Дали не прекалявам с плодовете?

  • 1 243
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 908
Аз от цялата работа не разбрах има ли проблем всъщност,за който да се пита.  33uu

# 16
  • Мнения: 1 217
Питането ми е самата тема.

# 17
  • Мнения: 508
Ето ме, но все пак знаеш, че това е мое мнение, а не правило  Hug
Бананът и кивито не са цитруси. Добре с цитрусите да изчакаш до годинката, но ако си дала, продължавай. Хистаминът се съдържа в банана и домата, затова се препоръчва бананът да се въведе суров след 6-ти месец, а доматът по принцип (пюре или суров) - след 8-ми. Мога да те посъветвам след обедното пюре да махнеш тиквата, давай я понякога за следобедна закуска. Плодовете са прекрасно нещо, но не са подходящи за обяд. Давай ги за закуска към 10 часа или следобяд. Няма проблем да са на гладно, не се притеснявай. Другото, което е хубаво да правиш е да даваш плод само от един вид, по-лесно и по-бързо се усвоява.
Подкрепям Peace

# 18
  • Монреал
  • Мнения: 631
Не. Най-добрия начин е като са приети на гладно, както правиш ти, а не за десерт след храната.

# 19
  • Мнения: 2 131
Когато моят син беше някъде на пет месеца и половина, педиатърката ми каза, че единственият плод, който мога да давам суров, е бананът. Ябълката, например, трябва да е минала термична обработка. За да се запазят витамините, аз я варя в съвсем мъничко вода и под капак.

# 20
  • Мнения: 306
много добре че си хапва детето

# 21
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Аз давам плодовете с кашите (сутрин и следобед). Или тиква - варена, или банан, или рендосана ябълка. Гледам винаги да дам два различни плода за деня, но не винаги се получава Mr. Green.  Няма нищо лошо, че яде плодове, не мисля, че прекаляваш Naughty

# 22
  • Мнения: 1 483
Аз давам плодове за следобедна закуска

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Аз също давам към 11 часа(преди да обядва в 13)2-3 плода и след обед се старая да има още един. Peace

Общи условия

Активация на акаунт