Спешно се нуждая от съвет!!

  • 3 414
  • 50
  •   1
Отговори
Здравейте! Редовно чета всички теми във форума и до сега винаги съм откривала решение и помощ във всяка една публикувана от вас тема:)))
Имам обаче един много сложен и спешен за разрешаване проблем и се надявам ,мили мамчета да помогнете:))
Имам дъщеричка на 3 годинки.От 1 месец е на детска градина в 1 група.За съжаление имаме голям проблем с голямата нужда:)) Четох много теми във връзка с това,но ми се струва ,че не е засегнат точно този проблем.
Проблемът е,че се нааква и не казва ,че и се ходи по голяма нужда,даже плаче и се страхува,когато я накарам да отиде в тоалетната.И от тук и проблем с госпожите в детската.
Искат или да я прехвърлят в ясла или да ми я върнат!! Ама как така....детенцето ми е много добре развито и се адаптира(по техните думи) перфектно в градината.Аз съм на работа,няма кой да я гледа и не искам да ми я връщат......Възможно ли е поради тази причина да ми изключат детенце от детската??Имам срок сега за 1 седмица да я науча.....в къщи сме,а на мен ми се реве.....Ми как да го науча......устата ми хванаха мазоли да й обяснявам,играем игри свързани с това,давам награди...нищо......
Щом аз съм се провалила с това начинание не би ли трябвало за малко подкрепа и обучаване в детската?
Те самите казват,че не трябва да се връща детето назад.....но аз не мога за 1 седмицааааааа!!!!! Кажете ми моля ви,може ли за такова нещо да ми върнат детето??
Направо съм паникьосана и объркана,искам да помогна и на детето си,но не намирам начин...всичко вече опитах....

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Как така ще ти я връщат ? баси наглите !!!! това им е задължение!

# 2
  • Мнения: 7 821
Ще ти кажа, аз какво направих когато имах същия проблем с малкия ми син. Прочетох де що намерих по проблема и реших, че детето не иска да се разделя с акото си, смята го за част от себе си и не иска да го пуска в тоалетната и водата да го отнася. Знам, че за възрастните това звучи, меко казано странно, но доста детски психолози описват именно това.
Та, аз директно го попитах "Не искаш да акаш в тоалетната, защото си обичаш акото и не искаш да го отнася водата ли? И той ми каза"ДА"  Shocked , е тогава му казах, че и аз го харесвам и би ми било особено приятно ако ми подари следващото си ако и то в тоалетната. Той каза "Добре" и разговора приключи. Не вярвах да има някакъв положителен резултата и за това много се учудих когато след няколко часа сина ми ми каза че иска да ми подари едно ако и сега ще ходи до тоалетната  Shocked ... останах като гръмната. Е детето се изака, аз се зарадвах и възхитих на подаръка  Embarassed , заедно обсъдихме колко добре се е справил и като с магическа пръчка проблема се разреши. Още не мога повярвам, но така стана. Той тогава беше на 2 и половина.

# 3
  • Мнения: 928
Първо, не се шашкай. Достатъчно малко време имаш, за да си паникьосана. Опитай се да бъдеш абсолютно спокойна все едно няма проблем.
После, съвет от личен опит не мога да ти дам, но ще разсъждавам заедно с теб и ще мислим нестандартно, дано нещо проработи, пък дано и мами с опит да се включат.
Доколкото разбирах от постинга, твоето детенце винаги се скрива и така се изхожда.
Не я учи на тоалетната, щом не иска, пробвай с гърне първо. Сложи го на мястото, където се крие, вземете любима играчка и обяснете на зайко (примерно, или любима играчка), че гърнето е там и като има аки, да се скрие на гърнето и да не цапа дупето и гащите. Наблюдавай я и когато видиш, че ще върши нещо, вземай зайчето и хуквайте към гърнето. Обяснявай, че зайко не иска да седне и ако тя не седне зайко ще се наака, а после ще му се смеят и никой няма да играе с него. Обяснявай, че тя трябва да му покаже, че той не знае как, защото е малък, бебе... каквото ти хрумне. Ако я накараш да седне сложете и зайчето в скута, а после много, много го хвалете и най-вече това, че зайко се е научил от нея, защото тя е голяма. Това ми идва в момента на ума, дано помогне  Hug

# 4
  • Мнения: 23 106
Проблемът е,че се нааква и не казва ,че и се ходи по голяма нужда,даже плаче и се страхува,когато я накарам да отиде в тоалетната.И от тук и проблем с госпожите в детската.
съм паникьосана и объркана,искам да помогна и на детето си,но не намирам начин...всичко вече опитах....
И моят син е така в детската,само дето не се нааква,а стиска.Доскоро отказваше да ака на друго място,освен у дома.На море бяхма с гърне.Голямо обаснение и примери с животни давах,как няма нишо страшно от това да ака в тоалетната.Него го беше страх от дупката  на канала.Напоследък има напредък.Това лято една седмица се стиска и не ака,защото забравих гърнето.Купихме друго и тогава стана работата.детето се е стресирало от нещо,свързано с ходенето до тоалетна или нещо я притеснява в госпожите.Говори й много,Помоли да занесеш дъска ,която да използва само тя  в градината.Дано го преодолее скоро.

# 5
  • Мнения: 1 320
Имам дъщеричка на 3 годинки.
Искат или да я прехвърлят в ясла или да ми я върнат!! ..... но аз не мога за 1 седмицааааааа!!!!! Кажете ми моля ви,може ли за такова нещо да ми върнат детето??
Могат да ти върнат детето ... стига да го решат .
За теб/ явно/ е по-добре да я прехвърлят в яслена група отколкото вкъщи. Thinking
И Не не съм съгласна , че е тяхно задължение да я научат на това , все пак това е детска градина , а не ясла . От друга страна не е много редно да прехвърляш собствените си отговорности на друг , все пак ти не се се справила с проблема 3 години !!! , а очакваш учителките да се справят с дете което познават от 1 месец?!
Задължение на учителките е да наблюдават процеса да преминава безопасно и максимално да го улеснят .
В яслата са лелки / медицински сестри/ и "това "/ възпитание на лична хигиена /  е тяхно задължение .
Като съвет мога само да ти кажа , че малкия също се "разделяше" с акото ....  всеки път му казваше "чао" и махаше с ръчичка , пускаше водата и миеше ръчички....... нещо като ритуал  свързан със този специален случай.... а и не обичаше гърнета само в тоалетната като големите  Simple Smile
успех в начинанието !   bouquet 

# 6
  • Мнения: 2 467
При нас пупуто (акото) отива в канала при другите пупута да си играят Simple Smile Това ми роди главата.

# 7
  • Мнения: 14 133
Как така ще ти я връщат ? баси наглите !!!! това им е задължение!
Peace Моят малчо още се напишваше, като тръгна на градина. Постепенно надрасна проблема и всичко си нареди. Никога съм нямала проблеми с персонала.  Peace

# 8
  • Мнения: 1 761
Не знам какво да те посъветвам, но ти пожелавам успех! Hug

Тук децата ходят с памперси до тогава,докато се почувстват готови да ходят в голяма тоалетна.
Плюсовете са,че детето не се стресира,майката е спокойна, на градината просто им сменят памперсите без да коментират коя майка на какво не си е научила детето ( щото то това ако се научи твърде рано може да доведе до хроничен запек и куп други усложнения).
Помоли персонала да прояви разбиране, това е дете,а  не шкафче.Колкото повече му се карат и му се подиграват толкова по-трудно ще се научи.Хората са различни-децата също.

# 9
  • Мнения: 468
"Не искаш да акаш в тоалетната, защото си обичаш акото и не искаш да го отнася водата ли? И той ми каза"ДА"  Shocked , е тогава му казах, че и аз го харесвам и би ми било особено приятно ако ми подари следващото си ако и то в тоалетната.
Моето дете също мина през такъв период, но ми помогна " Търсенето на Немо". Там има момент, в който става дума, че всички канали отиват в океана (в нашия случай беше морето), т.е. акото ще отиде при рибките и няма да му се случи нищо лошо. Опитай се да измислиш някаква история с добър край за твоето детенце и проблема ще се реши много бързо. Тя вече е голяма и макар, че обича тялото си и всичко, което произвежда  много иска да те зарадва. Успех!

# 10
  • Мнения: 1 327
"Не искаш да акаш в тоалетната, защото си обичаш акото и не искаш да го отнася водата ли? И той ми каза"ДА"  Shocked , е тогава му казах, че и аз го харесвам и би ми било особено приятно ако ми подари следващото си ако и то в тоалетната.
Моето дете също мина през такъв период, но ми помогна " Търсенето на Немо". Там има момент, в който става дума, че всички канали отиват в океана (в нашия случай беше морето), т.е. акото ще отиде при рибките и няма да му се случи нищо лошо. Опитай се да измислиш някаква история с добър край за твоето детенце и проблема ще се реши много бързо. Тя вече е голяма и макар, че обича тялото си и всичко, което произвежда  много иска да те зарадва. Успех!

мдаа, а представяш ли си детето да е върл природозащитник  Joy
не се сдържах де, не се сърдете за шегата.

ние също имаме голям проблем с акането. Имаше запек в началото на лятото и оттогава се стиска.. Не съм имала проблеми с персонала в яслата, но просто случих на хора.. Проблема не може да го решим още. Сега е с гадния вирус и се притеснявам, че проблема ще стане по-сложен.
Даже обмислях вариатн да се консултирам с детски психолог, но ... да видим. Ако сега играта загрубее със сигурност ще търся медицинска помощ.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
От друга страна не е много редно да прехвърляш собствените си отговорности на друг , все пак ти не се се справила с проблема 3 години !!! , а очакваш учителките да се справят с дете което познават от 1 месец?!


Тук се изкушавам да запитам - от мига на раждането ли трябваше да започне справянето с "проблема"? За да говорим за три години все пак.

Минала съм през този кошмар с голямото ми момче. По същият начин, когато стана на три, реших на всяка цена да му махна памперса. Защото една тактична госпожа от частната градина, която той посещаваше, ми заяви точно по същия начин, но на всеослушание пред детето и всички деца от групата, че не мога просто така да прехвърям родителските си отговорности върху възпитателките.
В резултат на което засрамена, но и твърдо мотивирана, реших да поема в здрави ръце родителските си задължения -  спрях градината и махнах памперса.
И детето направи запек на психологическа основа.
Близо седмица не ака, спря да се храни, докато един прекрасен ден превивайки се на две и с плувнали в сълзи очи, не не ме погледна умолително и не пророни - мамо, моля те, помогни ми, боли ме.
Няма да го забравя - свит в ъгъла на коридора нещастен, безпомощен, измъчен.
Върнах памперса моментално. Стискаше се въпреки слабителните няколко дни.
Продължи да ходи с памперс още половин година. След това просто го махнахме. Дори не помня как точно се случи, хей така спонтанно.
Та каква е поуката - не травмирайте децата си водени от насадена родителска ангажираност - непременно и на всяка цена, от срам, от бабини деветини, от какво ще каже комшийката, от вменено чувство за вина...
Възрастен с памперс или наакващ се не познавам.
Но травмирани по различни причини в ранна детска възраст - познавам и то не един.


# 12
  • Мнения: 468
...Възрастен с памперс или наакващ се не познавам...
newsm10
мдаа, а представяш ли си детето да е върл природозащитник  Joy
не се сдържах де, не се сърдете за шегата.

Извинявай, elito, но не разбрах шегата. Понеже си цитирала целия пост не ми стана ясно, какво точно би притеснило природозащитниците?

# 13
  • Мнения: 5 877
Хм, Анчето след няколко фалстарта възлюби тоалетната заради пускането на водата. Еййй, много забавно това чудо се оказа. Опитай да й дадеш сама да я пуска. Откритие на баба й.
Течният сапун също е някаква голяма тайна и загадка, достъпна само на акащите в тоалетна деца. След като я запознах с наличието на течен сапун в лъскавите тоалетни по заведенията, имах обратния проблем - активна симулация на позиви за акане. От три "мамоакамисемамоакамисе" само едно беше реално.

# 14
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Ще премине, просто повярвай в себе си, бъди убедителна. Измисли нещо креативно - цветна вода, пръскалка, нещо специално, някаква игра... Стискам ти палци и не се давай на лелите. Не травмирай детето заради тях.

# 15
  • София
  • Мнения: 11 749
Могат да ти върнат детето ... стига да го решат .
За теб/ явно/ е по-добре да я прехвърлят в яслена група отколкото вкъщи. Thinking
И Не не съм съгласна , че е тяхно задължение да я научат на това , все пак това е детска градина , а не ясла . От друга страна не е много редно да прехвърляш собствените си отговорности на друг , все пак ти не се се справила с проблема 3 години !!! , а очакваш учителките да се справят с дете което познават от 1 месец?!
Задължение на учителките е да наблюдават процеса да преминава безопасно и максимално да го улеснят .
В яслата са лелки / медицински сестри/ и "това "/ възпитание на лична хигиена /  е тяхно задължение .
Като съвет мога само да ти кажа , че малкия също се "разделяше" с акото ....  всеки път му казваше "чао" и махаше с ръчичка , пускаше водата и миеше ръчички....... нещо като ритуал  свързан със този специален случай.... а и не обичаше гърнета само в тоалетната като големите  Simple Smile
успех в начинанието !   bouquet 


Извинявай звучиш като учителка от детска градина!Такава ли си?Не е заяждане просто ми стана интересно.
Проблема с изхождането е особено деликатен при малките деца,явно ти си го нямала с твоите /дай боже/!
Майката търси съвет как да се справи с проблема,а получава назидание от твоя страна...
И що за педагози са тези,които поставят срок от 1 седмица детето да се научи да се изхожда...  Shocked?

# 16
  • Мнения: 9 052
Теzи жени са специалисти детска педагодика, те се zанимават с много деца и трябва добре да раzбират детскиет проблеми от всякакъв характер и те трябва да наемрят решение и да иzпробват раzлични варианти.
Моето не иска да ака на тоалетната , когато е болно, под стрес се срамува . Опитай да му обясниш, че и мама ака, дай му да пусне водата, кайете на кото чао, обясни му и то така да направи, zа да пусен водата, да покаже на някоя играчка как се прави, да пусне водата. Представи го като интересно и приятно zанимание и игра , zа да не го свърzва само с упреци, стрес и срам.
Ей ама че мърzеливи лелки  в теzи градини Sick

# 17
  • Мнения: 1 320
Извинявай звучиш като учителка от детска градина!Такава ли си?Не е заяждане просто ми стана интересно.
  не не съм ! Но имаше проблем в съседната група ...почти като този и г-жата беше длъжна да престоява по половин час , че и повече на саме с едно детенце , докато другите деца ...... ами те явно не са "важни " или "специални" или там както искаш ги наречи 29 на грижите на лелката / дано не е заета с личните си отговорности / за да може на 1 да се обърнат специални грижи .
Както вече поясних това е част от работата на лелките в ЯСЛАТА , не в детската градина !? Не стига , че имат децата по 6 предмета за учене / в 1 група!/. Нека някои неща да ги свършим и родителите . Все пак да си родител се иска търпение и внимание! Ние гледаме 1,2,3,...5 деца . А ако в групата са 3 с някакъв специфичен проблем / може и на като този/ какво става?

# 18
  • Мнения: 1 320
Тук се изкушавам да запитам - от мига на раждането ли трябваше да започне справянето с "проблема"? За да говорим за три години все пак.
и отговора е ДА!
Някои деца имат такъв проблем от самото си раждане ... затова има и специални схеми на захранване и близко присъствие на мама  или друг човек през 1,2,3, годинки докато детенце придобие лични навици и хигиена.
Ако се правим че нямаме "проблем" докато не ни поставят на тясно , не значи че такъв не съществува. 

# 19
  • Мнения: 9 052
Тук се изкушавам да запитам - от мига на раждането ли трябваше да започне справянето с "проблема"? За да говорим за три години все пак.
и отговора е ДА!
Някои деца имат такъв проблем от самото си раждане ... затова има и специални схеми на захранване и близко присъствие на мама  или друг човек през 1,2,3, годинки докато детенце придобие лични навици и хигиена.
Ако се правим че нямаме "проблем" докато не ни поставят на тясно , не значи че такъв не съществува. 

има проблем и той е явен, но ако мислиш, че решението му е иzолиране на детето и държане с него по специален начин и пращането му в яслата  ... това освен да zадълбочи проблема на детето няма да допринесе с друго.  Но нали не е твоето дете , дай да го пратим в яслата.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
Мда...при НОРМАЛНИ обстоятелства и с НОРМАЛНИ педагози - те щяха да са тези предложили решение на този проблем.
А не: "Връщаме ви го - оправете си го..."

vpam, много е лесно да се извиняват учителките с това, че видите ли имат още н-броя деца... Ми те всъщност за нищо не носят отговорност - като се почне от това, че искат децата с удобни за обличане и събличане дрехи и се свърши с това, че и при най-малкия проблем с детето - той не е техен проблем. Те педагози ли са или греша?

С нищо не помогнах на авторката, но ми е супер гнусно от такива 'детски педагози'.  Sick

Дариа 'храни' рибките с акото си.  Mr. Green

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Тук се изкушавам да запитам - от мига на раждането ли трябваше да започне справянето с "проблема"? За да говорим за три години все пак.
и отговора е ДА!
Някои деца имат такъв проблем от самото си раждане ... затова има и специални схеми на захранване и близко присъствие на мама  или друг човек през 1,2,3, годинки докато детенце придобие лични навици и хигиена.
Ако се правим че нямаме "проблем" докато не ни поставят на тясно , не значи че такъв не съществува. 


Не зная ти какво имаш предвид под "такъв проблем" - от мига на раждането си не могат да акат на гърне ли?
Моят син нямаше абсолютно никакви проблеми от новороден / е, за акане на гърне не би ми хрумнало да го пробвам, така, че това го изключвам изобщо от схемата Laughing/ - нито хранителни, нито отделителни. Това не попречи да има проблем при отказването на памперса.

А аргумента, че заради едно такова дете не може да се обърне внимание на другите деца, освен, че е крайно егоистичен, е и неуместен.
Ако нещата стоят точно по този начин, може би трябва да се дири решение на управленско, организационно, образователно или каквото и да е там ниво. След като възпитателите не могат да отделят НУЖНОТО внимание на всяко едно дете - да увеличат персонала или да намалят групите.
Но да се жертват специалните потребности на едно дете, защото потребностите на другите не могат да бъдат задоволени е несериозно. Освен ако не сме водени от количественото начало.
Или принципът на естествения подбор.....

# 22
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
За съжаление не мога да съм ти от полза. Алекс не ходи на градина, а и от малка / бързо се научи, не съм я тормозила , но малко преди 2 год. правеше всичко на гърне, без памперси и напикавания / си върши нуждите без да съм имала проблеми.
Съветвам те, просто да си по- спокойна и да й обясниш,  че е хубаво да сяда на гърнето или тоалетната да си върши работата. Момичета са дали идеи за обяснение.

Но и тук съм съгласна с мненията на dodo_dodo . Винаги на място с разумни и точни обяснения. Simple Smile

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Според мен на госпожите не им се занимава и те заплашват. Как така ще върнат дете с добро интелектуално развитие назад, само за това , че се нааква. Ами те първолаците не повтарят първи клас а градините големи методи имат бре. Не се притеснявай мила, аз за съжаление не мога да ти дам съвет(мойто го научих на гърне от 6 месец) единствено те подкрепям, но другите майки са ти дали много примери пробвай пък може да се получи. Hug

# 24
  • Мнения: 127
Аз купих гърне,използвахме го около 2 дена в къщи и после го занесох в детската градина. Тя е много ентусиазирана от него,защото си е лично нейното гърне с кученце/ има малка картинка с куче/. От тогава никакъв проблем. Успех и на вас   bouquet

# 25
  • Мнения: 23 106
Но и тук съм съгласна с мненията на dodo_dodo . Винаги на място с разумни и точни обяснения. Simple Smile
Peace

# 26
Благодаря на всички ,които ми отговориха:) Аз за съжаление или не:) самичка от първият ден си гледам детенце.Просто наистина няма кой да ми помогне.Освен таткото ,но той е по цял ден на работа.Ние се учим да бъдем родители от самите деца,затова е напълно нормално да съм направила пропуски и да не съм се справила с всичко.Наистина в детската не са длъжни да мият наакани дупета,но мисля,че щом детенцето има някакъв проблем би трябвало да помогнат.Тя просто е с много силен и непоклатим характер,дори и да звучи странно за тази възраст.Осъзнава всичко и никакви хитринки и положителни манипулации не и минават:)
Ще опитам някои от нещата предложени тук защото не съм опитвала с тях:)
Радвам се,че така бързо откликнахте на молбата ми и ще използвам случая да попитам има ли мами от ж.к "Гоце Делчев" защото никого не познавам тук и наистина тези 3 години съм съвсем самичка.
Желая весел ден на всички:)

# 27
  • Varna
  • Мнения: 333
Благодаря на всички ,които ми отговориха:) Аз за съжаление или не:) самичка от първият ден си гледам детенце.Просто наистина няма кой да ми помогне.Освен таткото ,но той е по цял ден на работа.Ние се учим да бъдем родители от самите деца,затова е напълно нормално да съм направила пропуски и да не съм се справила с всичко.


Nayana не се обвинявай, че не си се справила добре като родител. Не всички деца са еднакви. Някои имат нужда от повече внимание.   bouquet
Аз не мога да ти дам съвет по твоя проблем, освен да пробваш предложенията на мамите.
По други причини ми се наложи да се консултирам с детски психолог. / миналата седмица пусках тема тук/  Ако не намериш решение на проблема може да се консултираш и ти. Дават много хитри идеи. При нас има полза, а и в градината явно започнаха да обръщат повече внимание.
Не позволявай да те заплашват, че ще ти върнат детето. Мисля че с общи усилия ще намерите решения на проблема.

# 28
  • Мнения: 9 052
Nayana , супер си си, а на малката ако само това и е кусура , лелките могат само да се радват  Wink
Можеш да опиташ zа иzвестно време по праzниците, когато няма да ходи на градина да успокоите малко нещата, zа да не се чувства принудена и притисната и лека полека да я прилъжеш с някой трик.
Успех.

# 29
  • София
  • Мнения: 11 749
Nayana в никакъв случай не се самообвинявай!Идеални родители няма,както няма и идеални деца.Всички допускаме грешки,по-големи или по-малки на някакъв етап от отглеждането,развитието и възпитанието на децата ни!
За твоето дете ти си най-добрата майка!!!
За задълженията на персонала в детското заведение не ми се коментира...
А що се отнася до мамите от ж.к.Гоце Делчев погледни в темите по градове и квартали.Там не може да няма мами от твоя район.
Успех!  bouquet

# 30
  • София
  • Мнения: 1 783
При нас пупуто (акото) отива в канала при другите пупута да си играят Simple Smile Това ми роди главата.
А пък нашето отиваше при майка си...
Истината е, че при някои деца процесът на приучаване е много дълъг и труден и няма да стане за една седмица. При дъщеря ми продължи около година. Въоръжи се с търпение, за да не започне да го стиска  с дни, че тогава да видиш чудо. Аз видях.

# 31
Боже дано не е случайно:) Днес обясних на Ная (така се казва дъщеричката ми),че на акото му е мъчно да седи самичко в гащите и че иска да отиде при другите за да си играе:)))))) И и обещах да я заведа на интересно място след това за да не и е скучно и на нея.И о чудо започна да се напъва и след 5 минути го направи:))) Може и да е случайно,стискайте палци да се получи:))
Целувки:))

# 32
  • Мнения: 928
 smile3501  smile3501  smile3501

Браво!  Няма нищо случайно, сега много я хвали, кажи й че се гордееш с нея, разкажете случката на тати, на баба... на който се сетиш, за да остави трайни спомени   Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 1 783
Всяко ходене до тоалетната с успешен завършек, трябва да се празнува и хвали, разказва на всички и т.н. Успех нататък!

# 34
  • Мнения: 8 999
Как така ще ти я връщат ? баси наглите !!!! това им е задължение!

Не, не им е задължение. Това е допустимо за детските ясли, където децата може да са с памперс. За да тръгне на детска градина детето трябва да е самостоятелно, да се самообслужва - ядене, ходене до тоалетна, миене на ръце, обличане и събличане.

# 35
  • София
  • Мнения: 8 285
Моя малчо пона да се напикава докато спи а обяд(не беше го правил от 1,5 г може би само 1-2 пътиинцидентно, а и на ясла беше ходил няколкомесеца). И точно една от учителките ме успокои "това е стрес, ще мине", е мина още тата седмица учителката се смееше "днес няма никой напикан" Simple Smile
Как така ще ти я връщат ? баси наглите !!!! това им е задължение!

Не, не им е задължение. Това е допустимо за детските ясли, където децата може да са с памперс. За да тръгне на детска градина детето трябва да е самостоятелно, да се самообслужва - ядене, ходене до тоалетна, миене на ръце, обличане и събличане.
е да ама децата е ОДЗ за с възрастова разлика от почти 1 година, и никой не ме пита детето в ясла ли да е или в градина.
Той не е напълно самостоятелен, но никой не ме заплашва, че ще го върне. Казват ми къде на наблегна и толкова.

# 36
  • Мнения: 524
При нас пупуто (акото) отива в канала при другите пупута да си играят Simple Smile Това ми роди главата.

При моите деца никога не е имало проблем, но всеки път минавахме през тази фаза- "Бързо, че аканчето иска да играе с другите аканчета."
Шантава работа...
А като чуем заветното "цоп" - голяма радост...
В гърнето пък строяхме"замъци", "кюфтета" или "питки"...

# 37
  • Varna
  • Мнения: 333
Браво на детето !  smile3501 smile3501 smile3501

Дано да има траен ефект.

# 38
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Nayana , желая ти успех, дано се справите с проблема.
Браво на малката госпожица за днес, дано свикне бързо. Hug

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 smile3501 Браво на детето! Дано и утре се получи и така да продължи всеки ден! Много се радвам , че си успяла. Hug

# 40
  • Мнения: 1 044
[ Могат да ти върнат детето ... стига да го решат .
За теб/ явно/ е по-добре да я прехвърлят в яслена група отколкото вкъщи. Thinking
И Не не съм съгласна , че е тяхно задължение да я научат на това , все пак това е детска градина , а не ясла . От друга страна не е много редно да прехвърляш собствените си отговорности на друг , все пак ти не се се справила с проблема 3 години !!! , а очакваш учителките да се справят с дете което познават от 1 месец?!
На 2 г. 6м. бяхме с памперс. Спешно се върнах на работа и дадох детето на детска градина. В държавните детски градини отказаха да го вземат, че бил с памперс. Обвиниха и мен, че не съм добра майка и на нищо не съм го научила. Записах го на частна детска градина. Там ми казаха - Вашите проблеми са и наши проблеми, но памперсът за нас не е проблем! Спокойно ще го научим, нали и ние трябва да го научим на нещо! Детето се адаптира и след това ми предложих ада пробваме. Съгласих се с уточнението, че ако не се получи, ще върнем памперса. Детето се научи за две седмици.
Направо ми писна от тези даскалици вече!  #Cussing outТоалетното обучение не е наша работа, нездравословната храна в градината - също, че се нааква в леглото детето-не сме виновни, не можем да ги извеждаме навън-трудно ни е!Но заплатите са ни ниски, а работим толкова много #CrazyАман от наглост!

# 41
  • Мнения: 9 052
Браво на момиченцето, само така  Wink

Как така ще ти я връщат ? баси наглите !!!! това им е задължение!

Не, не им е задължение. Това е допустимо за детските ясли, където децата може да са с памперс. За да тръгне на детска градина детето трябва да е самостоятелно, да се самообслужва - ядене, ходене до тоалетна, миене на ръце, обличане и събличане.

Трябва????? Трабватата къде ги четеш? А сигуно и дете на инвалиден стол не приемат, че ТРЯБВА да може да ходи????? А трябва ли zа приема да напи?ш едно есе и да сметне няколко zадачки по математика със zвеzдичка ????????????????????????????

# 42
Надявам се и днес да го направи,защото ако продължи и днес тенденцията от вчера.... Joy  Grinning Grinning
Поне вече няма тези ужасни и зациклящи повтаряния: "не искам да акам....не искам не искам...." Simple Smile))
Ако успееме до края на седмицата няма да повярвам...даже не смея да се зарадвам като хората:)))
Целувки на всички:)

# 43
-добре да я прехвърлят в яслена група отколкото вкъщи. Thinking
И Не не съм съгласна , че е тяхно задължение да я научат на това , все пак това е детска градина , а не ясла . От друга страна не е много редно да прехвърляш собствените си отговорности на друг , все пак ти не се се справила с проблема 3 години !!! , а очакваш учителките да се справят с дете което познават от 1 месец?!
Звучиш като недоволна лелка от ДГ. В постинга на жената разчетох зов за помощ, а не :" моля критикувайте ме" Нищо лично!!!
Nayana, желая ти успех! За съвет незнам какво да ти кажа з-то и ние имаме подобен проблем.

# 44
  • Мнения: 14
-добре да я прехвърлят в яслена група отколкото вкъщи. Thinking
И Не не съм съгласна , че е тяхно задължение да я научат на това , все пак това е детска градина , а не ясла . От друга страна не е много редно да прехвърляш собствените си отговорности на друг , все пак ти не се се справила с проблема 3 години !!! , а очакваш учителките да се справят с дете което познават от 1 месец?!
Звучиш като недоволна лелка от ДГ. В постинга на жената разчетох зов за помощ, а не :" моля критикувайте ме" Нищо лично!!!
Nayana, желая ти успех! За съвет незнам какво да ти кажа з-то и ние имаме подобен проблем.
Когато дадох дъщерята на ясла /беше на 1г. и 2м./ вече нямаше проблеми с "тоалетните" нужди, памперс изобщо не бяхме ползвали /става въпрос за 1993 г./, но персоналът в яслата настояваше да я водя с памперс /аз есетествено не го направих/. Като гледам много са се "променили" нещата за 14 г., но за увеличение на заплатите са номер едно по площадите / слава богу винаги има хора, които си вършат работата добре /.

# 45
  • Мнения: 21
Никой не може да върне детето в ясла най-малкото,защото тя е за деца до три години.Досега не съм чула за такава практика,а 18 г съм учителка.Това е проблем при много деца,защото в яслата се изхождат в гърнета,а в градината в тоалетна с клекала.Много пъти децата ги е страх да не паднат  в дупката независимо,че е много малка.Тогава едно леко придържане от госпожата или лелята върши чудеса.И друго -не трябва с караница,леко и спокойно нещата ще си дойдат на място.

# 46
  • Мнения: 1 312
Ще следя темата с интерес.
Повече от панирана съм заради предстоящата ни детска градина след половин година.
Моят син ходи до тоалетна само ако аз го заведа.
На голямата,без детска седелка,на гърне не иска.
Не си казва сам и както наблюдавам не му и пречи цапаното дупе.
Не мазол,ами незнам какво имам на устата от обяснения.
Човека не смята за нужно да ме осведомява за физиологичните си нужди.
Иначе после обстойно разглежда произведението и обяснява,че е гадно и мише Mr. Green
Пиши за развитието на проблема и за реакцията от страна на учителките след едноседмичното обучение.
Наистина,имат ли право заради това да я "изключат" от градината?
За връщане в ясла ми е ясно,че не може...

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Никой не може да върне детето в ясла най-малкото,защото тя е за деца до три години.Досега не съм чула за такава практика,а 18 г съм учителка.Това е проблем при много деца,защото в яслата се изхождат в гърнета,а в градината в тоалетна с клекала.Много пъти децата ги е страх да не паднат  в дупката независимо,че е много малка.Тогава едно леко придържане от госпожата или лелята върши чудеса.И друго -не трябва с караница,леко и спокойно нещата ще си дойдат на място.
Нпълно съм съгласна с теб ама учителките ги мързи, това е цялата работа. Мойта дъщеря първият ден като беше в градината я бяха бутнали в тоалетната чиния. Такъв шок изживя детето 1 година не искаше да ака там. Само вкъщи.

# 48
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 042
Моето юначе никога не е имало проблеми с тоалетната,но миналата година(на3 год.и половина)като тръгна на градина,това беше един от първите въпроси ,които зададох на госпожите!Той е свикнал винаги след акото ,да мием дупето!Естествено,не очаквах някой да се затърчи да му мие дупето,но въпросът ми беше-как се процедира-сами ли ходят и се бършат.Все пак детето за първи път се отделя от мен и може да се очаква всичко!А и аз трябва да знам!
ОТГОВОРЪТ БЕШЕ:вие какво сега,нали не очаквате да оставя 37деца(в групата сме38,но това е друг ужас)за да ходя до тоалетната с някое дете??!!!И точка!Те се молили всеки ден само,колкото деца приемат,да ги върнат живи и здрави!Това добре,ама като ти се повтори няколко пъти....
И пак ви казвам,детето ми няма проблем!Сутрин си се изаква  и това е !Но въпросът беше принципен и не смея да се поставя на майки,чиито дечица имат проблем от такова естество!
Не искам да се настройвам срещу госпожите,но с желание,може на всяка ситуация да се намери решение,нали wavey

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ако имат желание госпожите могат много работи да свършат нищо , че децата са много.Нали има и лелка. Знае се , че детето има проблем с ходенето до тоалетна. Да му обърнат внимание а не да дрънкат простотии.  Мързи ги това си е истината. На мойта кума детето и е в ясла, бяха го оставили нарочно наакан после жената се чудеше какво да му прави зачервеното дупе.

# 50
Нека и аз да се включа в темата. Нашият батко имаше проблем с лелките в яслата. Не винага "пускаше акото" по график и за назидание лелките го оставяха с мръсният памперс или му го сменяха без да го измият добре. В следствие на което с дни се чудех как да го оправя. Но в детската е различно. Лелката им помага винаги когато имат нужда от помощ, независимо от броя на децата в групата. Според мен всичко си е до човек и до това колко съвестно си върши работата.

Общи условия

Активация на акаунт