Бездомните кучета

  • 4 218
  • 112
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 163
И при нас в Пазарджик има доста бездомни кучета.Пред училището на децата има 6-7 кучета.Децата се страхуват да ходят сами на уч-ще,днес говорих с госпожата да каже на директора за да предприеме някакви мерки .

# 16
  • Мнения: 494
  Зет ми е англичанин. Разказа ми как в Манчестър, откъдето е той, преди доста години е било като в София. Даже и по-зле. Кучета, котки, плъхове-от всичко по много:)). Пробвали да кастрират-резултатът се бавел ли, бавел, а заразите , ухапванията и пр. "красоти" се увеличавали. После, градската управа взела "нехуманни" мерки и решила "проблема" за нула време. Оттогава там е чистичко и спокойно, кучетата и котките са със статут на редови граждани, чиито права се спазват много стриктно и има специална организация, която е общинска (нещо като полиция), която следи за това. Когато сестра ми отиде за пръв път на гости на свои колеги англичани, те само дето не и се разсърдили, защото тя изгонила котката им, която се опитвала много усърдно да и скъса чорапогащника...
  Наскоро, зет ми и сестра ми не успяха да си вземат кученцето, което им подариха и да си го гледат у тях, защото ги няма по 8 часа на ден, та ония ми ти " общински органи" заплашили да ги глобят и да предприемат дори по-строги мерки, тъй като нарушавали правата на кутрето. Е, дадоха го на майката на зет ми, която е пенсионерка и тя "му спазва правата", а сестра ми и зет ми се радват на кутрето само през уикендите..
  Странна работа, нали? Английска! Много са хуманни сега, но вече си нямат скитащи кучета и котки по улиците-само домашни и много строги закони за това как да се гледат...Какво ли ще наговорят сега след като  български кучета нахапаха до смърт тяхна гражданка вчера, а???

# 17
  • Мнения: 78
Решението е много просто. Изтребване до крак.

Тръгват хайки по улиците и всяко куче, което е навън след полунощ се отстрелва, качва се на камион и в Кремиковци.
Тези, които разхождат домашните си кучета след полунощ, представят паспорта на кучето и нямат проблеми.

# 18
  • Мнения: 8 999
Яд ме е на всички кучета - и бездомни, и домни. Ама, хора, моля ви, събирайте си лайната от домашните любимци! Писна ми да газя във фекалии!
Бездомните кучета - за износ за Виетнам, а за стопаните на домашни кучета - люти глоби, ако не си събират гадориите на любимците. Без значение дали животното се е издрискало на тротоара, или на затревена площ.

# 19
  • Мнения: 656
 Кrisal
ПроблематА тук е, че разни госпожи бивши актриси като Бриджит Бардо си нямат друга работа като са в пенсия и ходят по чуждите държави за пазят милите същества, без значение дали хората там трябва да живеят човешки и хуманно. Важното е към кучетата да се подхожда хуманно.

Иначе може да спретнем един бизнес-план, да се завържат едни търговски отношения с Виетнам, хем и ще намалим дълга на държавата.

# 20
  • Мнения: 47 990
ами въпреки тия мили госпожи, да се прибират кучетата в кучкарник, и непотърсени или осиновени до 3 дни примерно, се умъртвяват
ако искат, те да ги осиновят всичките, ама да си ги гледат някъде по домовете си, а не да ги пускат по улицата, където пречат на всички
бате бойко е уж голям мъжага, да събере смелост и  да реши въпроса

# 21
  • Мнения: X
Яд ме е на всички кучета - и бездомни, и домни. Ама, хора, моля ви, събирайте си лайната от домашните любимци! Писна ми да газя във фекалии!
Бездомните кучета - за износ за Виетнам, а за стопаните на домашни кучета - люти глоби, ако не си събират гадориите на любимците. Без значение дали животното се е издрискало на тротоара, или на затревена площ.

Е те т'ва е и моето мнение!

# 22
  • Мнения: 68
Обичам животните,но за бездомните кучета трябва да се направи нещо.Преди 2 години и аз бях нападната от бездомни кучета добре, че минаваха хора на близо и ги разкараха.

# 23
  • Мнения: 47 990
http://www.siokoz.com/Default.aspx?evntid=7432
http://dnes.dir.bg/2007/11/28/news2382167.html#sepultura
"Лечението на пациент с кучешка тения струва над 5332 лева, а профилактиката в следващите две години  надхвърля 400 лева, уточни зам.областният управител и председател на комисията д-р Искра Генева. Изследванията в РИОКОЗ се поемат от Центъра за заразни болести, така че всеки може да провери дали в черния му дроб има образувани ехинококи и навреме да премине към лечение, за да се избегнат усложнения. " от тук
http://www.pyce.info/news,1,4995.htm
"През последните години случаите на ехинококоза (кучешка тения) нарастват значително и България се нарежда сред най-засегнатите страни в Европа. За последните десет години в страната са заболели 5032 лица с първично открит ехинокок, което е 90.50%. Останалите 9.50% са с постоперативни рецидиви." от тук http://www.mh.government.bg/site/7_pressoffice/20_news/2010_article/

Последна редакция: ср, 28 ное 2007, 13:57 от mamavassi

# 24
  • Мнения: 494
Кrisal
ПроблематА тук е, че разни госпожи бивши актриси като Бриджит Бардо си нямат друга работа като са в пенсия и ходят по чуждите държави за пазят милите същества, без значение дали хората там трябва да живеят човешки и хуманно. Важното е към кучетата да се подхожда хуманно.

Иначе може да спретнем един бизнес-план, да се завържат едни търговски отношения с Виетнам, хем и ще намалим дълга на държавата.

 Мда-а-а..тъкмо такива ми ти мисли се въртят в иначе хуманната ми главица...и който не е живял в Студенски град, и който не е нападан от свирепи глутници, въпреки огромната си  любов към животните и с последната идея, че именно на него ще му се случи това, той да ми обяснява какво е т'ва хуманност и има ли почва у нас!
  Иначе аз се замислих още по-мащабно, имайки предвид простичкия факт, че наскоро гледах едно твърде любопитно филмче, от което разбрах, че кучетата били "много вървежни" и в Корея, че и на още места, не само във Виетнам...

# 25
  • София
  • Мнения: 10 331
И друг път съм писала в подобни теми - в населените места хуманното отношение би трябвало да е преди всичко насочено към хората.
Не ми се чака още десет годиин да намалее популацията им на половина, не искам да се страхувам да излизам сама. Екарисажите из страната и сега работят. Whistling
Ако някой иска да се изживява като хуманист и природозащитник, да строи приюти за бездомници, но хора.

# 26
  • София
  • Мнения: 10 331
Забравих да попитам, представяте ли си какво би настанало при евентуална епидемия от бяс сред кастрираните кучета?

# 27
  • Мнения: 73
много благодаря за отговорите ви но аз продължавам да се страхувам вие как преодоляхте страха си?

# 28
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Не мога да ги понасям. #Cussing outИ безотговорните им стопани също.
Целия пясъ4ник на децата беше пълен с лайна.А една нещасни4ка си изходи ку4ето то4но до пясъ4ника.
Това хората сме много прости същества.

# 29
  • Мнения: 6 993
Някой беше писал за Пловдив - наистина няма и то от доста време.
Забелязах обаче, не помня кога, едни залепени листчета, на които оплюваха Чомаков за нехуманното отношение към кучетата...Та явно не е бил хуманен методът му.

Общи условия

Активация на акаунт