Отговори
# 75
  • Мнения: 195
Леле, Иман, това много гадно за приятелката ти, тези доктори #Cussing out не може така бе в 21 век!
Честити имен ден на празнуващите!
Да ви почерпим и ние, батко СВЕТОСЛАВ има имен ден днес Simple Smile

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 12:13 от didisv

# 76
  • Мнения: 5 362
Честито на всички именници и от мен днес!!!

# 77
  • Мнения: 60

Поли, дори не прочетох какво са ти отговорили другите за тези изсл. за токсоплазмоза. Вклчвам се много набързо само настоятелно да те посъветвам да НАСТОЯВАШ пре Калейнски да ти ги жнаправи - полагат ти се. Пиша това, защото заради неговата немърливост моя приятелка си изгуби близначетата в 6 месец. Беше му казала ,че има котка и дали и трябва изсл. за токсиплазмоза и той с усмивка и отговорил, че всичко е наред и не и трябва - е, не беше наред!!! Направи аборт точно заради тази болест!! Пиша емоционално, защото изживях с нея този ад. Дано на никого да не се случва това! И пак ти казвам - не питай, а настоявай !

[/quote]
*Iman* , това е УЖасноо.. Късно чета постинга ти , вече бях при доктора . Първо говорих с акушерката - каза че се правело в първите месеци...и ако било имало нещо щяло бебето да алармарира по някакъв начин  newsm78 ...После доктора като го питах каза че се правело когато имало предишни спонтанни аборти, или усложнения  newsm78
Моля ви кажете ми къде мога да си направя на частно това изследване  Praynig 
Моля ви защото наистина взе да ме свива стомаха от страх....
Миналата седмица ме гледаха на видеозон - смятате ли че ако има някаква аномалия щеше да си личи на ехографа?????  newsm78
само сутрин ли се правят тези изследвания, защото ако е не - още сега ще отида и ще си направя .....
и още нещо - къде мога да прочета за задължителните излседвания, които трябва да се правят от Здравната каса през бременността ?? Или термина "задължителни" не съществува в техния речник ???

# 78
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 573
Полинита отиваш в "МЕДИКА" и казваш,че искаш да си направиш изследване за токсоплазмоза по РПХА,другото е Елайза.Струва към 10 лв.Вземат ти кръв и това,резултатите са готови след седмица.
На акушерката и Калейнски можеш да им пратиш много поздрави Peace


Ето ти една тема:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=138530.msg2643071

# 79
  • Мнения: 5 362
И все пак аз си пожелавам един нов апартамент,защото на квартира с дете хич не е добре,а пък при родители не е работа-от мен да знаете!!!
Петя,от сърце ти желая това да стане реалност за теб и семейството ти! Hug

Сисе,твоя дядо Коледа даваш ли го за няколко дни,под наем така да се каже,за празниците само?! Whistling  Flutter Че ми трябва туй-онуй за новата кола..  Money Ще ти го върна без забележки,обещавам! Mr. Green

# 80
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 573
Теди,половината ми отчетна тема го иска,вече става със записване и се чака ред Mr. Green
Нищо против нямам,нали ССф е отзивчива Mr. Green

# 81
  • Мнения: 500
Тедка,пробвай с тоз Дядо Коледа. Mr. GreenБелким та огрее!
http://www.diadomraz.com/

# 82
  • Мнения: 1 546
Я, не знаех,че Светославовците празнуват днес!Честито на имениците!

И малка почерпка и от мен, защото моя мъж е Светослав  Wink



# 83
  • Мнения: 927
Честит празник на всичи именици!!!

Сиска,супер подарък си си избрала  Wink С кеф да си ползвате спалния комплект  luvbed preggo twin_neutral newsm53
Поли, и на моята приятелка така и казваше.., и все усмихнат и повтаряше, че всичко е наред..., и когато я приеха по спешност с кръвоизлив, той дори нямаше достойнството да и вдигне телефона ( с това я забави още повече, защото и искаха кръвната група..). А можеше да и спести много мъка с едно просто изследване, което така или иначе се полага по ЗК...

# 84
Малее колко лекари плачат за уволнение.... не е истина ...  #2gunfire #Cussing out

# 85
  • Мнения: 414
Здравейте, мами!

Ето малко информация за токсоплазмозата (на английски за съжаление само намерих изчерпателна информация) http://en.wikipedia.org/wiki/Toxoplasmosis.

Поли, според мен не бива да се притесняваш. Кучетата не принасят тези паразити. По-голяма е вероятността да се заразиш от несварено мляко или сурово месо. А дори и някога да си се "срещала" с паразита (стига това да не е станало по време на бременността), това не е опасно за бебето ти.

Аз се заразих с токсоплазмоза например от непреварено мляко, въпреки че имах години преди това котка. Две години по-късно се роди дъщеря ми, слава Богу, напълно здрава.

Колкото до Калейнски, според мен е добър лекар и етичен човек. За съжаление, някой път нещата се объркват въпреки лекарите (разбира се, случва се и те да имат принос, но не вярвам случаят да е такъв).

Поздрави на всички! Simple Smile

# 86
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 573
Жени,изобщо не ми се спори с когото и да било,ама не мога да се стърпя и да кажа,че когато казах на Калейнски ,че искам изследвания за токсоплазмоза,той ми каза,че не ми трябват и след като катег. заявих,че със или без талон от него аз,ще си ги направя ми ги пусна еднократно,другите аз,съм си ги плащала.Относно информация за токосплазмозата има  и на български PeaceТака ми каза и за БХС и  зафеталната морфология,че няма смисъл ама като видя с какво говедо си има работа и се отказа.Много си права за едно,ако е психоаналитик ще прави луди пари и го признавам,че ще е номер 1.
Ох,се заричам,че по тема за гинеколози няма да пиша,ама пусто в тази тема само това пишем!

# 87
  • Мнения: 927
Виж, Мая, аз написах какво се случи с бременността на моята приятелка. Свой коментар не съм правила... Всеки ще си направи изводите сам за себе си... Нека Поли сама да си реши как да постъпи. Не сме ние тези, които ще и казваме дали да е спокойна или не. Изследванията показват най-точно. И щом и при Сиска така се е случило явно е практика при някои гинеколози да рискуват с бъдещите майки.. На моята приятелка единствената и грешка беше ,че вярваше на гинеколога си безрезервно...

# 88
  • Мнения: 927
Цитат
..За съжаление, някой път нещата се объркват въпреки лекарите (разбира се, случва се и те да имат принос, но не вярвам случаят да е такъв).
А за ей това ти писание...дано не се случва на теб или твой близък за да повярваш, че случаят е точно такъв!

# 89
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 573
Веси,нали си спомняш къде говорихме с теб и приятелката ти за изследвания за токсоплазмоза.Да ми е жив и здрав форума,че всичкато ми информация е от тук и зълва ми ме натисна за БХС и ФМ дет се вика не ги бях чувала Blush

Общи условия

Активация на акаунт