Силната музика по клубовете и бремеността

  • 8 433
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Ходила съм не повече от 2 пъти на клуб през цялата бременност. Седях си на задника у дома през останалото време,четях Форума и се подготвях да бъда майка. Няма да те съветвам да правиш същото, ти най-добре ще си прецениш...

# 16
  • Мнения: 1 193
Аз и с двете си ходех с мъжа по клубове и заведениица. Даже първата ми бременност до 5 месец работих в такъв клуб. Дразнеше ме единствено дима от цигари и пури, аз и сега все още съм така.

# 17
  • Мнения: 405
Доокато бях бременна имах няколко участия по клубове /2 и 4 месец/, чувствах се ужасно дискомфортно от басите, защото те по някаква причина ме притесняваха. Просто ми призляваше от силата и интензивността и получавах сърцебиене. Незнам каква е причината, едва ли е чак толкова опасно, по-скоро е изключително неприятно.  Peace

# 18
  • Мнения: 400
Не знам  кой месец си, но аз лично като понапреднах сама не можех да понасям висока музика. Всички високи или басови звуци направо започнаха да ме побъркват, мисля, че природата сама подсказва какво е хубаво и какво не:)
Липсват излизанията, но май повече след раждането:)

# 19
Здравей мила!
Според мен ако се чувстваш добре нищо не ти пречи да излизаш и да се забавляваш в рамките на нормалното за една бъдеща мама. Аз работих в един ресторант до 8 месец с жива музика персонала ме заведе и на диско, но чесно да ти кажа там музиката беше доста висока може да си избираш барове с по приглошена музика. Един гинеколог ми каза, че ако плода е момче трябва да му се пуска музика след 5 месец, защото момченцата били по бавни с развитето си към тази тема и знаеш ли сега малкия ми бебек той вече ще направи 1 год. като му пусна музика много се радва и танцува без да сме го учили.
Тове е от мен но всяка мама си знае най- добре!

# 20
  • Мнения: 809
Аз ходех един-два пъти в напреднала бременност на шумно заведение.
И всеки път сякаш коремът ми обираше вибрациите. Ужасно.
Прекратих. Само си представих какво му е на малкото човече вътре.

# 21
  • Мнения: 22 910
Аз не бих ходила по такива места.Като се сетя бебето как се бунтуваше от едно кино.А и опасността да получиш неволен удар в блъсканицата е голяма.Цигарите няма да ги коментирам,тях ги има и по ресторантите,аз се опитвах да ги избягвам.

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 12:22 от ДесиХ2

# 22
  • Мнения: 247
Покрепям за цигарения дим и басите.  Peace
Освен това на такива места се увеличава възможността някой разтанцувал се (а защо не и подпийнал) тийнейджър (пък и не само) да те бутне или удари в корема. Лично мен, това би ме притеснило.
Peace Peace Peace

# 23
  • Мнения: 2 197
Сама си прецени.
Вибрациите от силната музика причиняват дискомфорт на плода, но няма научно доказателство, че го увреждат. Принципно високите тонове са вредни за всеки. Но ако на теб ти се ходи и не ти пречи- ходи си. Зависи как ти протича бременността. Моята беше изключително лека, до 6-тия месец не ми личеше изобщо. Ходила съм на клубове и заведения до последно. Когато корема ми стана по-голям аз самата си ограничих ходенията, защото ми беше гадно как изглеждам (и досега за мен бременните жени са изключително грозна гледка, лично мнение). Иначе не ми е било никога лошо, а силна музика си слушам перманентно в къщи.

# 24
  • Мнения: 85
Ходих няколко пъти в заведения...ами какво да ти кажа...изпих 2 л. сок за 1час и вече напирах да се прибираме. Просто не е като преди. Не можеш да пийнеш, не пушиш, не смееш да станеш да не те ударят, басите наистина дразнят и не на последно място по-бързо се измаряш. Пробвай и ще го усетиш. От веднъж нищо няма да му стане на бебето.

# 25
  • Мнения: X
Само не разчитай, че някой ще те пази, като си с корем. Ама хич не разчитай. Казвам го, от опит.

# 26
  • Мнения: 247
По добре недей да ходиш и аз бях пред същата дилема
отидох веднъж в петия месец на хаус парти и да не ти разправям беба как се разтанцува
просто избягвай да се излагаш на басове и високи и винаги си имай едно на ум , че повечето от БГ диджеийте си нямат и представа как трябва да звучи музиката и  пускат адски силно високите честоти ,а това ти гарантирам ,че е вредно на 100 процента
когато забраменях бях в полицейска школа и излишно имах забраната от инструктора да се приближавам до тренировачното стрелбище и попълвах декларация ,че няма да го правя, тъй като звукът, който се издава при изтрел уврежда плода ,а тези високи за които ти казах по горе в дискотеката са същите
добре дошла в клуба на въздържателките  hahaha

# 27
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
По принцип не е много хубаво заради цигарения дим , но аз ходя на дискотека горе-долу всеки месец.

# 28
  • Мнения: 1 371
Аз докато бях бременна си ходех, когато имах желание. Отношението винаги е било перфектно. Последните 2 седмици преди да родя ми се случи да ходя 3-4 пъти.
Освен с тонколоните, съобразявай се и с детекторите за проверката на метал и оръжие, вредни са ( охраната би трябвало да знае) и трябва да ги заобиколиш.

# 29
  • Мнения: 1 121
АААА... при всички положения сега първите 3-4 месеца ще съм пас... искам малко от малко да ми порасне коремче, че да се забелязвам... като е очевидно, че съм бременна, самите хора ще ме пазят, мисля... или поне се надявам  Simple Smile

Надявай се Rolling Eyes някой като подпийне сигурно изобщо няма да забележи нито теб, нито корема ти. Пък и според мен картинката на бременна жена с голям корем сред силна музика, цигарен дим и пияни хора е отвратителна. Само като си го представя и ми става толкова мъчно за бебчето вътре, че няма накъде. Cry Според мен не е нормално да ходиш по такива места бременна и да рискуваш здравето на детето си, понеже си свикнала да излизаш всеки уикенд Thinking Ако не можеш няколко месеца да се лишиш от дискотеките, защо ще ставаш майка изобщо? Знаеш ли тепърва от колко други неща ще трябва да се лишаваш???

Общи условия

Активация на акаунт