За патриотичното възпитание

  • 1 773
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 804
тук в сирия ги у4ат на химна още от 1ви клас,и всяка сутрин когато се вдига знамето се пее химна,но свен 4е са сирийци ги у4ат 4е са араби и принадлежът към арабската общност,но 4естно казано особенн отзвук поне у моите не съм виждала,моми4етата живяха и тук и в бг и са с бг самосъзнание,да видим малката какв ще излезе,за сега говори основно на бг

# 16
  • Мнения: 1 909
Не ми се иска да навлизам в прекалено дълбоки води и размишления за нацията и държавата, просто забелязвам, че във Франция, а както разбирам и в Италия и Германия, не се възпитава в национално самоопределение както беше в България, още от детската градина. Във Франция няма дори и религиозно обучение (освен в частните училища, които са католически). А ето, например, в Сирия, е различно.

Колкото и да се смятам за европеец, нещо не ми се вярва, че някой ден децата ни ще се определят като европейци, а не като, немци, французи или българи, например.

# 17
мисля, 4е няма реална опасност детето ти да се самооппредели като китай4е като порасне, дори и да не е пяло химна всяка сутрин с ръка на сърцето ... newsm78

# 18
  • Мнения: 1 909
А, то не се знае, както са ни емнали тези китайци....  Grinning Хич не е невъзможно да се ожени, примерно, някой ден за китайка и да се окаже че е по-полезно да стане китайски гражданин.

Ама в случая не това ме вълнува.

Просто питам как е в различните страни и размишлявам. Може би България, като по-малка държава,  да е имала нужда да си възпитава децата по-отрано... но от друга страна, май и в Щатите се учи химна в училище

Общи условия

Активация на акаунт