За новородено-олио,мляко,лосион--каква е разликата и кое з аога е?..

  • 10 611
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
За зимата олио определено,аз масажирам с олио след баня действа добре на кръвообращението.  Peace

# 16
  • Мнения: 6 618
Олиото/зехтинът/ е за след масаж обикновено сутрин, а не за след баня. След къпане се препоръчва различен продукт според сезона - лосион през лятото, крем през зимата и мляко през есента и пролетта.
Е, да ама аз масажа го правех вечер след баня.

# 17
  • някъде
  • Мнения: 4 955
олио-зимата, мляко-лятото
ползвам наБюбхен- доволна съм

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Олио ползвах известно време в началото, докато не ми го забрани дерматолог. От нея знам, че единственото подходящо нещо за мазане на бебе, е бебешко мляко.

# 19
  • Мнения: 1 440
Всеки сам решава какво да използва.
Аз съм фен на Себа мед-лосион,сапун и шампоан.До 3-тия месец и двете ги мазах със зехтин.

# 20
  • Мнения: 22 437
Аз още от първият ден мажа с лосиона на Мустела. Доволна съм.

# 21
  • Мнения: 351
В началото мажех с олиото на Бюбхен,но на бебео кожата му е мн. суха и това не помагаше.Минах на зехтин и сега съм доволна. PeaceИмам и мляко на Бюбхен но и то не помага особенно...след време ще мина на хидратиращо мляко.

# 22
  • Мнения: 5 362
В началото мажех със зехтин.После с бебешко мляко.

# 23
  • Мнения: 1 919
аз почнах направо с лосион

# 24
  • Мнения: 5 539
И аз се чудех по този въпрос.
Ползвам олио и мляко на Себамед и мажа на случаен принцип, ту с едното, ту с другото. Понякога не мажа с нищо.
Прави ми впечатление, че и двете, особено олиото създават нещо като предпазна бариера на кожата.
Но пък наистина на опаковката на олиото пише, че се ползва за почистване Rolling Eyes
Иначе то си попива много добре и не омазнява.
Абе май е все едно с кое се маже Peace

# 25
  • Мнения: 68
Аз съм привърженик на натуралните продукти.мажа само със зехтин.там където мога да избегна химия,консерванти и т.н. замествам природосъобразно. family

# 26
  • София
  • Мнения: 2 806
Без значение какво ще ибереш (олио, лосион, мляко, крем...) гледай поне първите месеци да използваш медицинска козметика, а после можеш да изпробваш избраните от теб марки. Бебешката кожа е много нежна и чувствителна, така че не рискувай да експериментираш в началото, ако трябва се консултирай с дерматолог. Успех в избора!

# 27
  • Мнения: 1 289
Аз лично до 6 месец използвах олио(на Бюбхен),а след това го мажа с лосион на Джонсън.

# 28
  • Мнения: 545
Млякото е по-хидратиращо от олиото!Така че според мен типа  кожа на бебето определя с какво да го мажем! Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 553
Докато беше съвсем мъничка, мажех дъщеричката ни с преварен зехтин. Може би почти до годинка или малко преди това. След това почнах лосиона на Мустела, който понякога редувам с този на Себа мед или една друга фирма за медицинска козметика с "К", но сега нещо не мога да се сетя.

Общи условия

Активация на акаунт