Как да си спра кърмата?Помогнете

  • 1 594
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 3 688
Пиша го със сълзи в очите,защото не ми се вярва,че гоказвам,но ето...
от самото начало нещо неправя като хората и почти не е имало хранене без болка
двете гърди ме болят а за 3ти път през последните 20дена имам запушено каналче.Ще пия антибиотик но това съвсем не означава,че след някой друг ден няма пак да се повтори:((
Значи положениетое такова,имам кърма а едната гърда е сс запушеноканалче,ако пия хапчета за спиране на кърмата,това каналче ще се отпуши ли?или да го мажа с нещо?
Като започна хапчетата рязко ли да спра с кърменето или постепенно за няколко дни?
Моля ви посъветвайте ме!

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 840
Опитай се да се успокоиш и да напишеш подробно за какво става дума - това е трета тема, дали видя отговорите, които получи в другите две?

Защо искаш да си спреш кърмата? Ако напишеш подробно и спокойно проблема, може би ще намерим заедно някакво добро решение?

# 2
  • София
  • Мнения: 3 688
ох непрекъснато рефрешвам и чета отговорите ви
Много съм ви благодарна за бързината и съпричастността:)
Цялата глупава исторя е че още от първия ден нещо не е наред.Имам голямо желания да кърмя и още от болницата започнах>В интерес на истината никога не съм имала мноого кърма,но достатъчно.Започнах да го слагам на едната гърна следващото хранен на другата,за да има о голям интервал и да не ми се разраняват зърната,мажех и с Гермастан в началото и имаше ефект-нямах ранички.
Изплаквах устата след всяко кърмене,но със шише което се оказва грешка,не се е отмивало млякото.Започнаха да ме болят гърдите след хранене и мислех че в началото е така,да ама те не спират и до сега след хранене ме боли.Педиатърката надникна в устата на бебо ,но не каза да има проблем с млечица или нещо такова...
Минах през период на намалена кърма,хранехме се през час купих адаптирано мляко ,но не го и отворих-нещата се нормализираха.
Ям моркови,мюсли,пия лактогонен чай...
и преди 20тина дена се почви твърдо място на лявата гърда,ходих на мамолог,прегледа ме и каза цедене докрай и реванол...за 24часа мина.След няколко дена пак същото..пак реванол...
От снощи имам запушено каналче но на другата гърда.Светльо яде,но тя си остава напрегната,опитвам с помпата-нищо не пуска
реванола май нещо не действа този път от снощи съм с компреси,лежах във ваната с топла вода,и пак нищоооо
Четох отговора в предната тема и най вероятно се оказва,че гърдите ме болят заради кандида/не съм сигурна че го запомних правилно/и това трябва да лекувам с мазила и незнам какво още.Ще започна и антибиотик,ама няма гаранция че след ден два няма пак да почна с компресите:((((
Сигурно нямам воля или нещо неправя като хората,знам че в мен си е проблема,ама и с такива мъки неможе,то кърменето сие хубаво ама гърдите ще трябва да ги нося цял живот и неискам да си наравя нещо за което да съжалявам/незнам възможно лие от кърмене/Пък живот и здраве ще опитам да кърмя и следващото
Вече малко ми идва множои затова се принудих да напиша тема за спиране на кърмнето
Сега Светльо се събуди и незнам да тичам ли да го кърмя със стиснати зъби или просто да затопля водата да дам на таткото да го нахрани докато аз гледам телевизия и да мина в съседния форум:(

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 840
Sign Exclamation Кърми го.
А за чести запушвани я на каналите приемай лецитин - това е хранителна добавка.
Приема се 3600-4800 мг/ден (така че следи какво количество е на разфасовката и избягвай българския). Постепенно със заглъхване на проблемите намаляш и дозата. Лецитина драматично подобрява отичането на гърдите, та поне това ще те облекчи.

# 4
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: boo
Sign Exclamation Кърми го.
А за чести запушвани я на каналите приемай лецитин - това е хранителна добавка.
Приема се 3600-4800 мг/ден (така че следи какво количество е на разфасовката и избягвай българския). Постепенно със заглъхване на проблемите намаляш и дозата. Лецитина драматично подобрява отичането на гърдите, та поне това ще те облекчи.


Подкрепям за лецитина. И аз съм непрекъснато със запушени канали, но с лецитин за 1-2 дни се оправям (понякога прибягвам и до зелеви листа). Не се отказвай! (това пък аз не вярвам, че го казвам!  Wink  Laughing  )

# 5
  • Мнения: 485
Хайде успокой се!Разбирам ,че си притеснена личи от писаното.Бъди упорита не се отказвай.Не е лесно  в началото ,докато се нормализират нещата.Аз кърмя за втори път.И първият и  втория път имах проблеми с едната гърда-запухваха ми се каналите и втория път на два пъти вдигнах температура 39 и все си мислех ,че не е от гърдите ,но от тях беше.След това ми се разраниха зърната ,но се нормализираха нещата.Не съм си мислела да се отказвам.
Цедях докато докато се отпушат каналите и слагах шеше с топла вода с като компрес все едно.Масажи в банята със сапун и така докато се оправят нещата.И естествено бебето да суче
Нещо обаче не разбирам за какво да го пиеш тоя антибиотик!?

# 6
  • София
  • Мнения: 3 688
момичета кога да очаквам някакъв резултат от Лецитина
изпила съм 3600мл и цяла нощ листа от зеле
сега гърдата е мека само бучката си седи:(

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 840
Трябва да го приемаш, докато изчезнат бучките и престанат запушванията. След това - още седмица по 3600 мл и после постепенно намаляш дозата. Ако с намалянето няма проблем, т.е. не започнат наново запушвания, можеш и да спреш да го взимаш.
Като цяло лецитина е много добра хранителна добавка, полезна за много неща - ти си прочела опаковката Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 625
Недей се отказва! Знам, че е много гадно и аз до вчера бях с 38.3, но зелето се оказа нещо вълшебно! Не оставяй да ти се разраняват зърната от честото кърмене - мажи постоянно с Гармастан. И защо не пробваш вместо вана - душ  със слушалката на душа върху гърдата вряла вода /постепенно да става все по-топла поне 10 минути/!
С помпа аз нищо не успявах да изцедя пълна загуба на време и мъчение - помпата бебе най-добре действа!
Успех и ти стискам палци да премине това премеждие!

# 9
  • София
  • Мнения: 3 688
Ок засега затишие пред буря
кърмя ама боли...
този дактарин гел мога ли да започна да го мажа без лекарско предписание
че естествено аз съм се сетила когато педиатърката я няма
мажа се след ядене и после измивам преди следващото?!или как
Трябва да опитам всичко преди окончателно да вдигна ръце,за да не си казвам после"е да ама ако бях направила така и така сигурно още щях да кърмя" #Puppy dog
Иска ми се да повярвам че има кърмене без болка,а ако го постигна няма да мога да ви се отблагодаря People Angel

# 10
#Milti Мило майче,не си спирай кърмата в никакъв случай.След като проблема отмине,аз съм сигурна в това ако имаш кърма в излишък обади ни се в Банката за майчина кърма за,за да станеш наша донорка.Тел.ни са 23-10-50 и 822-09-30Ако и други майки имат повече кърма нека ни се обадят. Stuck Out Tongue

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Цитат на: Краси Крумова
#Milti Мило майче,не си спирай кърмата в никакъв случай.След като проблема отмине,аз съм сигурна в това ако имаш кърма в излишък обади ни се в Банката за майчина кърма за,за да станеш наша донорка.


 Shocked  Shocked  Shocked

# 12
Аз развих мастит и се наложи да пия Аугментин - антибиотик, който не пречи на кърменето. Взигнах много висока температура и много болка, със зачервяване на мястото. Нещата се оправиха и пак си кърмя.

# 13
  • Мнения: 4 244
Има един доста добър немски метод за разнасяне на бучки и запушени канали - компреси с извара. Правят се като върху марля или бинт се слага пласлт извара и така се обвиват гърдите но зърната се оставят отворени
Налагала ми се е само 2 пъти да прибягвам до него но е много ефективно.
Не съм приемала други лекарства.
Освен това масаж под горещ душ, но толкова горещ колкото могат да търпят гърдите, а не другата кожа.
Към него съм прибягвала когато ми дойде млякото щото гърдит еми бяха станали на бомби - твърди много болезнено отекли и целите на бучки. С душа нещата се оправиха и даже рукна мляко от едната гърда

# 14
  • София
  • Мнения: 3 688
С голямооблекчение казвам че бучката я няма..Simple Smile
Сега ще лекувам зърната..
Ама остана по -малкото зло.
Благодаря ви че не ми позволихте да се откажа!

# 15
  • Мнения: 8 470
Каква добра новина!Наистина не трябва да се отказваш-заради бебчето!Иначе после ще се упрекваш,че не си направила всичко възможно.Успех! wavey

# 16
  • София
  • Мнения: 625
Много се радвам за теб! Сега след като се поуспокои не зарязвай процедурите, ами продължи още няколко дни да няма изненади!
И зърната не ги оставяй никога разранени, че аз така си ходих 5 дни с разранено зърно и чат пат мажех с Гармастан и на 6-ия ден - честито втрисане, температура и гърдата на камък! Постоянство му е майката! И тогава вече ще се убедиш, че има и кърмене без болка!

# 17
  • Мнения: 768
Само да добавя- не си мий гьрдите преди или след кьрмене(изсушава се кожата излишно и се разраняват гьрдите), а само когато си вземаш душ и то мнимателно, не мий , не изплаквай устата на бебето. Белия налеп от само себе си маха. Мен много ме агитираха да си мия гьрдите или устата на детето(майка ми), но аз твьрдо не го правих да си нямам излишни проблеми.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 688
Ох снощи пак спах със зеле в сутиена
едната гърда се прпълнила и като ставам да го кърмя тя на камък
От къде тази кърма това чудо...

# 19
  • София
  • Мнения: 2 952
Имай още малко търпение, минава и заминава. И на мен ми се ревеше и бях готова да зарежа всичко, когато една сутрин се събудих и не течах като чешма.
Желая ти леко кърмене!

# 20
  • Мнения: 350
Стискаме палци (и аз и бебо) да продължиш да кърмиш!
Опита ли с хомеопатия да излекуваш положението?

# 21
  • Мнения: 385
И аз имах проблема с болките в зърната. Също мислех, че са гъбички, но не, след като отидох на мамолог. Оказа се, че е от продължителното сукане и от това, че се образувал вакуум. А, бе като цяло, щото кърмя за първи път. Тъй че не бързай със заключенията.

При мен проблемите бяха докъм 3м. След това нямаше болки и рани. Стискам палци да се оправиш.

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Градинския чай подтиска лактацията. Продава се по аптеките....Пробвай Wink

# 23
Az imah problem sus zapushvane na kanalcheta i posle mastit i 40 gradusa temperatura i ne moje da se svali 2 chasa...
Togava svekurva mi me spasi s nasturgani kartofi vurhu gurdata i chesta smiana na kartofite.
Drugite neshta koito mnauchih togava - natopena kitka magdanoz vuv vriala voda -kolkoto mojesh da iztraesh.
Tretoto - kompresi s med vurhu gurdata - vsiako ot tiah pomaga za izlizaneto na kurmata.
Posle produljih da kurmia - ta do 7.5 meseca.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 493
ако мислиш че са гъбички и решиш да мажеш Дактарин гел няма нужда да го отмиваш. Даже е препоръчително да мажеш и на бебето устата с него (но това е само ако имате гъбички).
При нас обаче тоя Дактарин ичобщо не помогна - Мая си имаше млечница и аз колкото и да мажех тя си я имаше. Мина от самосебе си...
При други Дактарина е помогнал. Явно и това е абсолютно индивидуално.
Стискам ти палци и не се предавай!

# 25
  • Мнения: 4 629
Браво на тебе слънчоглед! Не се предажай имай жяра, че нештата ще се нормализират! Желая ти успех и скорошно решаване на проблемите с кърменето

# 26
  • София
  • Мнения: 3 688
я да ви питам
днес след хранене светльо върна малко кърма и понеже беше с бяла блузка,видях че цвета на кърмата не е бял а розов/все едно има кръв/!? Shocked
Зърната не са ми разранени,има ли повод за притеснение?

# 27
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: slan4ogled
я да ви питам
днес след хранене светльо върна малко кърма и понеже беше с бяла блузка,видях че цвета на кърмата не е бял а розов/все едно има кръв/!? Shocked
Зърната не са ми разранени,има ли повод за притеснение?

Не, но наблюдавай дали ще продължи така.

Общи условия

Активация на акаунт