Il était une fois...Или в очакване на Père Noël!FR-9

  • 20 027
  • 283
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 847
Браво Шомон ,много хубаво оформление на новата тема.Да ни е 4естита...хайде сега до 25 .12 да я запълним с хубави неща..
Пожелавам ви много успешна , усмихната и слън4ева  седмица от мен !!!
И по малко главоболия... Wink
Добре дошли на новите мадами... Laughing

# 16
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 643
Добре дошли на новодошлите и от мен Simple Smile

Мамо Щрумф, топлото вино стана един път! Снощи метнах един Saumur Champigny с кафява захар, карамфил, канела, джинджифил и портокалови резени.

Мари-рус, не се притеснявай предварително за раждaнето, няма причини да не мине добре. Всъщност, колкото и да си представяш раждането, действителността се оказва съвсем различна. Аз си представях как ще почна да раждам сутринта (че да не изпусна една нощ сън  Laughing), ще ми сложат епидуралната упойка някъде към обед и рано следобед бебка ще излезе на бял свят.  Оказа се още по-бързо - секцио по спешност в 17h30, с пълна упойка (че местната не ме хвана  Mr. Green), за един час приключи... Е, сега ми се вижда леко, ама преди три години не бях толкова курназ  Laughing Таткото говори ли френски? За раждане във Франция май имаше една по-стара тема, ще се опитам да я изровя.

За коледните песнички - чичко Гуг намери още : цък и клик. Приказки специално за Коледа май не съм виждала досега...  newsm78

На мен днес ми беше ден "SOS Belle Maman"  Laughing. Тръгнах да правя английски Christmas pudding, че от години ми е мерак. Купих специално една голяма метална кутия, в която да го пека и се оказа, че тази кутия не ми се събира в печката...  LaughingТа по спешност ходихме в свеки да и ползвам фурната... Опекох го, сега ми стои затворен на балкона в кутията в компанията на няколко супени лъжици ром... и така през ден, та до Коледа Simple Smile

Мъж ми свири сбор за вечеря, оставям ви  Grinning

# 17
  • Мнения: 702
Мерси за топлото посрещане  Heart Eyes Laughing Hug
Някак си ми беше съвестно с шпионажа преди сега ми е по леко  Peace
Black Mamba мерси за пожеланието за по малко главоболия аз съм си мигренозна та ако се сбъдне ще съм безкрайно щастлива.Тъкмо излизам от една такава криза.

Черпя ви виртуално  smile3559 мъжлето е чукнал лека печалба от евромилионите Sunglasses  ако не друго поне си е накупил мого бира  Laughing

# 18
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Мama Svetli, айде следващия път да спе4елите за къща, в която да си пиете бирата  Laughing

Роца, този английски пудинг 4ак на Коледа ли ще го ядете  newsm78

Мамба, как е в наше село  Hug

Мari_rus, и аз като Роца те съветвам да не си правиш много планове за раждането - и моите не се сбъднаха  Laughing Три дни след термина ме извикаха да съм с куфара в клиниката, за да ми предизвикат раждането. След пове4е от 24 4аса контракции и никакво разкритие и мен ме оперираха, но с епидурална упойка. Що се отнася до говоренето - има няколко думи4ки които ще трябва да нау4иш, като дишай, напъни и др. А ти ходи ли на подготвителни курсове? Там ще ти обяснят по-подробно, а ако има нещо неясно-насреща сме  Hug

# 19
Благодаря много!Весели празници на всички мами и техните семейства във Франция!Късмет,здраве и много любов!

# 20
  • Мнения: 2 907
Здравейте от зоната на здрача. Тук вали нонстоп, мрак, буря, чудеса. Не мога да ида да си напазарувам, че няма как да оставя детето само. Ако спеше можех да мръдна, но така както е будна не става.

Мари_рус е като мен май. Голяма паника изпитва и я разбирам. Всичко ще е ок, както е казала Ротса, едва ли ще е това, което очакваш или ще ти кажем.

Мамба, Коледа и НГ в Бг ли ще ги карате?

Светли, кажи сега кой наш и кой ваш, като си инспектирала толкова дълго?  Wink

# 21
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Мистик, и при нас прогнозираха да е мра4но и дъждовно, а едно слънце е пекнало Crazy Мъжо го е яд 4е послуша метеоролозите и не отиде за риба  Close

# 22
  • Мнения: 702
mystic Laughing ми няма ваши и наши засега Wink
Теб специално ти четох постовете защото моята голяма дъщеря сега ще е горе долу в същата ситуация когато ти си дошла като възраст имам в предвид и ми е много тежко че ще се наложи да се разделим през първата година а после как ще свикне тук.Има си сега компании,гадже ,музикални предпочитания и хора с които да ги споделя .Ами ще видим.Тежка ситуация
 Cry
(
Иначе всяка една от вас си има свой чар и по нещо определено с което я свързвам  Laughing Heart Eyes  bouquet


# 23
  • Мнения: 1 325
АМИ ОБЩО ВЗЕТО СЕ ОПИТВАМ ДА МИСЛЯ САМО ПОЗИТИВНО ЗА РАЖДАНЕТО И ЧЕСТНО КАЗАНО НЕ СЕ СТРАХУВАМ ОСОБЕДНО ПРОСТО ЗАРАДИ ЕЗИКА МИ Е ПРОБЛЕМА ИНАЧЕ ТАТКОТО ЖИВЕЕ ОТ 7 ГОД ТУК  Simple Smile ДНЕС ХОДИХ НА КОНСУЛТАЦИЯ В И ДОКТОРЪТ МИ КАЗА ЧЕ БЕБЕТО Е СЕДАЛИЩНО И АКО НЕ СЕ ОБЪРНЕ ДО КРАЯ НА ДЕКЕМВРИ ЩЕ СЪМ СЕКЦИО  Sad

# 24
  • Мнения: 847
Хелоу Мадами от мен ,
кои наш ,кои ваш,нещо пак съм изпуснала ... Laughing
Мамо Щрумф незнам за кое село говориш ,аз съм от град. SunglassesИна4е , ако попиташ какво става в нашия град ,ще ти кажа 4е незнам ...няма ме там от една седмица и няколко дни... Wink
Какви са тия дъждове ,какво е това 4удо ...тука едно слънце ни пе4е (става въпрос за Южна България), и е много приятно за разходки...жалко ,4е от работа нямам много време...
Ротца ,пак ме заинтигува-какъв е тоя пудинг...?
Мистик ,мила незнам къде ще съм по празниците ,вси4ко се органивира в последния момент ....
Мари РУс,не се стряскай ,ще се роди бебока , и ще видиш 4е ще се справиш...(защо не пишеш с малки букви, големите озна4ават крещене)....
Хайде до скоро , сега съм с английска клавиатура и ми е голям зор,та се извинявам за грешките...

# 25
  • на езерото
  • Мнения: 263
 Здравей те и от мен Heart Eyes
 Темата е прекрасна оформена Шомон Hug, много топло ми става всеки път като я отворя Heart Eyes
 На новите мами, добре дошли сред нас Hug, момичетата тук са страхотни , много мили и отзивчиви и аз съм нова  Mr. Green
 Мишенце, кога е роден вашият татко? На мен декември ми е  Crazy, Никол е на 13, има имен ден на 6 баща ми също и той самият е рожденик на 22 и после Коледа, направо  ooooh!Добре че нашият татко е април Mr. Green
 Мистик и тук вали вече втори ден :tired Вчера прибрах моят звяр от училище във вид достоен за военен екшън с много кал Mr. Green, спряло за малко да вали и ги извели да подишат въздух...кал нямаше само по бикините ooooh!На всичкото отгоре в училището и с въшки се сдобили, та и проверявам главата всяка вечер, защото аз като малка не пропусках да занеса на мама Mr. Green
 mari_rus, пожелавам ти леко раждане Peace, не се притеснявай за секционно, поне ще видиш бързо бебо Peace
 
 

# 26
  • Мнения: X
Pinka, на 21 е.
Mari_rus , както момичетата са ти казали - изобщо не се притеснявай за раждането. За незнанието на езика - таткото ви нали ще е там? Ще превежда. Повечето лекари говорят английски, така че можете и така да се разбирате. Непременно предупредете персонала че не говориш френски, да го имат предвид. Те имат опит  във всякакви ситуации.
Моите впечатления от раждането ми във Франция, сравнени с първото ми раждане във Виена са следните: Акушерките са много опитни, справят се бързо с всякакви ситуации. Определено правят всичко за да облекчат бъдещото майче, не се впускат в прекалени залитания по натурални раждания и подобни. Неонатологичната помощ също е на ниво. Уважават желанията и изискванията на майката. Определено приятно ме изненадаха когато раждах малкия, бях се настроила да е доста по-зле. Обаче проследяването на бременността определено доста им куца, аз особено имах доста главоболия с докторята тук . Няма да се впускам в подробности, само да те предупредя - изискай от доктора си последните 6 седмици да ти направи всички изикващи се за раждане изследвания, които ти се полагат тук. Важно е.

Иначе всяка една от вас си има свой чар и по нещо определено с което я свързвам  Laughing Heart Eyes  bouquet

mama Svetli, дай повече подробности за това Wink

# 27
  • Мнения: 1 909
Браво, Шомон, така си увлякла народа с новата тема,  че току-виж сме посрещнали Пер Ноел предсрочно! Добре дошли на излезлите от нелегалност Heart Eyes  Мари Рус, аз от първото раждане си спомням единствено едно Poussez, poussez, но ти ако ще раждаш със секцио, и толкова няма да ти е необходимо да знаеш - не го мисли предварително! Hug

Роца, миналата година и аз правих английски пудинг - първо правих проба, а после така ни хареса, че още два произведох до Коледа! Доколкото знам, даже трябва да се направи един-два месеца преди коледа и да се полива редовно Mr. Green  

Ние изкарахме една безсънна нощ с бейби, която такъв рев дръпна с огромното си гърлище и въпреки разните долипрани и лайкучки така и не мигна цяла нощ. Водих я на лекар вчера, но се установи, че освен малко отит, нищо друго й няма, а и тя самата още вчера беше - ни манже, ни санти лез онионс Wink  

Мистик, не знам как ги делиш на "наши" и "ваши" - ако броиш в едната група любителите на бирата и вен шо, аз май от другата страна ще дойда. Не че не си падам съвсем по горещо вино, ама тук нещо не върви май Thinking  

Хайде, приятен ден и успешни подготовки за коледа Flowers Rose

# 28
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 643
Здравейте от мен по обедно време Simple Smile

Камбанката е ангинясала, та днес се гледаме вкъщи. Вчера следобеда бавачката я е прибрала с 39°С от градината, тази сутрин се събуди пак с толкова, ама добре, че от Адвила спада...

Чумби, да не би твоята бейби и тя да е изкарала нещо подобно?
Мерси за инфоро за пудинга. Аз бях предвидила да го направя към средата на ноември, ама нали се изненадахме в гръб с покупката на апартамента, та се замотах. Надявам се и за три седмици да го пoлея достатъчно, една бутилка ром и една бутилка бренди съм приготвила, трябва да стигне  Mr. Green
Хареса ми превода за лука Grinning

Мамба, английският коледен пудинг е едно изключително висококалорично и високоалкохолно чудо (пълно със сушени плодове, ядки, масло, захар, и подправки), което се приготвя поне месец и половина преди Коледа и се напоява редовно с алкохол, за да бъде изяден на Коледния ден. Ако не ме лъже паметта, даже се и запазва едно парче за под елхата на другата година... Аз отдавна му се точа на това чудо и тази година се престраших да го направя... Изобщо, аз май в предишен живот сигурно съм живяла отвъд Ламанша, тъй като с риск да предизвикам нова стогодишна война, на висок глас твърдя как харесвам английската кухня баш насред Франция  Laughing

Сбъдваща мечти, направо ти се възхищавам на организираността - вече  си приключила с подаръците! Каква торта ще направиш за рождения ден на мъжа ти? Имаш ли идея? И после нали ще пуснеш снимки?  Wink

Мистик, изплувахте ли след дъждовете? Ако и при вас е било като при нас, значи е било малък потоп. Да не би това да са "нашите" и "вашите" - тези които са с дъжд и тези, които са с по-малко дъжд?  Laughing
Другата ми хипотеза е за "тези, които държат пистолет" и "тези, които копаят"... Кой копае? Wink

Не ми обръщайте внимание, от брендито ще да е...

# 29
  • Мнения: 2 907
Ехе, Роцка пие бренди, а аз смуча един ментов чай от часове. Вчера май си направих колит  Cry Ядох сладолед и след това започнаха неописуеми болки в корема. Реших, че ще мине. Нощта беше трудна, мислех че отново раждам. Най-сериозно ви казвам, че такива спазми и контракции съм имала само веднъж през живота ми - в родилното отделение качена на магарето. Днес е малко по-отихнала болката, но чувствам как целия ми корем е възпален, гади ми се, нула апетит и чат пат спазми.
Отворих аз медицинската ми книга и с ужас констатирах, че имам всички симптоми на колита. Ей хора, реве ми се, до вчера имах здрав корем, този сладолед ми е разбил стомаха за цял живот. Дано, дано, дано да е някакво друго възпаление, но имам ужасно предчувствие.

И за десерт бях днес сутринта на зъболекар, сложи ми упойка, минаха 5 часа оттогава и устата ми е все още подута, безчувствена и изкривена. Дори чая не мога да усетя как влиза.

С "наши" и "ваши" имах предвид отношенията. Нали имахме периоди на спречквания, особено покрай изборите. За някой, който е чел скрито е имало доста интересна клюкарска материя.
Но ми харесва предложението за пистолетодържачите и копачите.

Общи условия

Активация на акаунт