Бебе на режим

  • 2 288
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 447
Защо казваш.че си патиш и досега?Какъв беше резултата и как искаше да изградиш режим?

Ами на кратко ще ти кажа. Той започна сам да си удължава нощният сън към 4-5-тия месец някъде. Последно кърмене към 20часа. Започна да се буди в 1, после чак 3, и после чак в 5... с целия си акъл реших да му давам вода в 5, вместо кърма, за да спи. Е, върна си часовника до 12 чак. Мина доста време докато си прецени сам кога е гладен и кога не е.

Преди това налагането на режим доведе до нерегулирана кърма, намаляването й, и накрая спирането й. Това естествено беше едно от нещата, които доведе до това, но все пак.

Да наложиш на детето нещо, което то инстинктивно знае колко и кога иска, е все едно на дете, което наистина има талант и може да рисува да ми кажеш, че къщата, която е нарисувало я няма никъде по света, не се рисува така или едва ли не грешна.

Разбра ли какво имам предвид?  Hug



# 16
  • Мнения: 1 477
Моят син също е на режим от 2-рия месец някъде.Според мен това е улеснение най-вече за майките.Храня го вече на 3ч и половина.Къпя го по едно и също време след което хапва и веднага заспива.Дори и през деня спи по определено време.Свикна бързо и от няколко месеца даже не се и буди през ноща.
Забравих да добавя ,че сме на АМ.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 658
норманло е бебе на АМ да прави по-големи паузи, защото АМ се храносмила по-трудно от кърмата, която се усвоява изключително бързо. Затова при изцяло кърмените бебета е подходящ режим на поискване.

# 18
  • Мнения: 7 474
Моето е на режим от раждането си, ядеше на 3 часа, но не ми се е будило да реве между храненията-може би и това ми е помогнало.  Thinking

# 19
  • Мнения: 5 401
Бебенцето е още мъничко и най-доброто, което можеш да направиш за него е да го кърмиш на поискване!  Peace Ако се водиш по него и му предлагаш гърда винаги когато то има нужда, бебето ще расте щастливо и доволно, защото освен кърмица, ще получава и така желаното от него гушкане в мама. Кърменето на поискване стимулира лактация. Наистина, обвързването с малкото същество е много по-силно, отколкото ако му се наложи режим или ако се храни с АМ, но повярвай ми - заслужава си. Още малко като порасне, то само ще си направи по-големи интервали м/у храненията, което ще съвпадне с желанието ти за режим. Дай му време, любов и кърмене на поискване!   bouquet

# 20
  • Мнения: 8 999
Аз бях и съм върл противник на хранене на поискване. Аз съм възрастния човек, който трябва да мисли, съобразява и взема решения, а не новородено бебе. Затова от първата минута на детето ми, се постарах да наложа режим както за хранене, така и за сън. Децата ми си имаха строг режим на живот до към 2-3 годишна възраст. Така се гледат много по-лесно, а и по-бързо установяваш ако има проблем. Мисля, че е и по-здравословно за тях.

# 21
  • Мнения: 476
Моето бебе също е на рижим (за храненето, иначе спи когато му се приспи)  и нямам никакви проблеми. Не ми намалява кърмата, не ми реве детето, гушкам си го достатъчно и то си знае кога е време за ядене. Мисля, че когато има изграден ред в живота на бебето, за него също е добре и не мисля, че така е неспокойно, а напротив! Не си представям постоянно да му навирам цица в устата, а то просто да иска да го гушна...Всеки решава сам за себе си.

# 22
  • Мнения: 4 621
Аз съм привърженик на това, че детето най-добре може да си определи режима според нуждите си Peace Яна ядеше на 4 часа, 4 часа и половина. Никога не съм я будила или настоявала да се храни на определени от мен интервали. Сама престана да се буди нощем от 3 месец, сама си определи кога да мине на 5, а в последствие на 4 кратно хранене Peace

# 23
  • Мнения: 5 401
... Не си представям постоянно да му навирам цица в устата, а то просто да иска да го гушна...

Ако бебето не иска цица, едва ли ще успееш да му я навреш в устата!  Naughty Малко са бебетата, които от съвсем мънички правят по-голям интервал м/у храненията и се чувстват спокойни, както и позволят да им се наложи режим, удобен за майките им, не за тях самите. Ако нас ни сложат на режим без да ни питат, ще видим за колко време ще свикнем с него и дали няма яростно да се съпротивляваме.

Това е моето мнение и моля да не се счита за заяждане!   bouquet

# 24
  • Мнения: 476
Да уточня само, че режимът на 3 часа, който мен ме устройва, бебчо си го изгради сам и ме улесни страшно много. Не съм го будила за хранене, но не се е и налагало.  Peace

# 25
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Моя син е с режим от раждането - кърмих 6 месеца и нямах проблеми с кърмата (тялото се нагажда според нуждите)
Определено ми е било и ми е по-лесно, знам кога ще спи, яде, разходим, играем. Така намирам време да сготвя, изчистя...цялата домакинска работа. А детето ми е спокойно защото има установени навици.
По мои наблюдения децата с плаващ режим са по-изнервени, точно защото майката губи нишката, кога да храни , кога да преспи детето.
В дебелите книги пише, че навиците успокояват децата.

# 26
  • софия
  • Мнения: 636
не съм създавала нищо - дъщеря ми откакто се е родила е като часовник!Отначало през 3часа, после през 4 сега през 4 и половина. Нямам проблем. Е, имам като наруша режима адът слиза на земята #Cussing out Sick

# 27
  • Мнения: 1 924

По мои наблюдения децата с плаващ режим са по-изнервени, точно защото майката губи нишката, кога да храни , кога да преспи детето.
 

По мои наблюдения пък не е съвсем така GrinningНо разбира се,всичко е индивидуално.Аз самата се чувствам добре и комфортно при нашето "безрежимие",оттам и бебето ми е спокойно Peace
Нишката никога не съм я губила,защото общо взето освен къпането и преобуването,кърменето играе функцията и на хранене,и на приспиване,и на успокояване,и на гушкане при нас Peace

# 28
  • Мнения: 5 401
Да уточня само, че режимът на 3 часа, който мен ме устройва, бебчо си го изгради сам и ме улесни страшно много...

Това със сигурност ще се случи и с малкото бебче, но просто му трябва време да дръпне! Търпение му е майката.  Peace

Олинце, въобще не мога да се съглася с теб! Моят син е кърмен на поискване и до ден днешен и далеч не е изнервен, нито пък аз някога съм се чудила от какво има нужда.  newsm78 Много добре знам кога трябва да спи, кога да яде, кога да играе и т.н. Кърменето на поискване далеч не означава, че бебетата нямат навици и не познават ритъм, режим или каквото и да е! Също така не означава, че майките сме луди крави, които не можем да се насладим на децата си, защото сме затормозени с ваденето на цици! Кърменето на поискване означва да се следят неговите нужди, а не толкова нуждите на майката.  Peace Мисля, че повечето момичета, които кърмят успешно децата си по този начин, ще напишат същото!

# 29
  • Мнения: 4 447
Неестественото налагане на режим върху детето е за улеснение единствено и само за майката. За децата ограничението не е нито здравословно, нито полезно. Подтискащо е.

Общи условия

Активация на акаунт