пак за заплати?

  • 2 110
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 274
никой не е казъл че живота е справедлив!
ShockedОсвен това си и невероятно неграмотен hahaha

т.е. още едно доказателство ... Simple Smile

# 16
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Поискай си!
Никой няма да ти даде, ако си мълчиш.
Успех   bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 3 064
Поискай си!
Никой няма да ти даде, ако си мълчиш.
Успех   bouquet

И аз така мисля. Човек трябва да умее и да се продава добре. Работната ръка си е стока като всяка друга - и ако сам се подценяваш, не можеш да очакваш, че друг няма да го направи или пък няма да му е удобно да му работиш за без пари. Единици са работодателите, които сами се сещат.

# 18
  • София
  • Мнения: 389
Ел, моят съвет е да говориш директно с шефа си и не мисля, че това е просия. Винаги съм казвала, че човек трябва да знае цената на труда си и да си я отстоява. Можеш да преведеш като аргумент, че откак си във фирмата опитът и квалификацията ти са се повишили, приносът ти за фирмата също се увеличава и е нормално това да намери и парично изражение. Кажи им, че си харесваш работата, че я вършиш с удоволствие и би искала да продължиш да я вършиш, но едно от важните неща, които определят мотивацията на човек е финансовият въпрос, а ти не би искала да губиш мотивация и не би искала този въпрос да става повод да се оглеждаш за нова работа. Не е просия това да искаш да си адекватно оценен и затова не трябва да имаш никакви притеснения, когато водиш този разговор - трябва да си уверена, но същевременно деликатна, за да не им прозвучи директно като заплаха, че ако не ти вдигнат заплатата ще напуснеш...
За съжаление явно вашата фирма е от множеството работодатели в България, които сами не се сещат да актуализират възнаграждението на служителите си и след това се чудят защо хората напускат и защо нямало качествени хора... Но това е една друга тема...

# 19
  • Мнения: 782
Ако нямате уговорка за увеличение на заплатата още когато са те назначили, спокойно можеш да говориш за такова Simple Smile

# 20
  • Мнения: 114
благодаря ви за съветите  bouquet

# 21
  • Мнения: 984
Бих постъпила така: обмислям стратегия за повишаване на заплатата, която да включва точно премерени действия и разговори в тази посока. Или с други думи "състави план и действай по него". Така би трябвало да стане.

Общи условия

Активация на акаунт