БХС-риск1:49, предстои ми амниоцентеза

  • 8 687
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 363
edna, не се тревожи. когато миналата година аз правих амниоцентеза в Майчин дом, проф. Кременски ме увери, че имат над 700 последователни успешни процедури за последните 3 години - без нито един проблем. а това е доста добър процент на успеваемост.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 535
Някой може ли да ми каже направлението лекаря от ЖК ли трябва да го даде? В МД можеш ли да избереш при кой лекар да си направиш амниото? Колко време предварително трябва да се запише час?

Извинявам се за въпросите, но ме интересува чисто практическата част на въпроса.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 363
ами аз като правих амнио през 2006-та година февруари, не съм носила никакво направление. уговорих си предварително процедурата с д-р Димитрова.
ако просто ме бяха записали за амнио, предполагам щяха да ми изберат те лекар - така стана с моя позната.
по принцип, записването за амниоцентези се прави от генетиците в МД. или поне така беше тогава.

# 18
  • Мнения: 820
Здравейте,
При мен има някакво развитие и се нуждая от разяснения. Днес ми съобщиха че PCR теста е бил неуспешен. Поради преминаването на иглата през плацентата в пробата е попаднала моя кръв и това прави бързия тест невъзможен.
Сега трябва да се чака резултата от другия тест, лекарката ме увери, че наличието на кръв няма да попречи на получаването на резултата, но аз все още се чувствам много притеснена.
Моля ако има някой, на когото се е случвало такова нещо да ми пише  Sick

# 19
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
ПРивет отново.
Във форума имаше тема за амниото и една от майките беше писала, че е правила 3 пъти и трите проби са били неуспешни.
Потърси малко с търсачката, аз също ще потърся и ще пусна линк.

# 20
  • Мнения: 820
Здравейте, пак от мен с хубави новини Grinning
Днес излезе резултата от клетъчната култура. След близо месец притеснение получухме страхотен Коледен подарък. Теста показва нормалнен хромозомен набор и един малък мъж на път.
Да поясня за проблема който имахме с наличие на кръв в пробата. В такъв случай PCR теста е невъзможен. От амниотичната течност се отделят клетки принадлежащи на плода, размножават се в специална хранителна среда и когато количеството е достатъчно се прави анализът.

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ!!!

# 21
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Браво, Дидка! Спокойна бременност ти желая!  Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 1 056
Момичета, много ви моля, ако знаете, да ми кажете колко струва амниоцентезата в МД (с направление и без направление).
И също, изискват ли се някакви изследвания и документи да се направят предварително? (т.е. в деня на вземането на амниото какво да носи бременната)
Ще съм ви благодарна, ако ми отговорите.

# 23
  • Мнения: 217
Амниоцентезата се поема от Здравната каса. Само ако решиш да избереш лекар, който да я направи, плащаш 100 лв. Необходими са кръвни изследвания, може би и влагалищен секрет, но всичко може да се направи и на място и също е безплатно.

Общи условия

Активация на акаунт