Все се каня да ви питам...

  • 7 707
  • 176
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 161
То и аз малко не схващам,как ще приема някой в дома си като част от моето семейство,ще помагам с каквото мога и каквото зависи от мен,пък после ще ми разнася недостатъците наляво и на дясно......,
Добре,че повечето плюещи снахи си слагат снимките за аватар или снимките на децата си.Така могат да бъдат разпознати от свекървите или свекърите си.А може и от колеги на свекъра и свекървата.Това е такова улеснение.

# 16
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Ами, то май е  въпрос на чест и достойнство за да го направиш-шарен свят. Hug

# 17
  • Мнения: 14 654
В темата ти, Chanel, всеки пост ще започва с: "Ние живеем сами...". Едва ли вярваш, че някоя от авторките на съседните теми ще се изтипоса тук и ще разказва тъжната си история, а останалите ще и бият шамари.

# 18
  • Мнения: X
Ами, то май е  въпрос на чест и достойнство за да го направиш-шарен свят. Hug
За мен е въпрос на чест и достойнство да кажеш в очите на човек кое точно не ти харесва и да се разберете като хора.А не да ходиш да плюеш, и да ревеш по форумите, или да се оплакваш на приятелките си.

# 19
  • Мнения: 6 167
И аз съм си задавала същите въпроси за вечно оплакващите се.
Отгледана съм в среда, в която живеехме с баба и дядо. Разправии не са липсвали, теснотията пристиска. Комунизъм.
Такова съжителствто отнема много, но дава повече. Аз не си представям живот далеч от възрастните хора.
Обичам контакта с тях , умея да контактувам ст ях, да ги изслушвам и разбирам. Благодарение на средата, в която съм живяла. Сега времената са други, живея отделно и ценя свободата си, но сме в близост до свекър ми, свекърва ми почина тази година. Не мога да си представя да не мина да ги видя, да си поговорим малко, да си дадем внимание. Ежедневно.  Свекър ми не е никак херувим, суров човек е бил, но благадарение на мен и на това, че давам , а не само взимам сме в чудесни взаимоотношения. Разбирам, че който няма 'трейнинг', му е много трудно, предполагам, че хората, които вечно се оплакват от приютилите ги под покрива си ( или обратно) нямат подходящата нагласа.

# 20
  • Мнения: 2 161
В темата ти, Chanel, всеки пост ще започва с: "Ние живеем сами...". Едва ли вярваш, че някоя от авторките на съседните теми ще се изтипоса тук и ще разказва тъжната си история, а останалите ще и бият шамари.
Аз много разчитах да се включат тези госпожи,а също и клакьорките от типа:ах,милааа,как живееш...Но проявявам разбиране,не на всеки е изгодно да приеме живота си като свой.Разбирам,че на чужд гръб по-лесно се лежи,но един добронамерен съвет:махайте снимките си,когато сте решили да оплюете хората,които са ви дали подслон.Някак си по-естетично е да плюеш без образ.А и с повече късмет няма да ви изритат от втория етаж.

# 21
  • Мнения: 2 161
И Разбирам, че който няма 'трейнинг', му е много трудно, предполагам, че хората, които вечно се оплакват от приютилите ги под покрива си ( или обратно) нямат подходящата нагласа.
Не,скъпа Gradisca,нямат нужното възпитание.Майките им са пропуснали да им обяснят,че ръката,която ти дава,не се удря.

# 22
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Хе-хе, ето моят пост не започва с: "Ние живеем сами..."

Но все пак имаме отделно домакинство (кухня, хладилник, пералня и пр.) та това улеснява нещата, т.е не живеем съвсем заедно...

Трябва обаче да ти кажа, Chanel, че, когато бях по майчинство, съм писала много постинги за свеки с този емотикон  #Cussing out
Бях си вкъщи, имах много време да забелязвам разни дреболии, дето ме нервираха... Откакто тръгнах на работа, само да кажа, че детето ми е на ясла, а не го гледа свеки, съм толкова ангажирана и нямам нито време, нито енергия да се заглеждам по битовизми и недостатъците на свекърите...

Като гледах Big Brother и там ми се струва същото - карат се за пълни глупости, защото си нямат друга работа, и все жените са в дъното на нещата, защото са супер дребнави и все нещо трябва да им ражда главата.

Не мислете, че съм толкова мъдра и умерена, и аз редовно полагам усилия да не се нервя и да не се карам и да не придирям, ама напоследък даже и ми се удава... Joy

# 23
  • Мнения: 1 731
И аз като някои в началото на квартира ,после в собствено жилище,сега пак на квартира ,но така си ми е най-добре.Въпреки че ми липсва бабата от време на време.Поне относно грижите за децата.
Предполагам че тези които плююят по адрес на свекър и свекърва ,просто не им стиска да се оправят сами или както казват :мъжа така иска .Макар че ако аз не искам да живея със свеки ,незнам той как ще ме накара ама това си е отделна тема. Thinking.Никога не съм била от плюещите по простата причина ,че нищо лошо не съм видяла от свекърва си .Напротив ,обичам си я и дано да ни е жива и здрава,защото само тя ни е насреща каквото и да стане. Hug Praynig Hug

# 24
  • Мнения: 6 167
Явно не се възпитават децата в реално ( а не на думи) уважение към по-възрастните, както широко се декларира.
Не говоря за йерархия и подчинение. Не можеш да ограничаваш контакта на детето с баба и дядо, защото не са му подарили  подарък (напр.), или защото не ти е кефнало на момента, или защото 'не заслужават". 
Не можеш да го възпитаваш, че то нищо не дължи на света ( нещо повече, че света му дължи). Когато такъв човек порастне е нормално да не може да се разбира с родители, свекъри и тн. Да се чувства потребител на услуга. Това си е цял мироглед. Другата страна на монетата не я визирам, защото не ми е във властта да променям 60-70-80г. хора.

А деленето на 'домакинства' в рамките на един покрив е огромна грешка,  от гледна точка на децата и възпитанието им. Те не разбрират, защо баба яде боб, а ние пържоли. Защо не трябва да пипат на първите 2 рафта на хладилника, не разбират защо баба и дядо ядат преди 'нас'. Не разбират защо баба готви и мама готви. Те страдат, че сме 'скарани', че сме 'отделно'. Разбират, че нещата на баба и дядо са 'чужди', на моменти дори враждебни ( ако прибавим и скандали към ситуацията). Това е непоносимо, не бих подложила детето си на такова изпитание.

# 25
  • Мнения: 172
Последният пост ми бръкна не знам къде. Никога няма да допусна такова разделение в семейството! Как ще допусна жената, която е отгледала и възпитала мъжа ми, който обожавам да не седи на масата с нас!?
Разбирам от съседните теми, че свекървата трябва да даде дом на младото семейство, да не им се меси, но да помага... Не може да е наричана "маминка" от внучето си, защото не е достойна. Но все пак трябва да го гледа, защото яслите са кофти...
Повечето хора днес са меко казано извратени!!!

# 26
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Съгласна съм, че деленето на отделни домакинства по начина, по който е описано от Gradisca, е ужасно.. или както имаше в една друга тема тук, живеят в един апартамент, но не си говорят изобщо. Това, което аз визирах при нас е по-различно, защото живеем в една къща с един двор, но на отделни етажи: аз имам кухня и свекърите си имат, готвим отделно, но и често ядем заедно... понеже за яденето се заговори.
Предполагам че тези които плююят по адрес на свекър и свекърва ,просто не им стиска да се оправят сами или както казват :мъжа така иска .
Понеже ми се струва, че тук съм цитирана, само да вметна, че аз все пак съм много далеч от плюенето по свекърите ми...  Wink

Последна редакция: нд, 02 дек 2007, 14:32 от Iggiberry

# 27
  • Мнения: 1 731
Не съм казала че плюеш по адрес на свекървите,а просто че причината ами той мъжа така иска ,за мен НЕ Е ПРИЧИНА ДА ЖИВЕЯ ПОД ЕДИН ПОКРИВ С НЯКОЙ ,С КОЙТО ЩЕ СЕ РАЗБИРАМ ПО-ДОБРЕ АКО СМЕ ОТДЕЛНО.Не го приемай така лично.Просто това е моето мнение.  bouquet

# 28
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Мда, всъщност си права, и аз като се замисля, като решихме, че ще сме заедно със съпруга ми, мислихме, мислихме и решихме, че тук ще живеем... и аз така исках тогава ... сега съм просто съгласна да продължаваме да живеем тук!  Sunglasses Wink Sunglasses
Ама то човек се учи докато е жив...  Joy

# 29
  • София
  • Мнения: 397
 То ситият на гладният не вярва, айде аз ще се прежаля да го отнеса. В предишния си брак живеехме при свекърите, за които с удоволствие бих сложила този емотикон #2gunfire Не знам как с едното майчинство и средната за страната заплата на бившия можеше да се изнесем на квартира? А това, че са ми дали покрив, дава ли им право да ми забраняват да изляза на кафе, защото в къщи имало и да не ви казвам още колко простотии?

Общи условия

Активация на акаунт