на легло от 6-ти до края на 8-ми месец

  • 1 990
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 447
Същата работа бях и аз. Контракции в 6м и малко. До 8м и малко - на легло с хапчета. Ще мине, пази се и леко раждане! Peace Родих 10-15 ни май по-рано, след упойката за 15мин.  Peace Hug

# 16
  • Мнения: 3 069
Искренно се надявам да успееш да наваксаш Peace
Пожелавам ти безпроблемно раждане!

# 17
  • Мнения: 2 498
И аз бях нон-стоп на лекарства и на легло и през 2-те ми бременности.....съответно първото ми раждане беше адски трудно и дълго, а второто -секцио....
Не мисля, че имат връзка разходките и лесното раждане....това са поредните бабини девитини.....

Желая ти леко и безаварийно раждане!

# 18
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
На легло бяхблизо 5 седмици. Трябваше и още, но не успях да задържа, въпреки че и до магазина не ходех. Родих много бързо, защото уж бях само с 3 см. разкритие, като легнах за задържане, а отидох в родилното със 7, без болезнени контракции (само стягането усщах, но не и болка). Пих много хапове през цялата бременност, като последните седмици имах чувството, че ще ми се пръсне сърцето от проклетия гинепрал (или гинипрал - не знам как точно се произнася)...
Желая ти да родиш лесно, бързо и безболезнено, защото достатъчно си изстрадала вече Peace

# 19
  • Мнения: 4 546
Хич не се изсилвай изведнъж да правиш големи разходки, с идеята да наваксаш трите месеца лежане. Има време за разходки, чак може и да ти писне.
То, такива като нас не износват бебетата, а ги мътят - изтрай още малко, че не дай Боже, да вземеш да родиш сега - знаеш, че всеки един ден повече в корема на топло му е от огромна полза на бебока.
и аз така мисля. пази се още 10ина дена поне. сега наистина всеки ден е важен.
за раждането не мога да споделя личен опит, защото бях секцио, но ти пожелавам да мине леко   bouquet

# 20
  • Мнения: 105
И аз се пазех през почти цялата бременност, защото имам един спонтанен аборт. Родих с 3 напъна, друг е въпроса, че получих разкъсване от бързото раждане и последвал адски кръвоизлив. Така, че бременей си спокойно ... пък каквото стане - лесно, трудно - само да сте живи и здрави с бебчо. Успех!   bouquet

# 21
  • Мнения: 105
изкарах на легло 3 месеца, за задържане. Е, ставах, но само от едната стая в другата и до магазина за 10 мин. Сега обаче съм щастлива - влизам в деветия и вече мога да наблегна на разходките. Само дано времето позволява и снегът да се забави още малко Simple Smile . Чувала съм, че раждането е по-лесно ако бременната се е движила доста. Ще мога ли според Вас да наваксам само за 1 месец. Благодаря предварително и стискайте палци Simple Smile
Аз също бях на легло 3 месеца, след като мина една седмица от 9 станах уж да се разхождам (тонизирам), но много скоро родих и то за 2 часа, въпреки, че тия 3 месеца изпих всичкия магнерот и ношпа дето го имаше по света Laughing. Желая ти да си походиш по-дълго и после бързо и леко раждане Laughing

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 22:36 от topchitsa

# 22
  • Мнения: 1 440
Никак не е било лесно!Пожелавам ти леко раждане! Hug

# 23
  • Мнения: 28
Напълно те разбирам, мила!!!
И аз бях на легло, дори повече от 3 месеца. Едва в деветия се отпуснах да ходя. Беше ни писнало да лежа, а и през цялото време си мислех, че ще родя преждевременно. Като влязох в деветия месец се движех много, но предимно в къщи (беше миналата зима). Страхувах се да излизам, за да не се разболея. Към края на деветия месец дори вече много ми натежа бременността и се хванах активно да подреждам из къщи и да чистя. Родих един ден преди термина! Наистина беше леко, но може би благодарение на лекарката ми. В 1ч. ми сложи системи, в 5,40ч. Георги се появи на бял свия!!! Без да се стигне до най - силните и ужасни контракции!!!
Пожелавам ти също толкова леко и безпроблемно раждане! Peace

# 24
  • Мнения: 14 133
Няма връзка. Аз пролежах почти цялата си бременост, за да задържим бебчо. Започнах да излизам чак последния месец. Родих за 5часа на системи ден преди термина. Предизвиха нормално раждане заради високото ми кръвно.  Приятни разходки и леко раждане!!!   bouquet Heart Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз бях закрепостена за креслото горе - долу от 5 до 9 месец, и на магазин не съм ходила... Но не мога да ти помогна много, понеже раздах със секцио. Желая ти най-прекрасно бебче!!!

# 26
  • софия
  • Мнения: 636
Според мен има значение движението. За нормалното раждане също, но за секцио има и то голямо, казвам го от опит. Родих секцио. Имах много тежка бременност - едър плод, гадене и повръщане през цялотго време, плацента превия и т.н. но слава Богу до лежане не стигнах. Ходех през цялата бременност. Ден без разходка нямам и доктора ми каза, че това е изиграло огромна роля за възстановяването ми след секциото - за 4-5 дни благодарение на добрия тонус на мускулите. Имаше жени, които хич не бяха вървяли, ей така от мързел, а не по медицински причини, то тях и после си ги мързеше и те много бавно и болезнено се възстановиха след секциото щото вместо да ходят, те гледаха да си полегнат, че боли. Така че движението си има значение. Но ти си истински герой и мисля, че за 1 месец ще се справиш! моята майка е лежала с мен от 2 рия до 7мия месец, когато съм се родила. Родила ме е бързо, няма шевове и прочее ама аз съм била 1кг, 300гр., а щерка ми се роди 4 12 дни преди термин.

# 27
  • Мнения: 2 950
С близнаците лежах от 25 до 39 седмица. Бях и в болница, после в нас, само на легло. Лежах до последния ден. Родих ги нормално за 4 часа. Вярно е, че беше второ раждане, но родих бързо и се възстанових много бързо.
Желая ти леко раждане и спокойно. Аз много се бях шашнала точно за това лежане, но се оказа, че кат отръгнат да излизат бебетата, не питат дали си ходила или не! Успех! Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 3 787
Не мисля,че е много разумно да правиш дълги и натоварващи разходки в това положение.Потърпи да се роди бебето-тогава ще се разхождате много Grinning
Аз лежах на легло от началото на 2-ри до началото на 5-ти месец.Имах частично отлепен хорион и се налагаше.После тръгнах на работа за 2 седмици и само от седящата поза пред компютъра получих силни и болезнени контракции,което наложи лежане в болница още 10 дена.До края на бременността имах само 2 разходки навън-другото беше само лежане и пазене.Качих 15 кг. и родих сравнително лесно.
Спокойно.Леко раждане Hug

# 29
  • Мнения: 108
Много благодаря момичета, нямате представа как ме успокоихте и колко се радвах да изчета всичките Ви отговори. Видях колко много са имали моя проблем и всичко пак си е минало нормално. УСПЕХ НА ВСИЧКИ И ОТ МЕН !!!

Общи условия

Активация на акаунт