Как почиствате гуменото уплътнение на пералнята?

  • 10 003
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 152
И аз не съм забелязала никакви лиги. Моята винаги стои с отворена врата. До сега за 2 години не съм я чистила, няма нужда.

# 16
  • Мнения: 485
Забърсвам с кърпа след всяко пране и обикновено това е достатъчно,но скоро забелязах също "лугава" смес и беше променен цветът на самото оплътнение-първо го забърсах с кърпа,а после потърках с памук,напоен със спирт 75градуса....петната се изчистиха и оттогава веднъж седмично просто "минавам" гумата със същия спирт.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... и оттогава веднъж седмично просто "минавам" гумата със същия спирт.

недей. Ще си развалиш уплътнението за отрицателно време. Гумата не е приятел със спирта.  Naughty

# 18
  • Мнения: 3 537
Аз го забърсвам с кърпа след всяко пране. Peace

# 19
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Значи бърсане му е майката след всяко пране,защото тази вода зимата няма как да се изпари,лятото изсъхва,но сега Whistling
А миете ли отделението за праха след всяко пране?Аз веднъж месечно го мия. newsm78

# 20
  • Мнения: 165
Нищо не мия аз. Сега, след като прочетох това тук, реших да проверя какво става в това уплътнение. Няма "сополи" , имаше само малко вода, 3 винтчета, 2 гайки и 2 железни лева  Grinning
Така е като не се проверяват джобовете преди пране. И вратичката винаги я държа затворена, че иначе ме дразни. Може би зависи от водата и от праха, незнам.

# 21
  • Мнения: 18
След всяко използване на пералнята, почиствам водата, която се е събрала между уплътнението и барабана. Оставям люка отворен, докато изсъхне. Контейнера за праха ми събираше такова черно и лигаво, но взех по-често да го почиствам и сега не се получава. Предполагам, че е било от оставащия прах /понякога/ и от влагата.

# 22
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Може и от помещението да е,нашата пералня е в малко помещение,няма много вентилация.

# 23
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367

...забърсвам с парцалче водата, която се събира и толкоз. Няма лиги, няма сополи, няма налепи няма чудо.

...


 Peace

И при мен няма нищо като петна, лиги, налепи ...винаги забърсвам уплътнението от водата и люка ми седи отворен един ден след прането, после си го затварям  Simple Smile

# 24
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
Тази лига се образува от застояването на водата между гънките на уплътнението, това си е направо влажен мухъл. И аз се старая да почиствам гумата след всяко пране и никога не затварям люка. Но ако някой път пропусна, после пак изкарвам сополи оттам. Не знам, може да зависи от модела на пералнята, някои да са с по-малко гънки.

Общи условия

Активация на акаунт