Merry Xmas and Happy New Year-United Kingdom of Great Britain and N Ireland-12th

  • 18 215
  • 293
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 363
AG, мерси много. Първото го имаме. Тежичка е и обемна. Клоня към второто. Притеснява ме факта, че децата днешно време толкова бързо израстват играчките си, че не ми се дават 100тина + лири за нещо, което ще държи интереса само 1 година максимум. Игрите са скъпи + консола не е много евтин, ако е нов. (сега ги гледам на е - бей, но нещо не ми е при сърце да купувам играчки втора употреба. Confused)

Гледам Плейстейшън ПСП -(портативната), но нещо избора на игри за малучугани не е много голям, Нинтендо ДС- но се чудя дали не е много малък за тези двете. Гейм бой адванс  - добре, ама не е ли малко остаряло?
От друга страна пък технологиите толкова бързо се развиват, че кой знае след година и нещо това Нинтендо и Плейстейшън ще са остарели и ще има друг хит на пазара.
На Лийпстъра поне игрите им са образователни  newsm78 newsm78 newsm78
Към него клоня.

# 211
  • София
  • Мнения: 1 121
Ще и признаят ли Българската диплома в Англия или ще трябва да учи допълнително?

Нека провери на адрес: http://www.naric.org.uk/ - NARIC приравнява дипломите и ще й издаде документ, който да й послужи пред власти или при кандидатстване. Може да се събмитне онлайн, само искат по пощата да се изпрати копие на дипломата. И не беше скъпо, доколкото си испомням... ooooh!

# 212
  • Мнения: 1 959
Я да подръпна темата на пред че пак сме почти на 3-та страница

# 213
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Здравейте моми4ета,вмьквам се вьв ваШата тема да ви попитам дали можете да ми помогнете Simple Smile,февруари месец искам да отида до Лондон с Алекс и си тьрся хотел.Зная какви са цените там и за това исках да ви попитам дали слу4айно не знаете някой хотел по евтин,сама сьм с детето и не мога да си позволя някой кой знае колко скьп.Разбира се да е приемлив за деца Grinning.Гледах тук в тур.агенциите но все ми се струва скьпи Rolling Eyes,има едни талони с които са по евтини хотелите ,но и с тях ми се струват пак скьпи.Ще стоя само  два дни,ако е по евтн хотела може и три.Искам да видим Лондон и да пием (в моя слу4ай вода ,за Алек сок) по неЩо в някое лондонско кафе Grinning.

# 214
  • Мнения: 948
Val, ето Дорет беше дала един линк в туристическия форум; поразгледай и цялата тема, има и друга информация, за метрото, и т.н.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=195866.msg6005561#msg6005561

Февруари все още ще е студено, доста вероятно е да вали. Щом си с детето, планирай предварително къде горе-долу ще ходите - билети за мюзикъл, кои музеи ще са му интересни, а и ти какво искаш да видиш. Приятно прекарване  Simple Smile

# 215
  • Мнения: 1 959
Погледни на този линк ние сме отсядали 1-2 пъти като сме били в Лондон за по една вечер.По принцип отсядаме в Еджуейкоето е последна спирка на метрото,но на сайта може да си избереш и други части на Лондон и да провериш дали има свободни стаи.Да те предопредя че цената е само за стая/закуска,обят или вечеря не влизат в цената/.Успех
http://www.premierinn.com/pti/home.do

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 22:05 от aniji

# 216
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
  bouquet

# 217
  • Мнения: 823
Val, погледни цените на IBIS хотелите. Никак не са лоши. Ето линк http://www.ibishotel.com/gb/home/index.shtml. Цените им започват от 52-55 паунда.

Успех и приятно изкарване ви пожелавам!  bouquet

Мишолина, GI, как са мишоците? Слушкат ли?  Grinning GI, поздрави на сестра ти да носиш от мен  Grinning

Моят Тео си заминава с баща си за една седмица до Пловдив. Много се надявам да има все още сняг, за да се повъргаля в него момчето  Grinning

Лека вечер!

# 218
  • Мнения: 818
Val ето и отмен нещо:Хотели

# 219
  • Мнения: 677
AG, мерси много. Първото го имаме. Тежичка е и обемна. Клоня към второто. Притеснява ме факта, че децата днешно време толкова бързо израстват играчките си, че не ми се дават 100тина + лири за нещо, което ще държи интереса само 1 година максимум. Игрите са скъпи + консола не е много евтин, ако е нов. (сега ги гледам на е - бей, но нещо не ми е при сърце да купувам играчки втора употреба. Confused)

Гледам Плейстейшън ПСП -(портативната), но нещо избора на игри за малучугани не е много голям, Нинтендо ДС- но се чудя дали не е много малък за тези двете. Гейм бой адванс  - добре, ама не е ли малко остаряло?
От друга страна пък технологиите толкова бързо се развиват, че кой знае след година и нещо това Нинтендо и Плейстейшън ще са остарели и ще има друг хит на пазара.
На Лийпстъра поне игрите им са образователни  newsm78 newsm78 newsm78
Към него клоня.

Ти сигурно вече си купила нещо Embarassed, та едва ли ще съм ти от помощ. Лийпстъра на мен ми харесваше най-много (ние бяхме на тях до около 5 и половина), защото определено са образователни, докато при другите вече елемента на образование е някъде в дъното, а децата се зарибяват и блъскат ли блъскат на игрите.
Не проявява ли интерес към компютъра? Има толкова много детски сайтове, че може с часове да си играе, а и да научи доста неща. Според мен единствените полезни игри са портативните и то за да задържат вниманието по време на полет или дълъг път.
лошото е че веднъж като го вземеш ще го иска не само за това време, а повечето игри са едни .... убийства, ританици, жаргон.
В крайна сметка се оказва че позволените са около 4-5 и те като ги "извъртят" по няколко пъти им омръзват.


# 220
  • Мнения: 677
Здравейте мами от Англия и честита Нова Година на всички вас.
Имам следният въпрос към мамите в Англия.
Братовчедка ми и съпугът и живеят в Щтатите, но са решили да се преселят в Англия. Момчето е завършило social services тук и работи с деца, които настанява в приеми домове или временно ги отстранява от родители, които не са годни да гледат децата си сами.
Той не знае дали ще може да си намери лесно такъв вид работа в UК или срещу какво заплащане.
Братовчедка ми е завършила фармация в България, но никога не е работила изван страната. Ще и признаят ли Българската диплома в Англия или ще трябва да учи допълнително?
Мисля че това е засега. Много, много ви благодаря за отговорите.


Ще дойде с работна виза да работи, или ще си прави фирма и с нея ще работи?
Да погледне в обявите за работа какви са заплатите за неговата позиция, за да добие някаква представа за очакваните доходи.
Те най-добре си знаят с какъв стандарт на живот са свикнали, но да умножат числото от тамошните си доходи по 1.5 ( мои впечатления, може и да греша ) и полученото число да е лири (примерно ако са имали 10 000 долара тук ще им трябват 15 000 лири).
А климата наистина е отвратителен, по-зле е от най-лошите ми очаквания! С другото се свиква Simple Smile

# 221
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
БЛАГОДАРЯ ВИ за ОТГОВОРИТЕ МОМИ4ЕТА Hug Hug Hug Hug Hug,Ще прегледам сайтовете които сте ми дали и пак Ще ви пиШа Hug  bouquet.

# 222
Kensington,Paddington, моми4ета,тези места в центьра ли са???Можете ли да ми кажете как се казва централната 4аст на Лондон,за да си тьрся хотел в нея(е ако има по евтини де Wink)

Hyde Park y Oxford Circus
Victoria .Westminster y del Támesis.
Queens Park
Big Ben, Cámaras del Parlamento, Tate Gallery, Buckingham _този е най_централният нали???

# 223
  • София
  • Мнения: 1 121
От това, което съм гледала по картата всичко изброено си е в центъра. Хубава карта има в Google: http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=51.498378,-0.110378&s … amp;z=13&om=1

# 224
  • София
  • Мнения: 1 121
Имам едно въпросче: Колко време е пътуването то Лутън до Лондон с Green Line? Търсих много по сайтовете им, но не можах да открия информация, ако някой знае, нека каже, pls. Двама възрастни отиване и връщане е само 25 лири, и, ако не е много пътя, мисля да буукна онлайн още тези дни.

Общи условия

Активация на акаунт