с какво плашат децата по вашите земи ?

  • 2 123
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 169
Цитат
Има еквивалент, Bogeyman е тукашното страшилище. Но не знам колко хора си плашат децата с него.

явно не са много, щото за пръв път го чувам този Bogeyman  newsm78...

И аз чувам за първи път. Ще питам мъжа ми може да е пропуснал да ми каже. Като цяло не обичам никакви заплахи и наказания. Никога не съм била плашена или наказвана като дете и добре си спомням мои приятелчета как се чувстваха след заплахи и наказания. Друг е въпроса, че аз съм била много кротко и добро дете. Дори в тинейджърските си години бях прилична. За сметка на мен брат ми отнасяше някоя и друга заплаха като "Без телевизия тази седмица" или нещо от сорта.
Не обичам страха във всяка форма.

# 16
  • Мнения: 249
Не се бях замисляля никога за това, но и аз май не съм 4увала да пла6ат децата в Норвегия. Тук има ве6тица, която прили4а то4но на на6ата баба Яга, със съ6тия нос, с метла, никаква разлика. Тролът може да бъде стра6ен - малък, голям, грозен, с опа6ка, без опа6ка, с 3 глави и какъв ли не, но не съм 4ула заплаха с ве6тица или трол.

# 17
  • Мнения: 2 952
 Не съм го чула това с полицията Simple Smile да плашат децата тук.Даже обратно....мисля , че полицията се счита пазител , добрите чичковци дето се  грижат за реда , а не тея дето ще ни гепят като  сгафим   Joy В БГ има повече тоя  смисъл....като видиш полицай и се  стягаш някак си, ' щото  или ще  иска подкуп или  ще те гледа страшно отгоре  така някак си Thinking ......Тук в Израел не  е така Naughty , полицаите не  са страшни , не са  груби и не вземат подкупи Wink Та  децата   си ги плаши кой с каквото ще .....аз моите не ги плаша  с нищо.....от време на време  се наказваме  за по 1 минутка или 2 , защото трябва да се рави разлика кое  е хубаво и кое  не , кое е позволено и кое не  Peace

# 18
  • Мнения: 26
Ние се плашим с тате,ама ефект няма.Тате го глези повече от мен #Crazy
С две думи няма кой да ни плаши,а и мисля че това са отживелици Naughty

# 19
  • София
  • Мнения: 1 074
Чудна темичка Wink
Браво, че се сети!   bouquet

# 20
  • Мнения: 392
Тук в Гърция плашат децата с Бабулас - нашя Торбалан!

# 21
  • Мнения: 259
[
аз от градината разбрах че децата тук(Испания) имат много страх от ratoncito Perez - или мишока Перез, и честно да си каза при моята дъщеря действа.  Wink

определено си много в гре6ка, ратонсито перез тук носи пари4ки и подаръци на децата когато им падат зъп4етата(слага се зъб4ето под възглавницата и на сутринта се търсиат пари4ките или подаръкът) и им ги оставиа през носта и на сутринта търсиат под вазглавниците, дъстериати сигурно не е разбрала добре уплахата  newsm78 стото децата дори му се радват и искат да го видиат тоиа ми6ок но тои идва само през носта докато спиат........(знам го от братов4едками като бе6е малка)

[/quote]
упс чак сега разбрах в какво заблуждение сам живяла.извинявам се, но аз знам за този мишок перез от Ния, която винаги е говорила със страх за него, че ако не слуша ще дойде и аз от там сам останала с това обеждение, сега разпитах и ми обясниха всичко. ТАка че се извиням че съм се изказала неподготвена.
Но да кажа че много мои познати плашат децата си че няма да дадат да си играят с любимата играчка ако не слушат

# 22
  • Мнения: 8 163
явно не са много, щото за пръв път го чувам този Bogeyman  newsm78...

Най-вероятно почти всяко американско дете знае за Boogeyman. Както българските за Торбалан.

Аз не плаша Аля с такива страшилища. Не искам да сънува кошмари детето. Обикновено й казвам, че "чичкото" (без да конкретизирам), който работи в магазина (ако пазаруваме), ще й се скара, ако не слуша. Никога не бих я плашила с баща й.

Сестра ми заплашваше племенника ми, че ще го даде на циганката, дето рови в кофите, че тя ще му бъде майка, ще го пуска в големия контейнер и само стъпалата му ще се виждат.

# 23
  • Мнения: 2 381
"Санта няма да ти донесе подаръци" - това е най- лошото, което съм чувала  Laughing

# 24
  • Мнения: 515
Не знам с какво плашат тук децата (Може би с тролове, щото тука виреели такива) Обаче аз моите никога с нищо не съм ги плашила, освен със себе си!  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 761
Холандките са толкова страшни на вид,че няма нужда да си плашат децата-децата се страхуват дори само като се появят майките им в стаята.(по мои наблюдения)
Аз не си плаша детето, не намирам за нужно.Като порастне само ще се страхува от баба си (свекърва ми).

# 26
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Моето дете от нищо не го е страх Sad. Весела книга с монстъри му купих, искаше да я чете за заспиване Shocked. Прекалено е прагматичен и никога не ми е вярвал на историите за разни невидяни баби яги или лоши чичовци Simple Smile, той лош чичо досега не е видял (чакай да чукна на дърво), всички му се усмихват и го закачат Simple Smile, така е тук, децата са някакъв култ. В градината съм сигурна че с нищо не ги плашат, само ги надъхват че са суперумни, суперспособни суперчовеци  Rolling Eyes ...
Страх го е само от мен Mr. Green, и аз като марио използвам само себе си за злодей, защото ме е виждал в действие и хваща дикиш hahaha. Другото много страшно нещо е веднага да го изпратя да си легне, това е по-страшно и от мен Shocked, веднага става кротък и изпълнителен Laughing.

# 27
  • Мнения: 8 163
Холандките са толкова страшни на вид,че няма нужда да си плашат децата-децата се страхуват дори само като се появят майките им в стаята.(по мои наблюдения)
Аз не си плаша детето, не намирам за нужно.Като порастне само ще се страхува от баба си (свекърва ми).
newsm62

# 28
  • Мнения: 3 804
Холандките са толкова страшни на вид,че няма нужда да си плашат децата-децата се страхуват дори само като се появят майките им в стаята.(по мои наблюдения)
Аз не си плаша детето, не намирам за нужно.Като порастне само ще се страхува от баба си (свекърва ми).
newsm62

този постинг ми хареса най много bowuu bowuu bowuu

# 29
  • Мнения: 613
С измислени герои, аз лично никога не съм плашила дъщеря си. Не е разпространено тук.
Приятелката ми, обаче е иранка и винаги плаши сина си със Зангозан. И тъй като често гледа дъщеря ми, нямаше начин и ние да не се запознаем с него. Така и не ми остана време да направя research и поне да имам някаква представа, кой е този екзотичен персийски, приказен герой, за когото дъщеря ми си мисли от време на време, че се крие в един от гардеробите ни  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт