31
  • Мнения: 206
Според мен всичко си зависи от детето, Олинце е дала добър пример. Аз от раждането по препоръки от доктори и дебели книги се опитвах да създам тричасов режим и много обърках нещата. Нали съм голям инат и плача на детето не разколеба да се придържам към решението  да създавам режим на всяка цена. Не ти препоръчвам да допускаш моята грешка. От тази мания да правя режим потроших само много нерви и нищо не се получи само дето детето ми само се отби въпреки ,че много исках да кърмя и кърмата ми така и не се регулира за 3-4 месеца. Мисля че с отбиването си бебчо си отмъсти "Ти ли ще ми казваш кога да ям, аз пък няма да ям". По-късно когато се просветих от кърмаческия разбрах ,че единствено с кърмаческата стачка бебчетата изразяват протест ,защото са слабата страна във връзката майка-дете.
Сама си направи избор да ли си заслужава да налагаш тричасов режим.
Пробвай ,ако се получи без усилия добре ,ако ли не не настоявай.Реши си сама.

# 32
  • Мнения: 46 558
Олинце, храненето на поискване не е безразборно така, както си го представяш или поне не е това, което описваш, че си представяш.
Въпросът е в това, че децата са различни и не може всички бебета на 3 месеца примерно, по команда да ядат в 6, 9, 12, 16 и 20 ч.  Разминавания има само през фазите на бързия растеж, тогава хапват по-често (на режим не виждам как ще се компенсират тези фази  newsm78), иначе си влизат в "режим" и си го спазват. Но той си е техен, по техните нужди, например искат да ядат не в 9 ч., защото аз съм решила, а в 10.30 ч. И си го спазват всеки ден, така че по никакъв начин не нарушава плановете на майката. От друга страна, не виждам какво толкова има да планува, щом е решила да се грижи за новородено, трябва да има предвид, че то и не ака под режим, което може много сериозно да й наруши спокойствието и плановете  Mr. Green

Дъщеря ми беше много нервна, когато не й давах храна и стоеше гладна, но бързо се отказах и повече гласчето не й чух Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 481
Аз започнах без режим (съдейки от себе си най-мразя да ми казват какво да правя), но ... беше ужасно превърнах се в развалина и го вкарах в режим и значително се облекчих така знаех кога ще мога да дремна, да изчистя и др. такива. Проблеми почти нямаше бебо веднага се нагоди освен с нощното хранене. Обаче всичко си е до дете.
Да добавя за кризата на растежа (аз тогава не знаех за това - компенсирах с повече храна, за което бях смъмрена от педито в последствие)

Последна редакция: ср, 28 ное 2007, 08:12 от siana_

# 34
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Първият месец и на мен ми се струваше, че бебка постоянно е на гърдите ми.Малко е изнервящо.Постепенно паузите между храненията се удължиха, но не се храним под час.

# 35
  • Мнения: 306
Не съм съгласна че детето не трябва да има режим,аз кърмех и махнах нощното хранене в края на първия в началото и давах вода после биберон и се научи да спи цяла нощ през деня я хранех през три часа до края на четвъртия после през четири има режим на хранене и на спане знае кога е време за игра и всичко останало и аз имам по три часа на ден за себе си от което не съм изнервена и уморена,твърдо за режим съм.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 252
Ако минеш на кърмене на час рискуваш да спадне на тегло и другия месец да те накарат да дохранваш с Ам и да захраниш рано рано, а по-добра храна за детето ти от кърмата няма. Бебето все още е много малко. Поизтрай още малко и то само ще си разреди кърменията и ще си изгради режим на хранене. А ако ти се налага да излизаш някъде би могла да изцедиш кърма и да оставиш на някой да го нахрани. Не се чувствай вързана за бебо.  Голямо удобство е употребата на слинг, така бебето ще е винаги с теб и можеш да си го кърмиш когато и колкото искаш.
Другото голямо улеснение да се научиш да кърмиш легнала, така можеш да си кърмиш по N пъти на вечер и пак да се наспивате.
Само ще спомена, че мъжът ми не разбра какво е рев на дете и всички се наспивахме след като взех детето да спи с мен.

# 37
  • Мнения: 630
Ще споделя моят опит, пък ти ще си прецениш. Мия се хранеше с изцедена кърма от самото начало -не желаеше да суче, което автоматично означава, че аз виждах какво количество изяжда. Дотук добре, обаче на първата консултация педиатърката прецени, че е наддала малко -550гр. Всъщност те бяха за 20 дни време, ама аз тогава не бях на себе си и не се усетих изобщо за този факт. Малката имаше ужасяващи колики и по цял ден ревеше и спеше по 15 минути. Педиатърката каза задължително да почна да я храня през 3 часа, че да наддаде повечко. И аз като нямах опит, последвах съвета й. Какво се получаваше -детето тъкмо заспи след поредната криза от колики и аз трябва да я будя за следващото хранене. Опитах и спяща да я нахраня -нищо не искаше да хапне -развенча отвсякъде мита, че бебетата ядяли по-добре спящи. Превърна се в абсолютен кошмар за всички. На третия ден казах: Край дотук. Едно бебе ако е гладно, няма сила, която да му попречи да се събуди и да яде. Оставих я да спи колкото иска и колкото може. На около 4 месеца тя сама си създаде перфектен режим, без усилия от моя страна. Винаги съм се водила от нея и съм я хранела на поискване, което обаче не означава, че е яла през 20 минути -понякога през 2 часа, друг път през 4, както й е удобно.

Общи условия

Активация на акаунт