~::~ООН по арабски с бурни дебати и дискусии~::~44

  • 16 802
  • 282
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 720
здравейте моми4ета ,в4ера Манел ме попита кой раздава паролите,казах и 4е няма определен 4овек затова искам да предложа Другар4е /ако се съгласи/да поема тази зада4а и естествено ако вси4ки са съгласни,но мисля 4е за достъп до албума трябва да има някакво условие например новото моми4е да е била редовна 2 теми,


аз съм редовна вече 3та тема Mr. Green
явно тази парола се дава на поискване,та аз да си поискам пък ви решавайте ....за мен няма проблем отговора ви ,не мисля че това е най важното определено. Другия вариант е да се изтипосам за половин час тук в темата с децата и после махам :naughty.

# 76
  • Мнения: 800
бонбонелка, честито за шофьорските, айде в скоро време да черпиш за книжка:)  Аз мислех и мойто момче да изкара едни курсове в Бг преди д астанат 1000лв.
Утре ми е дипломирането. Още се чудим с рейс ли да ходим или с кола. Ако ни спре полиция мн скъпо ще ни излезне удоволствието, че кара без книжка Thinking Аз даже изобщо не искам да ходя, не си падам по такива мероприятия, мн ми е изкуствено ...И ми е жал , че татко го няма. Повече от всичко мечтаеше да ме види , че съм  завършила. Добре поне , че ми видя дипломата за бакалавър, ама магистърската не дочака:(

# 77
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
привет, според времето и настроението, моето е такова с главокружение, от снощи, ама нали не пия лекарства сега! после, много ме гони страхът, вси4ко може да стане! имам фобия от упойки! да не дам фира! но има ощ? малко време!веси, мерси, 4е попита!  Hug
ами да поздравим тогава катето, снимай дипломата и в рамка в албума,хей!  bouquet  кате, много хубаво моми4е си, хи4 не се давай лесно на свекито да ти ма4ка само4увствието! Thinkingbouquet  bouquet
дани2 ,4естито за курса, дай боже мине  и полу4иш кетапа лесно!  bouquet  bouquet Hug Peace
даниелка не съм я 4увала пак, трябва да пълня картата,4е аз с малко не мога! Mr. Greenнадявам се малките да са добре!  Praynig

линда не излиза от леглото по4ти цял ден, мания на тема детски  и филми, като наваксване за вси4ки години игнор досега! но поне е тиха и спокойна, май пове4е от мене разбира ситуацията, без даже да знае то4но какво става!само като излизаме става и тогава взема думата и се по4ва обяснаване на вси4ко, но й липсват доста ре4ников запас, не знам как да попълвам, като не иска да повтаря думите!
миме, голяма работа са ти мъжете, единия носи ,другят слуша! поздравления и хапвайте за здраве! Laughing
милен4е видях снимките, ама много са хубави тези големите пъзели, тука книжните  се късат и ма4кат и не мога после да ги открия от ползване за други цели! Peace

Последна редакция: пт, 30 ное 2007, 14:37 от marsy

# 78
  • Мнения: 800
марси, мерси, без бой не се давам #2gunfire Голям резил ще става, ако не мога да си сдържа нервите:)   А ти не се притеснявай (доколкото може), не са приятни тия неща, ама дано всичко мине благополучно.

Някой знае ли как се използват кори от нар за боядисване на коса и дали изобщо има такова нещо? #Crazy

# 79
  • Мнения: 3 804
ЛИЛи ГОЛЯМО ИЗВИНЕНИЕ ,грешката е моя,не съм разбрала правилно,не ебило наро4но  bouquet
КАТЕ 4естито ,4акаме снимки и по4ерпка,а за твоя 4овек по добре да си вземе книжката тук има курсове за 15 дена,по 80-85$ и по лесно се вземат,а за големите ми само да знаеш колко са кротки-днес поне 3 пъти се биха
ДАНИ 2 успех-и аз ги карах но ме скъсаха на задно трябваше да обикалям в кръг и настъпих 4ертата
Марси да ти пратя и Даяна дано се зарази от Линда и запо4не да гледа тв?
моми4ета Хариет поиска паролата -аз съм -за,решавайте вие
Дани2 както сме се разбрали албума си остава само за нас ,не мисля 4е някой ще го пусне за публи4на употреба

# 80
  • Мнения: 689
Милена-мерси за кафенцето,как ми се пие,но в хубаво кафене и с компания!
Бебката ти е много сладичка,чак сега я видях!

Мария-мъжът ти много те глези,ей!И с тая боза-ако не бях на диета,щях да цъфна у вас без покана Laughing
За колите-моя мъж искаше да прави бизнес,но се отказа.За руските държави е лесно,но БГ нали е в ЕС и кой знае какви неща искат.Друг варянт е да я шипнете(с кораб),наемате един контейнер и после си я взимате от Варна,обаче ще пристигне след поне 2 мес.На порта пак се плаща,но колко не знам.Виж във вестника,обади се и разпитай.

Курсовете 1000лв ли ще си правят в БГ ShockedИ аз ще ги карам,но тука и след Н.Г.
Успех Бонбонела!Бързо ще се научиш,не е трудно.Само спокойно и полека!

Tahmine-честита магистърска степен!Сигурна съм,че баща ти би се гордял много с тебе!
Зарежи тоя нар-сега има хубави бои,ако държиш да е натурална-сложи си хенна.Иначе настойка от черен чай се ползва за потъмняване на кафяви и черни коси,за нар не съм чувала,но трябва постоянно да се мажеш с отварата-не е трайно като боята.

Марси-няма да се страхуваш,ще се молим всичко да мине леко,с местна упойка не може ли?
Хайде ако не те мързи да споделиш как правиш извара,че имаме дефицит на такава в Емирствата!Много ми е спешно да знаеш!
Къдрушката Линда ще се научи да се изразява,даже от децките филмчета,но всичко с времето си.Кари обича да пее караоке в един сайт за деца и има напредък.

Мерси за споделеното албумче,ще кача снимки скоро,да ме видите и мен.Две теми е добро условие Simple SmileАз лично не искам да ме гледат ,,чужденки,,-темата се чете от много хора...

Другарче-моля ти се с тия линкове за торти BlushНие диетуваме-ти саботираш Laughing

Много е хладно при нас,ноща се смръзнах.Отивам да си сваря едно кафенце с канела.

# 81
  • Мнения: 800
Деси, бият се а , а виж какви ангелски личица са докарали:) Поне не ти е скучно.
Лили, не ми се пробва с боя, нямам доверие на химията. Къната в Бг и тя е вербувана. Моя донесе от Сирия, не е лоша, изрисувах си и ръцете, нали съм си цигане и не можах да се сдържа, рисунката издържа 5 дни, ама ноктите още са оранжеви, как ме гледат хората по маршрутките Laughing

Последна редакция: пт, 30 ное 2007, 15:34 от tahmine

# 82
  • Мнения: 800
ДЕСИ, има сирийска книжка (2 пъти я прах вече в пералнята) ама не съм с еинтересувала дали я признават в Бг или трябва да кара курсове и тук

# 83
  • Мнения: 113
 Grinning И мен ме бяха изрисували на два пъти в Афганистан- особено втория път беше много красиво, но се изтри след 3-4 дни.
А иначе с мъжа ми се запознахме типично "по мюсюлмански"- с посредничеството на родата. Брат му живее тук от доста време и когато Накиб дойде на гости...  Embarassed И така...
И понеже често става въпрос за ядене- много обичат баница, но не понасят дори мисълта за сърми (особено лозови) и пълнени чушки. Иначе там ядох нещо подобно- техния специалитет се нарича манту, но аз го кръстих "афганистански сърми" и всички щяха да ме бият, защото изобщо не можело да става дума за сравнение. Всъщност, там ролята на лозовото листо се играе от тънко разточено тесто- в него се поставя кайма, примесена с лук и подправки и се завива по много интересен начин. След това се нареждат в специална тенджера (всяка "сърмичка" е колкото за 1-2 хапки) и се варят на пара. Накрая се поднасят върху кисело мляко, полети със сгъстен доматен сос и поръсени с настъргани зеленчуци- зеле, репички... Сигурно звучи странно, но е адски вкусно   Simple Smile

# 84
  • Мнения: 468
Нафасима, подобно ядене съм яла в Сирия, сготвиха ми като много хубаво, но на мен изобщо, ама изобщо не ми хареса. Май му викали Ушите на стареца. Сигурно защото беше са гнешка кайма, а аз агнешко не понасям. Прилича на руските пелмени от които още от малка ми ставаше гадно. Рразликата с афганистанското е, че се варят в киселото мляко, което иначе е сушено кисело мляко.  Shocked
Деска, много примамлива оферта, ама на гол тумбак....иначе викам на мъжа - щеше да е чудесно да имаме и един апартамент лично наш си в Дамаск или Хомс (при razan) и да седим там аз и детето колкото си искаме. Но живот и здраве, може пък да стане един ден.
Бонбонела, спокойно само, на курса не е страшно, даже е приятно. Изпитът е гаден, мен ме късаха два пъти.  newsm78

Последна редакция: пт, 30 ное 2007, 16:41 от amal

# 85
  • Мнения: 113
На мен агнешкото не ми е проблем. А подобно на пелмените чудо и на мен ми приготвяха, само че с плънка от гандана (това е почти същото като нашия чесън, само дето после няма неприятна миризма в устата)- вари се на пара като манту-то.

# 86
  • Мнения: 468
На мен агнешкото не ми е проблем. А подобно на пелмените чудо и на мен ми приготвяха, само че с плънка от гандана (това е почти същото като нашия чесън, само дето после няма неприятна миризма в устата)- вари се на пара като манту-то.

Агнешкото ми е голям проблем. Laughing Още един път изпаднах в такава кофти ситуация когато отивайки на гости у едни роднини те бяха сготвили Мансаф (булгур с месо и кисело мляко), Деси го знае, ама не с пиле, а с агнешко, и не печено, ами варено. Еййй, детето избяга под лимоновите дръвчета, а аз ни жива ни умряла едвам хапнах малко да не обидя гостите и после 3 дни имах стомашни проблеми, че мансаф се прави и с много арабско масло. А в тая жега.....

# 87
  • Мнения: 434
Mln,мерси за кафето!Така добре ми дойде,че от сутринта все тичам по задачи.Толкова неща свърших за нула време,като се има предвид ,че навсякъде все с колата и трудно се паркира. ooooh!
Добре,че успях да се върна да посрешна децата и да ги нахраня.
Сега малко време за мен,да си почина във вашата приятна компания!  bouquet
Мисля,че е много разумно ако се приеме условието за по-редовно участие на всеки новак,за да има достъп до паролата за албума.
И дано има разбиране към желанията на всички за повече дискретност.
Мария,добре са ти дошли мъжете.Браво на малкия,че е слушкал при пътуването.А теб истински те облазявам за бозата,ммм...
Tahmin,честито дипломиране!
Бонбонела,успешни курсове.Само се се стреми да си спокойна.Всичко ще е наред.Стискам ти палци.На мен ми се наложи скоро да взема тукашна книжка.Шофьор съм от 18-годишна,но така се изпотих на тукашната теория.Ужас.Изпитваха ни група от 10 човека на видеоекран и всеки с дистанционно в ръка отговаря.Ама въпросите много подвеждащи!?! #CrazyОт 40 въпроса ако имаш 30 верни минаваш.Направо не повярвах,че успях .
Иначе и аз си карах тук без редовна книжка сумати години.Бях си извадиал международна като тръгвахме от Бг-то,ама те са валидни само година.Добре,че тук катаджиите те спират само при явно нарушение(ако те видят) Joy
Марси,напълно те разбирам за упойката.И мен много ме е страх.Не обичам нещо да ми замъглява съзнанието.Горещо се моля всичко да мине успешно! Praynig

# 88
  • Мнения: 434
Много сладко си говорите за ядене.Всичко ми е непознато и екзотично.
Няма проблем за месото,направо ми се опитва! Grinning

# 89
  • Мнения: 468
Да, и аз съм за дискретността (понеже съм параноичка). Мен ме приемате, нали, я колко се активизирах напоследък. Laughing

Waterlily, кафе с канела не съм пила, Shocked как се прави, канелата на прах ли е или на пръчка като за чая?

tahmine, честито дипломиране.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт