сок от киви

  • 9 092
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Дадох киви на 1г. и 1 м.

# 16
  • Мнения: 4 784
И аз точно се чудя за кивито дали мога да дам. Знам, че цитрусите се дават след годинка, но за кивито съм чела най-различни мнения и сигурно ще го отложа като въвеждане за по-късен период.

# 17
  • Мнения: 1 217
Давам киви от 10 дена.
Приема се много добре.Давам го всеки ден пасиран с други пресни плодове.
Днес дадох и портокал.
И аз съм "за" това да се дават пресни плодове и цитруси преди годинка заради витамините в натурален вид.

# 18
  • Мнения: 2 908
Дадох киви преди 4 дена пасирано.Не смеех преди това да дам Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 402
Ние сме на 6 месеца и 20 дни и преди 1 седмица по настояване на таткото дадох 1/2 киви, пасирано заедно с банана в кашата. Аз знаех че трябва да да се дава по-късно и за да го докажа направих справка в една книжка "Хранене на бебето", от списание Моето бебе. Там пише, че киви се дава след година щото е силен алерген, но лично на моето дете му няма нищо. Вечерта малко пръцкаше и доста си поплака,та аз реших че е получило колики от кивито, но това се случи още няколко пъти тия дни и разбрах че е от граха в зеленчуковото пюре. Та, идеята ми е че ако на детето му няма нищо, няма проблем да се дава от време на време киви. Аз мисля че за някои неща много се шашкате. Но в крайна сметка всяка майка си знае де. Ние тука само си даваме мнението, без да се налагаме като най-знаещи. Wink

# 20
  • Мнения: 326
Аз лично още не съм давала, на 1г.1м. е. Но в детската кухня понякога дават кремче със сок от киви.

# 21
  • Мнения: 781
Тези дни му дадох да опита -изаде 1 парче и нямаше реакция, та и аз съм в чуденка дали да давам, защото е много полезно. Та в крайна сметка  смятам да давам вече.

# 22
  • Мнения: 27 524
Кивито не е цитрус. Но е мъхнато и с малки семчици, така аз бих изчакала до годинката.

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Киви и дадох преди няколко дни-1 г.+5 мес пасирано, но семките и задразниха и тя повърна.

# 24
  • Мнения: 4 447
Кивито НЕ е цитрус, както и ананаса, мангото, банана ...

Сокове от каквито и да било полодве от 11м. и половина, най-рано може да се дават.  Peace

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Започнах със сокчетата на 3-4 месеца . след морков и ябълка давах киви, мандарини и портокали.Нищо му няма на малкия, но въпреки това мисля, че със второто живот и здраве ще поизчакам повече време  Peace

# 26
# 27
  • Мнения: 27 524
Сокове от каквито и да било полодве от 11м. и половина, най-рано може да се дават.  Peace

Откъде пък това изчисление?  newsm78
Щом може да се дават пресни плодове след 6-ти месец, значи може и сокове  Peace

# 28
  • Мнения: 24 467
И тук предлагам- 7 месеца и три- четвърти! А- сега!

# 29
  • Мнения: 4 447
Сокове от каквито и да било полодве от 11м. и половина, най-рано може да се дават.  Peace

Откъде пък това изчисление?  newsm78
Щом може да се дават пресни плодове след 6-ти месец, значи може и сокове  Peace

Сокове се дават след годинка, Блонди. Противоречиш ли си или на мен така ми се струва?

Общи условия

Активация на акаунт