До татковците,разбиращи от компютри-

  • 6 729
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 612
Не мерси.  Simple Smile След доста години блъскане насам натам стигнах до извода: Всяка жаба да си знае гьола. И тъй като вече съм "голяма" и "важна" Жаба, не се занимавам с работи за малки жабки. Дори на моето дъно да ми се издуят кондензаторите, вече няма да ги сменя. Ще си купя ново.

Мисля си, че явно говорим на различни езици. Предлагаш нещо - после се отказваш сам. Не отговаряш на въпросите ми. ОК. Твоя работа.

Ако си наистина "голяма" и "важна" Жаба трябва да си наясно с това има или не кондензатори на дънцето и могат или не да се сменят.

Обещавам преставам да спамя!

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Бъдете така добри, както сте и красиви...
И престанете да публикувате СПАМ...
Спазвайте добрият тон и се придържайте към обсъжданото в темата...
Ако обичате...!

# 17
Не мерси.  Simple Smile След доста години блъскане насам натам стигнах до извода: Всяка жаба да си знае гьола. И тъй като вече съм "голяма" и "важна" Жаба, не се занимавам с работи за малки жабки. Дори на моето дъно да ми се издуят кондензаторите, вече няма да ги сменя. Ще си купя ново.

Мисля си, че явно говорим на различни езици. Предлагаш нещо - после се отказваш сам. Не отговаряш на въпросите ми. ОК. Твоя работа.

Ако си наистина "голяма" и "важна" Жаба трябва да си наясно с това има или не кондензатори на дънцето и могат или не да се сменят.

Обещавам преставам да спамя!
Аз съм от добрите!  Simple Smile Стреляй по лошите.  Wink

mama_emi има ли развити с проблема?

# 18
  • Мнения: 32
lilia_n_s, благодаря Ви за бързият и точен отговор и сърдечното ви желание за съдействие!
В интерес на истината severfen е прав/ва че не си струва да се занимаваме с подобни неща.
В друг смисъл запояването на кондензатори или подмяната им е напълно възможна "теоритично" само че, платките се запояват фабрично от специализирани роботи. Не казвам че е невъзможно да си поиграе човек на запояване но риска да се повреди платката е голям. Поради голямата гъстота на пътечките само /дори и с точков поялник/ отклонение от десети от милиметъра при запояване може да предизвика късо по дъното и изгаряне на куп други компоненти. Затова аз свалям шапка пред човека който се нагърби с тази работа, според мен той е истински факир в запояването и бих искал да му стисна ръката!

# 19
  • Мнения: 116
Разни заядливовци се изказват неподготвени, пък и се чудят  Laughing
На дънната платка има няколко спомагателни захранвания, които имат тези кондензатори.
По принцип това трябва да са елементи от "златна " серия - да издържат/работят на високи температури / над 100 С /. Да, ама са скъпи и обикновенно се слагат от по нисък клас, освен това и съкращават от бройките - вместо по 4 слагат по 2.
Монтажа/демонтажа е лесен за човек свикнал да работи с поялник / малко жабе /. Това че платките са 8 слойки не е проблем, защото за да минат голями мошности / през стабилизатора на 1.5 В минават 45 - 50 вата ---- които са си 30 Ампера / и медните писти са яяяяяки.
  " Не съм казал нищо за жена - инжинер, едва сега научавам че има такава " - редко са, но има и такива, които много уважавам.
Има една продавачка на " Сердика " , която ми скрива шапката, когато пазарувам там. Наистина знае какво продава .

# 20
  • Мнения: 1 526
Здравейте. Питах и на друго място, но още няма отговор. Копирам си поста и моля за мнение.

И аз да поискам съвет! Че вече изтрещях  !
Та значи- преди около 2 седмици се опитах да включа детски от РС на монитора на ТВто. Превключвам на S-video- Черен екран- нищо. Отивам в свойствата на монитора- втори по подразбиране- разшири работния плот на Win- OK. Всичко точно, да ама черния екран си стой  . Решавам кабели- включих видео камера - предава си чудесно звук, картина. Значи читави са кабелите. Видеокартата - Radeon x700 pro. Дръпнах си най- новите драйвъри от ATI- които стават за моята карта. Инсталирах. Отивам в свойства Displays Manager, втория монито включен както си му е реда, отметнат Enable. Да, ама не отново черен екран.
Цялата тази история става без да съм пипала нищо в настройките. Предната вечер се гледахме филми без проблем. Дайте идей- Дали съм за нова карта, или може да е друг проблема?

# 21
  • Мнения: 14
Здравейте, ако все още са актуални проблемите може да получите онлайн помощ на 145-157-728 това е icq на мъжа ми ...всички проблемис е отсраняват на момента. Wink

# 22
  • Мнения: 4
Много често най-новите драйвери правят този проблем.Имате звук, но не и картина, нали? Проблема се решава като се опита някоя по-стара версия на драйвера за видеокартата.Също от настройките на картата, трябва да е зададено образа да се "клонира" (clone)...

# 23
  • Мнения: 596
Здравейте вси4ки,извинете ме,4е пи6а с голямо закъснение как се развиха не6тата с на6ия комп. Peace,сменихме 2-та стари харддиска с един нов 250 гб сата и инсталирахме наново уиндоуса(имаме диск с някаква египетска версия и засега действаме с него Rolling Eyes),изтеглихме си антивирусна,драйвери за дъното,аудио,разни други,само кирилица не сме намерили-сега сме с фонети4на ли е и аз не знам,но е голям зор докато пи6а.Това направихме в общи линии и 2 дни вси4ко беше наред-компа не се рестартира нито веднъж,а прозореца,който се появяваше и се затваряше интернета да се е появявал 2-3 пъти.
Оба4е след 2-рият ден вси4ко запо4на наново Sad и дори сега ни се струва,4е понякога дори се рестартира и пове4е отпреди.Пу-пу,днес още нито веднъж. Mr. Green

Здравейте, ако все още са актуални проблемите може да получите онлайн помощ на 145-157-728 това е icq на мъжа ми ...всички проблемис е отсраняват на момента. Wink
Това и за нашият проблем ли се отнася или само за въпроса на Tali Dan?

# 24
  • Мнения: 596
А кондензаторите на дънцето как са?
Поразгледай ги, дали не са се надули, защото аз имах такъв проблем и се оказаха кондензаторите (говоря за рестартирането).
А иначе (за тези прозорчета дето ти излизат) защо не пробваш да направиш една преинсталация.
 Wink
Това за тези кондензатори все забравям да разгледам Embarassed като отваряме кутията,утре наистина ще го направя. Peace


Преди хардуера провери софтуера, по лесно е. Може да си хванал малко буболечки. Пробвай програмата Spybot. Провери си антивирусната.

Рестартирането може да е от хардуер (дори е по-вероятно), но крашването на интернета е почти 100% софтуерен (буболечков) проблем.
Aнтивирусната уж е добре,AVG е.
Още не сме пробвали програмата Spybot,не 4е ми е много ясно как. Mr. Green

# 25
  • Мнения: 393
Аз имах (все още го имам де) подобен проблем+"увисване" Блокира клавиатура, мишка. Рестартирането-по познатият начин (с бутончето). В началото предположих софтуерен проблем (което ингнорирах след около седмица)
Междувременно си купих нова машинка, защото без комп. съм като без ръце.
Стигна се до момент в който нямаше "никакъв живот" в комп. Стартира windows и зависва, накрая и това престана-само черен екран (предположих че е гръмнал процесора). Разглобих машинката, почистих ВСИЧКО с.... електическа помпа, вкл. го както си беше в насипно състояние и тръгна.
Тъй като новата машинка е с Vista ( #2gunfire), минах обратно на старият, направих пълен back-up на диска и така около две седмици си работеше без проблем. След това започна същтата история. В началото един-два пъти на ден, след това доста често. Локализирах единият проблем-захранването на бутончето за вкл. Не дава добър контакт едно от кабелчетата. Сега "проследявам" наред кабелите.
Допускам че това може да проблемчето  и при mama_emi  newsm78

# 26
  • Мнения: 14
mama emi и за вашия и за всички останали.....разбира се който иска никой не е задължен  Mr. Green просто според мен във форума е малко трудно някой да ти помогне пълноценно.... Thinking

# 27
  • Мнения: 596
mama emi и за вашия и за всички останали.....разбира се който иска никой не е задължен  Mr. Green просто според мен във форума е малко трудно някой да ти помогне пълноценно.... Thinking
Да,така е,ясно ми е Peace,но аз имам желание и да се понау4им с голямата ми дъщеря това-онова да го пооправяме доколкото успеем.
Така 4е благодаря и ще се възползваме при първа възможност.  bouquet

# 28
  • Мнения: 112
Ако имаш флопи на компютъра си изтегли си тази програма http://www.memtest.org/download/1.70/memtest86+-1.70.floppy.zip
правиш си бутваща дискета от .ехе файла, рестартираш компютъра, така че да зареди от нея, и изчакваш да ти тества РАМ-а, почти сигурно ще ти даде грешки при запис и четене от паметта. Ако е така спокойно можеш да я рекламираш там откъдето си я купила. Очаквам обратна връзка. Успех!

# 29
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Ако имаш флопи на компютъра си изтегли си тази програма http://www.memtest.org/download/1.70/memtest86+-1.70.floppy.zip
правиш си бутваща дискета от .ехе файла, рестартираш компютъра, така че да зареди от нея, и изчакваш да ти тества РАМ-а, почти сигурно ще ти даде грешки при запис и четене от паметта. Ако е така спокойно можеш да я рекламираш там откъдето си я купила. Очаквам обратна връзка. Успех!

Подкрепям това мнение  Имах такъв проблем и  преинсталирах няколко пъти докато не го занесох на ремонт и се оказа РАМ

Общи условия

Активация на акаунт