АЛИАНС, ПРЕСТИЖ, БРИТАНИКА или друга школа за чужди езици - мнения и отзиви

  • 174 321
  • 397
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 9 911
Някой има ли впечатления от Образователен център Медиа или от системата Face to Face на Cambridge?
Teкат големие намаление, но курса е само 50часа, струват ми се доста малко  Whistling
http://md-2001.com/index.php

ПП: Търся съответния учебник за второ ниво  Peace

Последна редакция: чт, 14 апр 2011, 19:01 от hakama

# 106
  • Мнения: 12
Търся някъде да запиша сина си на немски и се чудя още къде. Някой да има впечатления от Interland? Гледах на сайта им http://interlandbg.com/ за подробности, но никой няма да напише нещо лошо за себе си. Така че ако някой има опит с тях да сподели

# 107
  • Мнения: 18
Търся някъде да запиша сина си на немски и се чудя още къде. Някой да има впечатления от Interland? Гледах на сайта им http://interlandbg.com/ за подробности, но никой няма да напише нещо лошо за себе си. Така че ако някой има опит с тях да сподели

Аз също търся добри курсове по немски за сина си. Той в момента завършва 8-ми клас във 2 АЕГ и искаме от следващата учебна година да започне да изучава немски език. Идеята е в 12 клас да се яви на изпит за сертификат за владеене на езика.
Препоръчаха ни тинейджърските курсове в Гьоте институт и сега се чудим дали това е варианта за нас.

Ще се радвам ако някой сподели мнение и опит.

Или ако има друга тема в която да си зададем въпроса  newsm78

# 108
  • Мнения: 1

Zdraveite!

Iskam da popitam nqkoi ima li vpechatlenie ot :

- Езикова школа Астони

" Езикова Школа " Омега"


Iskam da se zapisha na 5-e niva no ne sam sigurna kam koq da se ubarna. Nakraq i bisnes angliiski. /Izvinqvaite za latinicata no nqmam kirilica/

Blagodarq Vi
 Grinning

# 109
  • Мнения: 12
До всички, които се колебаят дали да запишат курс по английски в училища Британика, недейте. Изключителна некомпетентност, непрофесионализъм и дезорганизираност на персонала там. Костваше ми твърде много усилия да изтърпя противоречивата информация относно графици и цени, която служителите ми даваха. След като заплатих, курсът ми беше отлаган 2 пъти под претекст, че първия път - учителят им внезапно заминал в чужбина, а втория път - учителите им отивали на обучение. Размотаваха ме месец и половина. Задържат парите на хората и лъжат безогледно. След като комуникирах и с други хора, препатили с лъжите на училища Британика, се оказа, че това да лъжат, че учителите внезапно заминавали в чужбина е тяхна практика, когато нямат достатъчно хора за започване на курс. Не виждам защо трябва да измислят глупости, вместо да поставят открито проблема. Освен това промениха началната дата без да ме уведомят и изпуснах 2 урока. Друг проблем беше, че учителите им не се явяваха на урок и затова не предупреждаваха. Абсолютна загуба на време и пари.

# 110
  • Мнения: 22
Британско-български информационен и езиков център - наследникът на Би Би Си в България.
/bbil/ Намират се на площаз Македония...
Името на школата е... ужасно, ние вкъщи му казваме "БИБИЛ". Научи ли за бибила? Какво правихте в бибила? Айде, тръгвай за бибила?  Crazy Много съм доволна! Детето ми ходи от 2-ри клас там. Сега е 7-ми клас, значи шест години. От толкова време, екипът е един и същ, интелигентен и много мотивиран за работа!

# 111
  • Мнения: 262
Здравейте!

Би ли споделил някой впечатления относно обучението на малките ученици, 1-2 клас, в училището на Аvo-Bell, клона на ул. Дондуков ме интересува, и на близкото до него Престиж на бул. Левски?

# 112
  • Мнения: 86
Аз съм се насочила към Британика-Младост за детенце в предучилищна от есента.Има ли ходили там и доволни ли сте от обучението?За английски става въпрос.

# 113
  • София
  • Мнения: 650
Здравейте!

Би ли споделил някой впечатления относно обучението на малките ученици, 1-2 клас, в училището на Аvo-Bell, клона на ул. Дондуков ме интересува, и на близкото до него Престиж на бул. Левски?

Детето ми посещаваше в 5 клас Престиж и хич не бяхме доволни нито аз нито детето, пълна загуба на време и изоставане с още една година. Преместих го в Аво, далеч по-добре е но има и какво да се желае. Малкото също го записах в Аво и има напредък, но не е и като да не се налага да му дообяснявам и в къщи. Като цяло от трите школи Британика, Престиж и Аво, върху които имам поглед, от Аво съм най-доволна, но и там е по-скъпо. Ако нещо конкретно те интересува питай.

# 114
  • Мнения: 262
Благодаря за отговора! Това, което ме интересува е, те в Аво казват, че имат по двама преподаватели - българин и англичанин че преподават на децата, отнася ли се за по-малките деца това или само един учител на тях им преподава? И значи няма смисъл да се записваме в Престиж? Вашите впечатления за дете от първи клас ли са? И от какво сте по-доволни в Аво - от преподавателите или от системата, която учат? И материала какъв е в сравнение  с материала, който се покрива в началните класове в държавните у-ща?

# 115
  • Мнения: 16
Аз съм се насочила към Британика-Младост за детенце в предучилищна от есента.Има ли ходили там и доволни ли сте от обучението?За английски става въпрос.
Много високи цени, а и не мисля, че обръщат достатъчно внимание на всички. Посещавахме техен курс 1 година, но не мисля, че научихме много. Освен това, собственичката явно има проблеми с персонала, защото техни обяви за едни и същи позиции непрекъснато са в сайтовете за работа. Такова текучество на персонал не говори добре за никоя фирма.

# 116
  • Мнения: 86
да и аз гледах,че имат обяви,което не ми допадна,но пък от друга страна има добри отзиви.Още малко ще поумувам! Thinking

# 117
  • София
  • Мнения: 650
Благодаря за отговора! Това, което ме интересува е, те в Аво казват, че имат по двама преподаватели - българин и англичанин че преподават на децата, отнася ли се за по-малките деца това или само един учител на тях им преподава? И значи няма смисъл да се записваме в Престиж? Вашите впечатления за дете от първи клас ли са? И от какво сте по-доволни в Аво - от преподавателите или от системата, която учат? И материала какъв е в сравнение  с материала, който се покрива в началните класове в държавните у-ща?
Да двама преподавателя са, първият срок големите ученици са с англичанин, малките с българин/ка, вторият срок се разменят. И при малките влиза англичанин, но да не те притеснява това, добре се справят с малките деца. Измислят им забавни игри, например играят бинго, за да научат числата. Често прибягват до пантомима и жестове, за да се разберат, а някои от тях поназнайват български. Т.е мойте деца с нетърпение чакат да дойде англичанина и тогава ходят с огромно желание, но малкото все не е доразбрало какво има за домашно и в този смисъл се колебая доколко е удачен този вариант при малките.
Програмата като граматика се припокрива със системата Hello, която се учи в училище, но думичките са различни и доста повече, има и доста по-вече упражнения. Не можеш да разчиташ в училище напълно на наученото в школата, трябва си учене и на двете места.

# 118
  • София
  • Мнения: 14 638
А някой да има впечатление от летните интензивни курсове за деца? Търся такъв в центъра за абсолютно начинаещо дете в 4 клас.

# 119
  • Мнения: 14
Английски клуб обявиха летни курсове. Близо са до нас на Пенчо Славейков и се отбих онзи ден. Не взех обаче телефон. Програмата им е интересна.

Общи условия

Активация на акаунт