Цветята веч' зимуват,цветарките не спират да умуват...... (19)

  • 21 081
  • 473
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета, да ви се похваля, че си имам три нови придобивки  Mr. Green
Един бенджамин с шарени листа, папрат Whistling и стаен жен шен, подарък от TheNMaster   Hug на която искам и тук да благодаря за вълшебното цвете!  bouquet  bouquet  bouquet

Най-голямото ми притеснение е за папрата, тъй като ви чета, че е доста трудничък за гледане. Посъветваха ме да му сипвам вода в чинийката, а не да го поливам отгоре и в нея да доливам винаги, когато е празно. Сложила съм го в банята, хем да ми освежи интериора, хем да се чувства добре на влажно. Дано оцелее, че не е в много добро състояние, връхчетата му са сухи.

# 91
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Вивиан Почвата на папрата трябва да бъде леко влажна по всяко време.  Аз моята я давя от вода тя е доста стара и я поливам почти всеки ден:peace:

# 92
  • София
  • Мнения: 10 858
Вивиан Почвата на папрата трябва да бъде леко влажна по всяко време.  Аз моята я давя от вода тя е доста стара и я поливам почти всеки ден:peace:

Благодаря ти Чародейка, утре ще го пресадя, защото още е в торф и ще поддържам винаги влажна.  Hug

# 93
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Вивиан Почвата на папрата трябва да бъде леко влажна по всяко време.  Аз моята я давя от вода тя е доста стара и я поливам почти всеки ден:peace:

Благодаря ти Чародейка, утре ще го пресадя, защото още е в торф и ще поддържам винаги влажна.  Hug
за нищо ,но аз бих изчакала пролетта за пресаждане  ,сега е много неподходящ сезон за пресаждане на растения Peace

# 94
  • София
  • Мнения: 10 858
за нищо ,но аз бих изчакала пролетта за пресаждане  ,сега е много неподходящ сезон за пресаждане на растения Peace

Не е ли прекалено далеч пролетта, дали ще издържи в торфа? Много е рехав newsm78

# 95
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
би трябвало да издържи Peace ,аз наскоро като си купих азалията ,бананчето и бенджамина ,при всяка покупка  ме предупреждаваха да не тръгнеш да ги пресаждаш сега ,знаеш чак напролет и аз ги слушам Peace

# 96
  • София
  • Мнения: 10 858
Ами ще задържа така и ако цветето започне да линее тогава ще го прасадя. Не попитах дали сега може, но при първа възможност ще отида до магазина и ще попитам.
Мерси пак  Hug

# 97
  • Мнения: 3 622
Вивиан Почвата на папрата трябва да бъде леко влажна по всяко време.  Аз моята я давя от вода тя е доста стара и я поливам почти всеки ден:peace:

И моята я поливам не всеки ден, но през ден  Peace

# 98
  • Варна
  • Мнения: 178
Киселите почви се постигат и като в нормална почва поставиш нарязани иглички,шишарки и/или пръст изкопана от под иглолистно дърво.Според мен такава пръст може да съдържа повечко бактерии но аз рискувах с гарденията също любителка на киселите почви и също каприз.За сега положението е по-скоро добро:))

# 99
  • Мнения: 5 001
Хаа,Вивиан ме е изпреварилааааа  newsm53  И аз си имам от нея ново цвете - бенджамин с шарени листа.По неин съвет сега се аклиматизира,пък после ще го присаждам....Дано порастне.Много искам  Praynig
Вивиан   bouquet  за бенджаминчето.

# 100
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
момичета немога да не ви се похваля днес си изпросих  на мъжа ми да ми купи една драцена голд  Flutterтъй като моята падна в жертва на ремонта това лято  Sadи за моя изненада той се съгласи Hug въпреки че ми казваше ,че си имам много цветя и повече не е нужно да копувам ,ама аз мрънках ли прънках и накрая се съгласи  Mr. Green

П.С.И той си хареса едно растение една огромна Нолина ,но нямаше мънички ,сега мисля да дебна и когато получат малки да си купя  Peace

# 101
  • Мнения: 3 036
Чар,
дай снимка на тази красота и ние да си оплакнем очите.
Радвам се за теб.Ако не си поискам рък и аз. Crossing Arms

# 102
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Разбира се Деси веднага я снимах Peace

# 103
  • Мнения: 3 036
Веднага затварям и няма много да я гледам, да не ти я урочасам.

# 104
  • Мнения: 3 622
Чародейка честито ти ново цвете  Grinning
Майка ми има такава драцена от много време и е направо огромна

Общи условия

Активация на акаунт