Знаете ли за случаи на деца пострадали от полиомиелитна ваксина?

  • 37 907
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
И аз мисля, че може да не се ваксинира. Никоя комисия няма да си сложи подписа за ваксиниране при такъв случай.

# 16
  • Мнения: 690
И аз мисля, че може да не се ваксинира. Никоя комисия няма да си сложи подписа за ваксиниране при такъв случай.
И да си сложи комисията - подписа, никой не може да ме накара, да ваксинирам децата си! Peace

# 17
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Xylometazolin, а как ще си пуснеш децата на ясли, градина и училище без ваксини като навсякъде им искат имунизационен паспорт?

margi28, не познавам такова дете. Извинявай че ти измествам темата, но искам да отговоря на annette.

annette, аз като реших че не искам да ваксинирам малкия с жива ваксина против коклюш ходих на комисия в педиатрията и там невроложката го освободи от тази ваксина. Тогава не знаехме че има проблеми с бъбреците и за лекарите беше абсолютно здрав. Просто се примолих на невроложката тъй като беше много чувствителен и при всеки рев се захласваше и посиняваше се разбрахме да не слагаме такава ваксина и ми дадоха документ че е освободен. По-късно аз му сложих платена пентаксим която включва убити компоненти на коклюш и полиомиелит.
Пробвай такъв вариант. Отиди на комисия.

# 18
  • Мнения: 53
    Аз съм на следното мнение - след като вече почти цяла година сме страна членка на ЕС, би следвало и по европейски да оставят избора дали детето да бъде ваксинирано или не на родителя, а не на държавата.
    То е ясно че в тая България здравето на хората и конкретно това на децата е на едно от последните места по важност, но нека някой служител в Здравното министерство да се поразтършува и да поразучи какви са практиките за имунизиране в другите държави.
    Що се отнася до прослувутата ваксина "пентаксим" - който не е прочел листовката й да се запознае със страничните ефекти и съдържанието й, то само той е спокоен и казва - щом е убита, то значи е безвредна.
    БЕЗВРЕДНА ВАКСИНА ПРОСТО НЕ СЪЩЕСТВУВА. Убита или жива - рискът винаги е на лице. Друг е въпросът, до колко ни се ще да рикуваме здравето и бъдещето на собствените си деца.
    Много е лесно да си кажем - вероятността да се случи на мен е 1 : 1 000 000, но когато реално ти се случи, ужасът за майката и всички близки на семейството е неуписуем.
    В нашият случай,  вероятността да се случи на мен и моите деца бе определена като 1 : 1 500 000. Но ... съдбата бе решила да са моите деца, моето семейство.

    Аз не съм ПРОТИВ ваксините. Аз съм ЗА това - да ни информират като родители за рисковете и предимствата на масовата ваксинация. Нямам предвид като отида при личната си лекарка, тя да отдели време за една цяла лексия по въпроса - може чисто и просто да ме насочи към определена литература или да ми даде листовка с указания за ваксината. Както когато си купуваме лекарство от аптеката и преди употреба четем листовката. Нима е много!!!
И след това - сама да преценя да дам ли съгласие да ваксинирам детето си срещу определена болест или не!

    Комунизмът отдавна е в миналото. Ужасяват ме изказвания на лекари - имунолози, че ОБЩЕСТВОТО приема че 1 дете на милион ще се увреди в следствие на ваксина, но ще даде право на няколко милиона други деца да бъдат здрави. Нали живеем в 21 век, където всеки един човешки живот е важен и значим. Дори сме страна, която е против смъртното наказание за закоравели престъпници. А невинните детски животи?!

# 19
  • Мнения: 798
Ох , като чета, как се ядосвам, как ме  е яд,...думи нямам да ви опиша...
Не знам защо Ники така и не проговори в нормалната за това възраст. Факт е, че той на годинка беше започнал да казва срички ма-ма, та-та,.... и спря. Даже го имаме сниман с камерата, как седи на спалнята и като някое папагалче повтаря ма-ма, ма-ма, а нисе заливаме от смях... И спря. Защо... не знам. В последствие, след като доста изчетох за ваксините, съм си мислела дали е възможно да от това. Не знам със сигурност. Лошото че, че дори и да знаех...май не може много да се направи.
 И как ще позволя да се ваксинира второ дете ако имам...?

# 20
  • Мнения: 2 425
Малеее, като ви чета и настръхнах. Моето дете е на 7 и сега като се замисля newsm78, май и ние сме от поставянето на полиомиелитната ваксина  с алергия. Може ли наистина да е от това. Постоянно му е запушен носа. Изпихме сума ти нещо, но полза никаква, а до тогава нямаше проблеми с носа ooooh!

# 21
  • Мнения: 516
Здравейте майчета. Препоръчвам ви (ако досега не сте го направили) да прочетете диспута между Christian и  Dr. Birdie  в темата "ползата и вредата от ваксините". Думите на Кристиян звучат малко конспиративно,но май ще се окаже прав. Вече не знам дали ще прежаля детето си да го ваксинират, а скоро ни предстои. На всички пострадали искам да кажа ,че само ако дадат гласност на проблема,нещата могат да се променят. Може би трябва и някоя медия да се намеси,ама нали и те са корумпирани. Моля се дечицата ви да оздравеят!

# 22
  • Мнения: 3 506
margi28, освен темата за Ползата и вредата от ваксините, където може би някой ще може да даде съвет (със сигурност по едно време mari_аnka предлагаше връзка с много добър адвокат в тази тема), ето още две интересни теми по въпроса:

Ваксини - съставки, действие, странични рекции - тази тема е пусната от татко на близнаци, на който едното детенце също развива проблем след ваксина (не помня коя точно обаче). Това е профилът на този татко, можеш да му пуснеш ЛС, че не знам дали и колко често влиза и следи темите: Roshko & Jolly

Втората интересна тема - Мога ли да осъдя лекар за слагане на ваксина?

Зоя Трифонова наистина знае много по въпроса, макар че вероятно след толкова години борба е вече уморена... Но може би ако успеете да обедините нейните знания с нови усилия на няколко човека, да се постигне някакъв напредък. Фондацията се казва Център за надежда, уеб страницата не работи в момента, не знам защо. Телефонът, който аз имам, е (02) 946-4180. Ако имаш проблем да се свържеш, мога да потърся и мобилен.

Успех   bouquet

# 23
  • Мнения: 1 178
Като всяко "лекарство" и ваксините имат предполагаеми + и -, но основният проблем за мен е отнетото ни свещено и изконно право на  ИЗБОР! И то на информиран такъв, а не на мнимия избор, между "по-добрата/скъпата" ваксина и "ваксината по ЗК" . Първо нека питат "Дали ваксина?"...!
 Аз, като родител, поемам тази отговорност- да избирам вместо детето си. Вярвам, че този избор не бива да ми бъде отнеман от наредба, министерство, GP и др. Ако ИСКАМ, аз мога да се съобразя с тях. Имам право да одобрявам или не, да приемам или отказвам всяко нещо касаещо децата ми.  Така ги виждам аз нещата. За съжаление ги видях късно.
Бъдете здрави и силни, мамчета. Децата ни имат нужда от нас, за да ги пазим.   bouquet

Последна редакция: вт, 11 дек 2007, 12:44 от Lub

# 24
  • София
  • Мнения: 12 233
  Скоро пусках този цитат - от едно книжка против ваксинирането е.
 
Цитат
Фондация "Център за Надежда" е учредена в София през 1997 г. от семейства на близнаци, увредени трайно от имунизации. До сега тази организация работи в България за подкрепа на децата с множествени увреждания, на техните семейства и терапевти
    Състоянието на децата на учредителите бе доста сходно - недоносени близнаци, развили епилептична тежка симптоматика след първите ваксини, с квадрипарези, водещи до липса на походка и придвижване в инвалидна количка, сензорни увреждания - слепота или сериозно нарушено здраве, и тн
   Не може да се разчита на обективната статистика за увредените от имунизации. Тъй като фондацията е възникнала от развитието на микро-обществото на родителите на увредените деца и от групи за взаимопомощ, натрупва се информация, която не се документира
  Става въпрос за същата организация която мамите неколкократно са споменали.
  Явно близнаците сме рискова група, заради честото преждевременно раждане. Искрено се надявам да нямате повече никакви проблеми. Досега за съжаление сме поставяли всички ваксини и слава богу не е имало реакция, мисля обаче да прекратя това и да не поставям останалите.
  Определено е проблем ДГ и яслата, но вярвам че ще измисля някакво решение.

# 25
  • Мнения: 2 652
Здравейте и от мен. Ровейки се упорито напоследък в темата за ваксините попаднах на сайт, в който освен за самите ваксини, има и информация за евентуални начини за детоксикация на организма от вредните съставки на ваксините чрез хомеопатия и др. алтернативни методи. Има списък с организации, които предлагат различни начини на лечение. За съжаление сайтът е американски и всички организации са в щатите, но все пак е някаква сламка.
http://www.thinktwice.com/reversal.htm

# 26
  • Мнения: 1 144
Дано дечицата ви се възстановят. Вторият ми син прекара бронхиолит на два месеца и пропуснахме ваксината против коклюш. Принципно не съм против ваксините, защото предпазват от опасни заболявания, но съм съгласна, че трябва родителят да е информиран за рисковете. Лекарят също трябва да прецени състоянието на детето преди да сложи ваксина. Благодарна съм на д-р Стаменов от 3-а поликлиника, нашият джи пи по онова време, който прецени, че детето не е за коклюшна ваксина. Аз нямах представа какви са рисковете и бях готова да я сложим.

Сега на бебето слагаме пентаксим именно защото рискът е по-малък. След като прочетох тази тема, направо се разтреперих. Моля, обяснете защо мъртвата ваксина е също толкова опасна колкото и живата, както пишете? И също така, всеки прием ли е опасен или само първият? Чувала съм, че ако първият път детето приеме ваксината добре, не е толкова застрашено.

Стискам палци на всички майки с болни дечица и се надявам алтернативните методи да помогнат. Бъдете силни!

# 27
  • Мнения: 19
Жалко, че в България не могат да се обединят делата на пострадалите в едно.
Жалко, че няма сериозна независима медия, която да посмее да излъчи подобен материал без да се притеснява, че ще се ограничат рекламодателите им. Може би в предаването на Карбовски може  да има някакъв ефект , има и необходимия рейтинг.
   

# 28
  • Мнения: 1 929
Ох , като чета, как се ядосвам, как ме  е яд,...думи нямам да ви опиша...
Не знам защо Ники така и не проговори в нормалната за това възраст. Факт е, че той на годинка беше започнал да казва срички ма-ма, та-та,.... и спря. Даже го имаме сниман с камерата, как седи на спалнята и като някое папагалче повтаря ма-ма, ма-ма, а нисе заливаме от смях... И спря. Защо... не знам. В последствие, след като доста изчетох за ваксините, съм си мислела дали е възможно да от това. Не знам със сигурност. Лошото че, че дори и да знаех...май не може много да се направи.
 И как ще позволя да се ваксинира второ дете ако имам...?


Аз няма да ваксинирам второто си дете(ако имам).Владко е ваксиниран със задължителните ваксини до сега,но категорично ще откажа реваксинации и манту на 6 годинки.Да видим дали няма да го вземат на училище   и да нарушат конституцията  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 2 757
С риск да кажа голяма глупост, но за всички деца с ДЦП които познавам, родителите им са ми казвали, че именно от ваксина са пострадали. Демек, не знам някой болен от ДЦП да се е разболял по друг начин

Общи условия

Активация на акаунт