АЛИАНС, ПРЕСТИЖ, БРИТАНИКА или друга школа за чужди езици - мнения и отзиви

  • 174 509
  • 397
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 752
Всъщност школата е държавна.
Мисля, че грешиш. Частно дружество са.
В договора ми пише, че са 100% държавна собственост. Другото е ЕЖК.
Потвърждавам напълно казаното от molive за Алианс. И при големите е така.Twisted Evil Детето ми е в група за CAE, 21 деца бяха в началото (не всички са деца, но това в случая е без значение), помолиха който може да се премести в друга група и доколкото разбрах, 2-3 са се преместили. Но пак са страшно много. Като оставим настрана "индивидуалния подход" в такива групи, стаите са малки и са натъпкани като сардели. Г-жата обаче била добра, девойката е доволна. Понеже и детето е старателно, резултат със сигурност ще има, но и аз съм бясна от печалбарския им подход. Всъщност, прегледах договора и интернет сайта им и в действителност никъде не пише, до колко души са в група. Пише само, че ако са по-малко от еди колко си, те имат право да анулират групата. Понеже вече съм платила, а и това беше единствения удобен вариант като локация, дни и часове, някак ще изкараме първия срок. Confused
Миналата година дъщеря ми ходи в ВВС, от форума научих за тях и бяхме много доволни. Бяха 8 деца в група, комуникацията с преподавателите беше много добра. За съжаление тази година не ни бяха удобни дните и часовете, които предложиха за нейното ниво. Но категорично мога да препоръчам BBC.  newsm10. Също съм изключително доволна от ACC (American college counsil). Не знам дали имат групи за малки деца обаче. Но за сертификатна подготовка са страхотни, направо съм възхитена! Оказват и пълно съдействие на техните ученици при кандидатстване в чужбина, без да се плаща нищо допълнително освен цената на курса. newsm10
Имам известен опит и с АВО БЕЛ и Британика. В АВО БЕЛ искат първо да платиш, пък после щели да ти намерят подходяща група. Понякога намират, понякога не. Confused И на двете места много зависи от късмета на какъв преподавател ще попаднеш. На късмет и е нивото и мотивацията на децата в групата. Уж им правят предварително тестове, а после се оказва, че някои не са за там. Оправдават се, че родителите така искали. Но Алианс определено са ми фаворит в черния списък. Mr. Green

# 211
  • София
  • Мнения: 4 245
Прави сте, грешката е моя. Peace

# 212
  • София
  • Мнения: 1 040
Дъщеря ми е в Британика-Тулово, ниво FCE, и са 12 деца.Засега сме много доволни.Препоръчвам ги, за първи път я записвам

# 213
  • софия
  • Мнения: 45
Както се какзва и най- лошата реклама е добра такава. Прочетох постовете ви за Алианса и като майка ветеранка във воденето и взимането на деца от Алианса, бих споделила следното:
 Понякога се получава по-голямо струпване на ученици в група и причините за това са няколко. На първо място водещ е преподавателя. Ученици и родители драпат да са при техния фаворит. Дълбоко се съмнявам, че в групата САЕ не са ви предложили алтернатива.Разделяне на групата, като едната половина остава при титуляра, а другата половина при друг преподавател.  Проблема идва от това, че децата си харесват учителя и дума не дават да се местят при друг.

Искаха да разделят нашата група,  когато детето ми беше в 10 клас. Желева ни беше преподавател. Когато децата разбраха, бяха готови на всичко, но да не се разделя групата им. Подготви ги отлично и всички си взеха сертификатите.В крайна сметка са важни резултатите, нали?

Друга причина е удобния час за родителите.
Относно печалбарството.... направете справка колко часа получават децата в Алианса и колко биха получили в друга школа.
Детето на моя приятелка е във втори клас при Мая Стоянова в неделя. Мило и драго дават, но не си дават учителката.
Кадрите там са дългогодишни и това е най- ценното. Сигурна съм, че втория срок нещата ще се регулират.
За мен Алианса е и  винаги ще си остане фаворит.
Там се учи здраво, много здраво!

# 214
  • София
  • Мнения: 9 110
Моите впечатления до тук - в първи и втори клас бяхме изключително доволни. Учителката не препускаше през материала, а се стараеше децата да разберат материала. Постигна страхотни резултати. Децата бяха по 10-14 в група - като варираха, защото едни се отказват, други идват.
Тази година за съжаление не може да сме при нея повече и сме при друга. Още се нагаждаме. Групата е отново 14-15 деца. Доста бързо се върви по материала и детето често не е доразбрало, налага се да наваксваме много неща у дома, което не ме устройва, защото идеята не е аз да му преподавам. Но се надявам да се сработим и да е преходен период  Peace.
За мен е много по-важно преподавателят да е добър и да иска да научи децата, а не просто да си предаде материала и да мине по учебника, от това дали са 10 или 18 деца.
Преди да изберем Алианс сравнявах офертите на по-известните школи - като цена на час Алианс бяха по-евтини от Британика, Аво Бел и друга квартална школа, а с най-много на брой добри отзиви.

# 215
  • София
  • Мнения: 752
... Дълбоко се съмнявам, че в групата САЕ не са ви предложили алтернатива...

За мен не е алтернатива, ако предлагат други дни и часове. Отказаха да разделят групата, път ти се съмнявай колкото искаш. Изискване към учител не сме имаме, защото не познаваме никого. Това е форум и всеки си изказва мнението. Нормално е да има доволни и недоволни. Peace

# 216
  • софия
  • Мнения: 45
Еееееееее, mamamilk няма угодия, а? Не ви устройва друга алтернатива, ама после .... те не са ни предложили......! И май дори да ви предложат, пак няма да ви е удобно!

Нещо ми се струва тенденциозно цялото ви писание против Алианса, а?

Просто споделям! Peace

# 217
  • София
  • Мнения: 1 892
Еееееееее, mamamilk няма угодия, а? Не ви устройва друга алтернатива, ама после .... те не са ни предложили......! И май дори да ви предложат, пак няма да ви е удобно!

Нещо ми се струва тенденциозно цялото ви писание против Алианса, а?

Просто споделям! Peace


Мислиш ли?
Смяташ, че ако всичко е ок, ей така ще си злословим, защото ни харесва? Дотук потребителките, изказващи се за Алианса, изрично споменават като качество квалификацията на преподавателите, но всички потърпевши се оплакват от едно и също- брой на децата в групата. И още нещо- всички, които изказвахме МНЕНИЕ (а, не тенденционзно писане), имаме деца в същият този Алианс.
Относно таксите- факт е, че за часовете, цената е добра. Но не и 3 пъти по- ниска, съотнесена с бройката деца в група.
За алтернативата- когато си записваш детето май- юни, нагласяш програмата за извънкласни дейности, спрямо зададените часове. И да, след септември-октомври (когато се разбере бройката), наистина нямаш избор за промяна. Коментирахме го това и с други мамита от нашата група и никой вече няма възможност да ги пренастройва.

ПП- И мислиш ли, че НЯМА начин това струпване в един ден и час, за един и същ учител, да се предотврати? Въпрос на управленски решения. Да, определено средствата са в основата, но неотделянето им, аз наричам печалбарство (подсказка: 25 деца са 2 групи и си взел таксите като за две групи)

Последна редакция: вт, 03 ное 2015, 11:13 от molive

# 218
  • София
  • Мнения: 9 110
При нас проблем е обратното - не брой на децата, а качеството на преподаване в момента  Peace.

# 219
  • Мнения: 14
Здравейте мами,
Опитвам се да намеря смисъл в спора Ви. Не разбирам също защо напъхвате децата си в огромни групи в споменатите по-горе школи. На пазара на езиковото обучение има поне една десетина достойни и качествени школи с разумни цени, школи доказали се през последните 15 години, школи създадени от професионалисти  доказващи непрекъснато високо качество на обучението. Групите са в рамките на 6-8 деца, помещенията са просторни, чисти, учителите са трайно на трудови договори, независими от нито една партия или групировка.
Опитвам се да разбера спора Ви, но освен снобизъм не намирам нищо друго в него. Горките деца!

# 220
  • Мнения: 1 153
spasif, за кои школи говориш?

# 221
  • София
  • Мнения: 1 892
Аз не споря с никого. Споделила съм мнение и последващите ми постове са за доуточняване и разясняване на гледната ми точка (не за друго, а да обясня, че "тенденциозно писане" против Алианс- няма).
Лично аз, ако знаех бройката на децата в групата, не бих си позволила лукса да си губя времето (както и това на децата си) с водене/взимане от тази школа. И точно по тази причина изказах становището си- останалите майки, четящи тук, да го имат предвид. А не знаех, понеже имах уверението от предишни години, че бройката НЕ надвишава 8-10 деца (в краен случай- 12).
 "Снобизъм" в това да "набутам" децата си в Алианс, не проявявам. А напротив, чувството е дълбоко разочарование.
Сега се "оглеждам" за мнения, относно други школи и бих била безкрайно признателна на мамита, споделящи виждания. За съжаление, не намирам въпросните "поне" десетина школи, доказали качество на разумни цени (не коментирам варианти за по 2000-3000 евра на година)

# 222
  • София
  • Мнения: 752
Здравейте мами,
Опитвам се да намеря смисъл в спора Ви. Не разбирам също защо напъхвате децата си в огромни групи в споменатите по-горе школи. На пазара на езиковото обучение има поне една десетина достойни и качествени школи с разумни цени, школи доказали се през последните 15 години, школи създадени от професионалисти  доказващи непрекъснато високо качество на обучението. Групите са в рамките на 6-8 деца, помещенията са просторни, чисти, учителите са трайно на трудови договори, независими от нито една партия или групировка.
Опитвам се да разбера спора Ви, но освен снобизъм не намирам нищо друго в него. Горките деца!
Още в първия пост написах защо избрахме Алианса, но явно някои не четат. Пак повтарям, това беше единственият удобен вариант като дни, часове и локация. Не смятам, че трябва подробно да обяснявам къде живеем, къде учи въпросното дете и къде и кога ходи на други занимания, които са приоритетни и не могат да се променят. За мен е нормално при група от 20 души, тя да бъде разделена на две, ако държат на качеството на предлаганата услуга. Това би показало професионално отношение, нали пишат, че приоритет им е осигуряването на качествено образование и т.н.. Какъв снобизъм виждате тук? ooooh!
P.S. То докато водим тук "снобарски спорове" някои се преместиха или махнаха и групата намаля. Whistling

# 223
  • Мнения: 2 728
Spasif, и на мен ми е интересно за кои точно школи говориш. Защото ние попаднахме в една такава с 4 деца в група и сега ми се обадиха да ми кажат, че поради факта че няма повече записали се деца ще ни намалят часовете. Та ми е интересно кои са тези школи?

# 224
  • София
  • Мнения: 9 920
Intelekt утре имат -30%.
Но май ще пропусна, една от причините -групата сигурно ще е 8-9души, а аз търся по-малобройна.
Какво ви е мението за "Десислава"? Те са ми най-близките.
http://www.desislavaschool.com/content/section/13/36/

Други идеи, за курс по английски под 400лв?

Общи условия

Активация на акаунт