едипов компекс у 30 годишните мъже,лекува ли се това чудо?

  • 13 792
  • 91
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 892
Има такива мъже, за съжаление...Един съсед на майка ми така си живее с майка си, само двамата, нито се  е женил, нито нищо, навсякъде заедно. Някой ги беше хванал на калъп веднъж и клюките тръгнаха...Гнусна история Sick

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Едиповият комплекс не е болест, а просто стадий през който преминава личността в развитието си ... някои хора поради ред причини остават на този стадий, характерен за 3-5 годишните деца ... те имат нужда от своевеременна и дълготрайна намеса на психотерапевт ... но като чета написаното от теб /ако е истина/ то и ти имаш нужда от подкрепата на психолог, за да преосмислиш някои неща от живота си ...

А сега съвет като жена към жена - при мъж който удря недей се връща - бягай далеч, много далеч ...

# 62
  • Мнения: 277
разбира се ,че е стадий и през него трябва да се премине.но когато не се преодолее МОМЧЕТО НЕ ВЪЗМЪЖАВА!а свеки изкуствено поддържа неврозата у мъжа ми и брат му.тя не им дава да правят нищо.за нея беше станно ,че молех мъжа ми за помощ в домакинството.той помагаше,но никога пред нея!
тя дори оправя леглото на другото си синче,което е само на ...40 год. и не ми е чудно защо е сам.
едиповия комп води и до хомосексуализъм или до импотентност в зряла възраст.цитирам ,за да сбъркам Пиер Дако-,,инстинктивната сексуалност на момчето е свързана с огромното му уважение към майката .и той започва да изпитва тази Любов-Уважение към всички жени.
станал вече зрял мъж ,той се опитва да се насочи към други жени,,,пренасяйки,,върху тях цялата чиста любов ,която е изпитвал дотогава.
следователно той е неспособен да обедини любовта с половия акт.
всяка любов ,която изпитва се превръща във върховно уважение,недопускащо никакъв полов контакт...,,
по нататък,,съпругата на импотентния мъж си взима любовник.веднага мъжът си възвръща потентността.защо?защото ,след като жена му си е намерила любовник,тя престава да му,, бъде майка,, и вече,, не заслужава толкова уважение,,
и т. н

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 16:54 от T3-M4

# 63
  • Мнения: 25 894
За мъжа ти разбрахме.
А за себе си какво намери?   Wink Mr. Green

# 64
  • Мнения: 277
каке прочети КАРЧЕВА  и Geri to .това за мен.а ти за себе си какво откри Laughing?
онова за нощничката беше много грозно от твоя страна...

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Маци, прочети и чичко Фройд. Ептен ще ти се наместят представите.  Tired
Аз май ще спра с участието си в тази тема, че нещо взе да ми идва нанагорно. Ако някой иска нещо да ми каже, да заповяда на лични.

# 66
  • София
  • Мнения: 399
 Малко е съмнително как си живяла 14г. с този мъж и чак сега му изникна едиповия комплекс. newsm78

# 67
  • Мнения: 277
ПОЗНАВАМЕ СЕ ОТ 11 Г.,но не сме живели заедно .
ходихме като бяхме по -млади на 23 г.забременях.той каза че не може да каже на мама и аз абортирах.не бил готов за семейство и други подобни.бях много обидена и го отсвирих.реших ,че няма живот за мен тук.
отидох в чужбина.омъжих се за друг/първия ми съпруг/.оженихме се на шега ,а и за пред имиграционните.той ми помагаше с каквото може.дойдох си в БГ да си завърша висшето и сама потърсих старото гадже.
пак тръпка,пак ми се разлюляха краката ,все едно ,че не сме се разделяли.
падаше ми на колене и др. ревове и сополи само и саме с него да съм.
пак забременях,но понеже бях омъжена ,реших ,че не е честно заради съпруга ми ,който беше вече много привързан към мен.пак аборт,а бе клас.любовен триъгълник.
пак заминах в чужбина,но вече в мен се оформи идеята ,че този българин е готов за брак/гаджето ми де/.прибрах се  в БГ и му  казах ,че ако забременея пак от него веднага се развеждам и си оставам тук.
така и стана.нямаше и 3 мес.и забременях. подадох молба за развод
.съпругът ми не искаше да се развежда ,каза ти си още млада ....разведохме се по пощата .дъщеря ми се появи и започнаха проблемите...пиянства ,бой,обиди ,душене и др.все ми говореше за 1 ми мъжотивай си при него и др.
стана от 2 та стола на земята smile3511
живели сме горе долу 3 -4 год .заедно,ако може да се нарече така,щото през 2 месеца го гонех от в къщи,след като ме е бил разбира се.имаше период ,когато го бях изгонила и не беше живях и у тях /около 2 сед./твърдеше ,че бил у приятел.пари в къщи не снасяше.
общо взето агония.
исках да имам 2 деца,самотата между нас беше огромна и затова в един от периодите на добри отношения се стигна и до второто.беше закономерно да се разделим .получих си и децата .за мен всичко е наред.това е.
а това за маминка скоро ми направи впечатление,толкова съм била сляпа преди. #Crazy

# 68
  • Мнения: 3 502
desilosha, историята ти направо ме разби. Наистина. Радвам се, че си намерила сили да се разделите и да продължиш сама. Но оставам на мнението, че трябва да потърсиш и помощ от психолог, да ти помогне да преодолееш още по-добре нещата. Не си го изкарвай на децата. Обичай ги по-силно и им го показвай по-често, защото те сега ще имат дваж по-голяма нужда от теб.

# 69
  • Мнения: 5 478
Не мога да повярвам, че си родила две здрави деца след толкова аборти...

# 70
  • Мнения: 918
Не мога да повярвам, че си родила две здрави деца след толкова аборти...
Чудесно изказване по темата Crazy

Според мен просто трябва да теглиш чертата, помисли за себе си и децата и започни да гледаш напред. Дано си научила урока си Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 399
 Ти обаче май още се надяваш на общото ви бъдеще, щом търсиш съвети за лечението му. От самото начало ти е показал, че не е стока, а ти упорито си съсипваш живота с него. Нали знаеш, че каквото си направиш сам... Не мисли повече за неговите проблеми, а за своите и тези на децата !

# 72
  • Мнения: 25 894
каке прочети КАРЧЕВА  и Geri to .това за мен.а ти за себе си какво откри Laughing?
онова за нощничката беше много грозно от твоя страна...

Нищо не открих за себе си. Не аз твърдя, че ходя с нам си колко мъже едновременно, че абортирам и раждам за спорта, че ме бият, че не ми дават пари и че мъжът ми иска да спи с майка си. Нито, че си затварям децата в тъмното. Да не говорим, че и с окови не могат да ме вържат в такава ситуация, камо ли сама да се натискам.
Който го твърди всичко това обаче, спешно има нужда от добър психиатър. Даже и да е пързалка, такова въображение може да му изиграе грозна шега. Майтап, майтап, току-виж станало истина.  Mr. Green

# 73
  • Мнения: 3 830
Пффф, да му позволя да ме удари ли.... Лошо му се пише, дори да си го помисли само!  Да не говорим, че те е удрял и пред децата.
Абе какви сте такива жени да ги търпите да ви удрят бе!!!!!! Заслужава ли си да се запази семейството, дори на цената да се възпитат децата и да се превърнат в потенциални жертви или насилници, да са травмирани???... дори на цената да сте малтретирани от "половинката" и да живеет в страх и унижение???

Майка ти и баща ти имали ли са подобни взаимоотношения? Склонна съм да си мисля, че си израснала в подобна среда и затова си намерила и такъв мъж, и затова и толкова крайно наказваш дъщеря си.
В такава среда ли си израснала и искаш ли и децата си така да възпиташ, макар и малко неосъзнато?! Ми замисли се малко!

Мисля, че причината за това, което ти се е случило, също се крие и в твоето детство.

Звучиш така, все едно за теб е напълно нормално мъжът да шамаросва жена си, дори пред децата и пред чужди хора. Пък то хич не е нормално.

 Peace

# 74
  • Мнения: 1 169
Цитат
тук е форум.всеки е свободен да изказва собственото си мнение.дотук не видях никой да даде отговор на въпроса ми.кой как си възпитава децата си НЕГОВО ЛИЧНО ПРАВО!

Да така е, но ако бях там щях и аз да те набия ама хубавичката...След това щях да те заключа на тъмно в тоалетната. Нямам думи  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт