Доколко използването на окситоцин е практика?

  • 2 544
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 940
Родих без да ми слагат абсолютно нищо, даже елементарно обезболяващо. В началото така поисках, после съжалявах. Но все пак за пет часа родих вагинално бебе 4.100, 54 сантиметра без грам обезболяващо. Жива и здрава съм.

# 16
  • Мнения: 2 746
Масова практика е.Системата, която включват е глюкоза + 5% окситоцин, ако не се лъжа, така пишеше на банката, която ми вливаха сега, при второто раждане..

# 17
  • Мнения: 3 069
Окситоцин ми сложиха на 17-я час от започването на контракциите, а те започнаха направо на 5 минути.Това беше с 2-то ми раждане.
Сега го слагат за да се ражда по-бързо, но пък е много болезнено.

# 18
  • Мнения: 2 622
На мен така и не ми подейства окситоцина Rolling EyesВодите ми бяха изтекли,а не получавах никакво разкритие,тогава ми сложиха системата,но и със нея за 7 часа направих само 3см.После вдигнах кръвно,тоновете на бебето почнаха да прескачат и накрая,за разкош-секцио #CrazyТака че нямаше полза от окситоцина...Но пък болката никога няма да я забравя Naughty

# 19
  • Мнения: 2 865
Според мен е практика. При първото раждане ми сложиха защото ми бяха изтекли водите, а нямах контракции, при второто всичко вървеше ама при 8 см. разкритие пак ми сложиха система за по-бързо.
Бусколизина не се слага за обезболяване, а за да се отпусне шийката на матката и да става разкритието (така ми обясниха когато раждах).

# 20
  • Мнения: 4 555
Не съм чувала за нормално раждане без окситоцин. Може и да има, но ако е н-то раждане и жената отиде с пълно разкритие.

# 21
  • Мнения: 120
Да, практика е. Не ми сложиха, само защото майка ми, акушерка в същото АГ, присъстваше на раждането и се съобрази с моите желания, пък и тя е много против вмешателствата от този тип. Да, окситоцинът ускорява процеса, засилва контракциите, но заедно с това и напрежението върху главичката на бебчовците е по-голямо, болката за родилката също. А не мисля че раждането трябва да се превръща в производство на конвейр, колкото и грубо да звучи.

# 22
  • Мнения: 1 586
И аз мисля,че е практика но не само в нашите болници,защото преди да родя се бях заредила с много чужди книги за раждането и там навсякъде беше описано ,че при 3-4см. разкритие се слага система окситоцин.На мен също ми сложиха!

# 23
  • Мнения: 545
Това за съжаление е масовата практика!Аз изрично бях предупредила акушер-гинеколога си,че не желая да ми бъде пускана система окситоцин!В последствие обаче го включиха за цели четири безкрайни часа! #Crazy

# 24
  • Мнения: 3 695
И аз съм останала с впечатление, че почти винаги слагат система с окситоцин.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 603
И на мен ми сложиха. Хич даже и не се бях замисляла  newsm78.. на сутринта бяхме три - четири момичета с разкритие, ма чак да бяхме тръгнали да раждаме - не бяхме. Сложиха ни по една система и се почна по ред на номерата  Laughing

# 26
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
И аз мисля,че е практика но не само в нашите болници,защото преди да родя се бях заредила с много чужди книги за раждането и там навсякъде беше описано ,че при 3-4см. разкритие се слага система окситоцин.На мен също ми сложиха!
Много остаряла практика! Лично разпитвах наблюдващите ме тук за окситоцина. Първото го раждах в БГ, съответно със система и се изненадах, че тук не го практикуват, само при усложнения се ползва  Peace

# 27
  • Мнения: 163
Преди време се слагаше само в екстрени ситуации,а сега гледах, че ги слагат на всички родилки,което според мен не е много добре,защото стимулира по - бързо разкритие,но и води до доста по - сериозни разкъсвания.

# 28
  • Мнения: 1 586
И аз мисля,че е практика но не само в нашите болници,защото преди да родя се бях заредила с много чужди книги за раждането и там навсякъде беше описано ,че при 3-4см. разкритие се слага система окситоцин.На мен също ми сложиха!
Много остаряла практика! Лично разпитвах наблюдващите ме тук за окситоцина. Първото го раждах в БГ, съответно със система и се изненадах, че тук не го практикуват, само при усложнения се ползва  Peace
Сигурно си права и дано!Просто така пише в тези книги.

# 29
  • Мнения: 67
Здравейте и от мен,
заинтригувахте ме с тази тема! Значи аз съм раждала вече 2 пъти. Първич път ми сложиха само бусколизин и нищо друго. Всичко си мина от както си му е реда. Никакъв окситоцин не са ми слагали. Просто си изчаках да си дойде момента за раждане. Втория път обаче водите ми изтекоха още в къщи, та като отидох в болницата при преглед ами казаха,че вече всичко е изтекло, но ме оставиха под наблюдение,защото нямах разкритие,а за боли пък да не говорим.И така си чаках повече от 30 часа да започна да раждам, едва след това вече ме хванаха болки и когато имах 6см разкритие ми сложиха система окситоцин. Един познат анестезиолог ми обясни,че окситоцина е хормон, който по естествен начин се образува в тялото и предизвиква контракции и разкритие. И ето ви го резултата само 5 минути след като ми сложиха системата само дето не родих в коридора, докато се разхождах. Много интересно ми стана,че след като родих не ми махнаха системата, когато попитах защо така само ми казаха,че е хубаво да изтече цялата. Едва след като ме изписаха с бебка прочетох в една брошура, която не знам колко е достоверна, че окситоцина не само ускорява раждането, но и спомага за слизането на кърмата и намалява кървенето след раждането. много се учудих, но наистина за разлика от първото раждане кървях доста по-малко и имах кърма за още няколко бебета.

Общи условия

Активация на акаунт