Защо трябва да купувам подарък от "дядо Коледа" в градината?

  • 7 987
  • 125
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 880
"Ударението" в заглавието на темата, която пуснах тук, пада върху "трябва", а не е въпрос "дали" да купувам подарък.
Естествено, че подаръци ще има, за всички от сърце...
Нормално е да кажат, че "трябва", защото ако кажат "може да донесете, ако искате, по ваше желание, както ви е кеф" е много вероятно поне двама-трима родители да пропуснат да занесат подарък и това няма да е приятно за някои дечица, така че думичката е  много подходяща в този случай, защото сама си казала, че подаръци ще има за всички, че и от сърце Wink. Ако мама обаче не занесе, може и да няма Wink. Понеже даскалиците не могат да изхождат от мисълта, че всички родители са стриктни като теб и искат така или иначе да купят 100 неща на децата си, са решили да дадат наставления как точно "трябва" да станат нещата с подаръците. Наистина ли от една думичка се ядоса ти? newsm78 Нима ако лелката беше казала: "ако имате желание, госпожо, донесете подарък" всичкото това възмущение от твоя страна нямаше да го има Wink
Единственото тъпо е, че са казали пред детето, но то твоето дете така или иначе е знаело "тайната" на дядо Коледа, така че какъв е проблема? (Справка- 1. ти пост най-горе: "От 2 седмици вече обяснявам, че това в градината ще бъде един преоблечен чичко, така, само за тържеството, а ИСТИНСКИЯТ дядо Коледа ще се промъкне вкъщи в коледната нощ и ще ни остави подаръците под елхата")
Явно в началото наистина други неща са те поядосали и после си размислила, но първият ти пост звучи наистина коренно различно от останалите и още 100 пъти да обясниш- файда няма Wink като влезе човек в темата първо, той се набива на очи Peace
Не си разваляй празниците с ядосване такива дреболии, защото това наистина са дреболии Wink

# 91
# 92
  • Мнения: 4 965
...Отрицателно се настроих към начина, по който ни представиха нещата в градината - ето ви този списък, вашето дете иска това и това. Донесете го опакован и надписан. Детето ми стоеше до нас и участваше в тази сценка. Дори не ми казаха КОГА е тържеството, трябваше да ги питам изрично.
...

E, затова си права да се ядосваш. Аз бих направила забележка на г-жата, че детето/децата не са малоумни и ако ще е изненада от Дядо Коледа - нека е изненада.
 Crossing Arms

# 93
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Не виждам нищо лошо в това,тържеството в градината е чудесно нещо,моите деца винаги разказват за него с ентусиазъм.А подаръците не ги отварят там,само им ги дават,после си ги отваряме в къщи.Ако толкова много те притеснява това тържество,просто не го води на градина в този дне,но от това детенцето ти само може да загуби. PeaceКазваш,че акцента е в трябва,ами да,нали другите ще носят и нали затова е тържество послучай Коледа.Моите деца повече се радват на Дядо Коледа в градината,а не на този дето идва у дома и въобще не го виждат. Hug

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 12:37 от Фантичка

# 94
  • Варна
  • Мнения: 558
Купувам подаръци! Спомням си с какво нетърпение едно време чаках дядо Мраз да ми донесе подарък в градината. Защо да лишавам от още едно удоволствие дъщеря си. Ами тя започва да говори за дядо Коледа два месеца предварително. В яслата беше същото. Не е нужно да го приемаш като "извиване на ръце". Приеми го като радост, която ще доставиш на детенцето си.  Peace

# 95
  • Мнения: 97
Ако и сега не е станало ясно за какво иде реч - вече не знам...
А аз знам  Sunglasses.Мисля, че достатъчно мнения се изказаха тук.И въпреки че доста хора не разбраха позицията ти, поне показаха ясно своята и настроенията си за начина на празнуване.Както се казва животът е шарен.Колкото хора - толкова мнения.
Спри с обясненията си.Сигурно докато ги пишеш се чувстваш още по-неразбрана(пък не е нужно), а и както виждаш много малко от отговарящите ги четат и виждат нещата, които те дразнят.Всичко е въпрос на нагласа.
Все пак може да си сигурна, че си била достатъчно ясна още с първия пост.Иначе нямаше да има отговори, в които да се казва, че те разбират или да ти се предлагат решения за начина на празнуване.Колкото до останалите отговори, ами то е ясно, че ще има повече такива.И пак казвам - няма нужда от допълнителни обяснения за тях.Просто гледната точка на тези хора е друга.Разговори, в които двете страни въртят идеите си без да се разбират, на живо приключват много бързо.

# 96
  • Мнения: 512
Ако и сега не е станало ясно за какво иде реч - вече не знам...
А аз знам  Sunglasses.Мисля, че достатъчно мнения се изказаха тук.И въпреки че доста хора не разбраха позицията ти, поне показаха ясно своята и настроенията си за начина на празнуване.Както се казва животът е шарен.Колкото хора - толкова мнения.
Спри с обясненията си.Сигурно докато ги пишеш се чувстваш още по-неразбрана(пък не е нужно), а и както виждаш много малко от отговарящите ги четат и виждат нещата, които те дразнят.Всичко е въпрос на нагласа.
Все пак може да си сигурна, че си била достатъчно ясна още с първия пост.Иначе нямаше да има отговори, в които да се казва, че те разбират или да ти се предлагат решения за начина на празнуване.Колкото до останалите отговори, ами то е ясно, че ще има повече такива.И пак казвам - няма нужда от допълнителни обяснения за тях.Просто гледната точка на тези хора е друга.Разговори, в които двете страни въртят идеите си без да се разбират, на живо приключват много бързо.

Е, това е направо балсам за ранената ми душа! Благодаря ти от сърце!
 Hug  bouquet

# 97
  • Мнения: 23 402
Мисля си, че бихме могли да съберем пари и да купим лакомства и нещо дребничко - еднакви пакетчета за всяко дете и "дадо Коледа" да им ги раздаде?

Няма ли така децата да получат много различни (като стойност) подаръци и съответно да започнат да си завиждат и да се карат?

И нали се сещате, че не мога да направя бойкот на мероприятието, защото така детето ми ще бъде ощетено.




Така процедираме в нашата група:купуват се еднакви подаръци за децата,съответни за момчетата и момичетата.Винаги е нещо дребно,за да се радват малките.Така правим и за 1 юни.Смятам го за правилно.

# 98
  • Мнения: 292
Тази Нова година в нашата градина ще купят дребни сладки нещица за децата с част от парите а с другата част, по-голямата, ще се купят два общи големи подаръка - детски център за момчета и детски център за момичета. Събирахме по 10 лева!
За мен това е много добро решение!

# 99
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457

Абе вие хора не правите ли родителски срещи? В групата на сина ми нищо не се купува, решава или прави без знанието и съгласието на родителите. 

Бе, правим как да не правим родителски срещи. Всеки път е едно и също госпожите казват трябват ни спешно това и това иначе не можем да работим с децата ви и съответно всички са "за" и нещото се купува.

# 100
  • Мнения: 7 473
Здравейте, искам да споделя тук нещо, което силно ме подразни вчера.

Отивам да прибирам звяра от градината и госпожата ми излиза с един списък кое дете какво си било поръчало от дядо Коледа (става въпрос за тържеството там).

Пък нашият си поръчал нещата, които добрият старец ще му донесе вкъщи под елхата, все пак, писмо сме писали...
От 2 седмици вече обяснявам, че това в градината ще бъде един преоблечен чичко, така, само за тържеството, а ИСТИНСКИЯТ дядо Коледа ще се промъкне вкъщи в коледната нощ и ще ни остави подаръците под елхата. Не искам детето да се обърква повече от наложителното, нали така. Че то с толкова предрешени и маскирани дядоколедовци по магазините и по телевизията ще реши, че "дядо Коледа" е някаква различна порода хора.

Та така. Ще ни съберат пари за почерпка на самото тържество, няма проблем.

Защо обаче трябва да купувам подарък, само за да може той да го получи там пред другите деца?
Искам да му подарим 100 неща, но това ще стане вкъщи.

Защо ТРЯБВА да купувам нещо, което да му връчи някой друг?

Това ми заприлича на поредното извиване на ръце от страна на градината - всяка седмица театър - няма "не искам", няма "не ми допада постановката" - всички ще ходят, всички ще плащат.
Не съм за 2-та лева, не ме разбирайте погрешно. Но моето дете се плаши понякога от някои герои/актьори и когато съм молела госпожата да не го взима на представлението (въпреки, че съм платила за него), тя ми заявява, че не можела да го остави сам в групата, докато те са на театър, а лелката си "имала друга работа". Това беше малко встрани от темата.

Та - въпросът ми е - вие купувате ли играчки, които детето ви да получи на тържеството в детската градина?

А госпожите съветват си се с вас по този повод, или просто ви връчват съписъка?

Мисля си, че бихме могли да съберем пари и да купим лакомства и нещо дребничко - еднакви пакетчета за всяко дете и "дадо Коледа" да им ги раздаде?

Няма ли така децата да получат много различни (като стойност) подаръци и съответно да започнат да си завиждат и да се карат?

И нали се сещате, че не мога да направя бойкот на мероприятието, защото така детето ми ще бъде ощетено.




     Всичко това е по желание на родителите.Вместо да пишеш тук , съберете се родителите в групата ,вземете решение и уведомете персонала за това.Както го направите така ще бъде.За театрите е същото , като не искате да плащате - не плащайте.Решението отново е на родителите. И стига вече приказки от сорта - те ни рекетират.Кажете си исканията и ако не ви ги зачетат тогава се оплаквайте и то там където трябва.

# 101
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моето си вярва , че има Дядо Коледа. Минава през градините а в Коледната нощ оставя за всеки по нещо под елхата. Честно казано не ме е разпитвала как така 2 пъти ще получи подарък.( от градината и в нас). Явно я устройва, че ще има подаръци и толкова. А що се отнася за материални и скъпи подаръци, мисля че децата едва ли си дават сметка кое колко струва. Те или го искат или не. Аз миналата година се притеснявах, че подаръкът на дъщеря ми е малък пакет,( но тя такова си искаше-Красавицата и звяра-кукли на дисни). Имаше огромно пакети, но детето ми си беше щастливо, защото си е получило това , което си е пожелало.

# 102
  • Мнения: 5 877
Ще купя нещо малко за градината. Надявам се и другите родители да подходят така.
Големите подаръци - вкъщи. В градината ще получи нещо до 10-15 лева.
Наистина не смятам, че е нужно да се съревновават децата там кой по-голям подарък ще получи. Но май такава порочна практика има навсякъде, т.е. и по разните му служебни тържества за децата току се изсипе някой маскиран чичо и даде някаква глупост на децата.

В градината ми се струва редно да получи нещо основно - тип боички, кофа пластелин, книжка, такива неща.
Впрочем детето миналата година ме попита в прав текст за един такъв дядо Коледа "това е един маскиран чичко, нали". Отговорих му, че понеже възрастните много искат да зарадват децата, затова се обличат така и раздават още подаръци. А истинският минава само на Коледа. Беше доволна.

# 103
  • Мнения: 512
Впрочем детето миналата година ме попита в прав текст за един такъв дядо Коледа "това е един маскиран чичко, нали". Отговорих му, че понеже възрастните много искат да зарадват децата, затова се обличат така и раздават още подаръци. А истинският минава само на Коледа. Беше доволна.

 Peace
И аз така обясних, обаче тук ме разпънаха, че не съм искала детето ми да вярва в дядо Коледа. Вярваме си всички и си чакаме подаръците... Crazy

# 104
  • Мнения: 157
Какво е това мислене ? Това са едни от най-хубавите моменти за децата ,там с приятелите си да го изживее заедно.Ами тези глупости-този дядо Коледа е истински другият е преоблечен???????????? После защо днешните деца нямали ценности ! newsm78

Общи условия

Активация на акаунт