АЛИАНС, ПРЕСТИЖ, БРИТАНИКА или друга школа за чужди езици - мнения и отзиви

  • 174 310
  • 397
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 39
Не знам за курсовете за деца, но миналата година ни провеждаха обучение във фирмата, не съм с много добри впечатления от преподавателите, особено един англичанин, но доколкото знам той вече не е в БГ.

# 61
  • Мнения: 7
здравейте на всички,много ме вълнува въпроса за добър център по английски в пловдив,търся курс за начинаещи (за възрастен),като искам да минавам все по високо ниво,защото ми трябва сертификат по ielts за работа в чужбина,затова ако имате лични впечатления,моля да споделите къде да получа добро обучение?благодаря предварително

# 62
  • Мнения: 3
Моята дъщеря ходи миналата година в една езикова школа в Люлин. Казва се Астра и май имат филиал само там. Условията са чудесни. Имат много хубави зали с модерно оборудване. Падна и се прекрасна учителка и тази година пак я записах, защото явно и е голяма тръпка да учи английски.  Grinning. Между другото и мъжът ми изкара там едно ниво в съботно-неделна група. Хората си разбират от работата и обръщат персонално внимание на всеки един курсист. Лично управителят поддържа връзка по телефона и по е-мейла за всяко нещо, което касае обучението.

# 63
  • Мнения: 7
търся за  ПЛОВДИВ езиков център

# 64
  • Мнения: 7 149
Много моля, дайте някакви телефонни номера  на Алианс-София. Praynig
Звъня от дни на този, който е даден на сайта им, но никой не ми отговаря.
 Hug  bouquet

# 65
  • София
  • Мнения: 249
Записах дъщеря си в English next door в Младост 2. Учителките ми се струват свестни и предразполагат децата. Вики ходи само веднъж и вече има ентусиазъм. Надявам се, че ще си го запази и занапред.
Ще споделя повече, когато имам конкретни впечатления.
Иначе цената е доста приемлива - около 400 лв. за цялата учебна година. За дете в 3-ти клас да дам 1000 лв. ми се вижда някак безсмислено. Така или иначе ще градим нива години наред. Когато дойде време за подготовки за изпити и сертификати, може би тези пари ще си заслужават. За мен сега целта е детето да свикне с езика и да се отпусне да слуша, да говори, да пише...
Ще се радвам и вие да споделяте и така обменяме опит.

# 66
  • София
  • Мнения: 403
Много моля, дайте някакви телефонни номера  на Алианс-София. Praynig
Звъня от дни на този, който е даден на сайта им, но никой не ми отговаря.
 Hug  bouquet

988 23 49
988 02 38 - не е само факс а и телефон

# 67
  • Мнения: 7 149
988 23 49
988 02 38 - не е само факс а и телефон

Оффф, звъня ама НИКОЙ не ги вдига тези телефони.
Тези хора нямат ли нужда от клиенти?

# 68
  • Мнения: 164
От 20 тина дни ако не и повече в Алианса е пулна лудница- ходих по задачи - има много народ просто постоянно. сигурно ще се успокои след месец.. ако много настояваш остави го да звьни докато вдигнат

# 69
  • Мнения: 7 149
Урааааааааааа!!!
Вдигнаха ми телефона в Алианса. Laughing
...........................
Беше охраната.  Cry Crossing Arms

Ще ги посетя лично след празниците.
Благодаря ви момичета.  bouquet

# 70
Здравейте! Аз съм 10 клас и след 1-2 години трябва да държа Тойфил или подобен изпит/зависи към кой университет се ориентирам/. В училище винаги съм учила английски, но последни 2-3 години не случвам на учител , следователно не съм доволна от нивото на владеене на език,което имам. Кое училище  в София е най-добро за такъв вид подготовка?
 Благодаря предварително!

# 71
  • Мнения: 1 210
Здравейте! Аз съм 10 клас и след 1-2 години трябва да държа Тойфил или подобен изпит/зависи към кой университет се ориентирам/. В училище винаги съм учила английски, но последни 2-3 години не случвам на учител , следователно не съм доволна от нивото на владеене на език,което имам. Кое училище  в София е най-добро за такъв вид подготовка?
 Благодаря предварително!

Частен учител, много книги и учебници от Британския съвет (сега разбрах че му измислили ново име). Четеш всички учебници, които са за самоподготовка или за курсове за явяване на изпити. Има и учебници, в които е обяснена стратегията за взимане на въпросните изпити - как точно да подходиш към всеки един вид задачи и т.н. Никой няма да ти налее знанието. Купувай си на 2 седмици някое политическо списание, или пък Космополитън или каквото ти е интересно на английски и трупай речник. Учителката ползвай за граматиката и каквото не ти е ясно.
Само за сведение - аз имах свястна учителка по английск от 5 до 7-ми клас. После учители ми бяха Бон Джови, Кис и каквито още групи се сещаш. Учех песните наизуст (след като съм ги преписала на ръка). Пеех с тях (така упражняваш и произношение и способност за чуване и разбиране на речта). От списанията свикваш на определен тип изрази и жаргон. Така ти се набиват в съзнанието най-често употребяваните в езика форми, словосъчетания, начин на изразяване на конкретна идея.
В техническия университет едно време имаше филиал на библиотеката на Британския съвет. От там взимах учебници, а в самата зала можех да слушам аудио тестовете. Така тренирах и на самоподготовка си взех Certificate of Advanced English, който по онова време ми даваше възможност да кандидатствам в доста европейски университети.
Както и да е - не учих в чужбина, защото намерих реализация тук. Но това е друга тема.

Желая ти успех.

# 72
  • Мнения: 320
Anichka, чудесен пост! newsm10

# 73
zdraveite  izkam da vi kaja che ezikoviat centar v mladost 2 naЕзиков център English Next  sa mnogo zle dasheriami hodi 2 god i nisho neznae, ne si zapisvaite decata tam

# 74
  • Мнения: 1
Здравейте! Аз съм 10 клас и след 1-2 години трябва да държа Тойфил или подобен изпит/зависи към кой университет се ориентирам/. В училище винаги съм учила английски, но последни 2-3 години не случвам на учител , следователно не съм доволна от нивото на владеене на език,което имам. Кое училище  в София е най-добро за такъв вид подготовка?
 Благодаря предварително!

Частен учител, много книги и учебници от Британския съвет (сега разбрах че му измислили ново име). Четеш всички учебници, които са за самоподготовка или за курсове за явяване на изпити. Има и учебници, в които е обяснена стратегията за взимане на въпросните изпити - как точно да подходиш към всеки един вид задачи и т.н. Никой няма да ти налее знанието. Купувай си на 2 седмици някое политическо списание, или пък Космополитън или каквото ти е интересно на английски и трупай речник. Учителката ползвай за граматиката и каквото не ти е ясно.
Само за сведение - аз имах свястна учителка по английск от 5 до 7-ми клас. После учители ми бяха Бон Джови, Кис и каквито още групи се сещаш. Учех песните наизуст (след като съм ги преписала на ръка). Пеех с тях (така упражняваш и произношение и способност за чуване и разбиране на речта). От списанията свикваш на определен тип изрази и жаргон. Така ти се набиват в съзнанието най-често употребяваните в езика форми, словосъчетания, начин на изразяване на конкретна идея.
В техническия университет едно време имаше филиал на библиотеката на Британския съвет. От там взимах учебници, а в самата зала можех да слушам аудио тестовете. Така тренирах и на самоподготовка си взех Certificate of Advanced English, който по онова време ми даваше възможност да кандидатствам в доста европейски университети.
Както и да е - не учих в чужбина, защото намерих реализация тук. Но това е друга тема.

Желая ти успех.

Anichka, всичко това звучи много добре, но подготовката за изпити от калибъра на TOEFL и IELTS изисква много повече от слушане на музика и самоподготовка. Най-добрият вариант е систематична подготовка с преподаватели, които са били изпитващи на подобни изпити. За предпочитане са учители с роден език английски. Моята племенница Валя е на 15 и се готви за FCE, който за нейните години си е сериозно изпитание. Тя ходи в школа, чийто собственик е британец. Ето техния линк -  btsnetwork.eu
Тя е очарована от подхода на учителите там. Може да е полезно за всички, които се готвят за сериозни изпити...

Общи условия

Активация на акаунт