Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама 2

  • 118 448
  • 447
  •   2
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 172
Ако след седмица ще ходиш, тогава няма проблем...  bouquet

# 421
виждам че сте коментирали за прополиса?! той нещо като пчелно млечице ли е?!

# 422
  • Мнения: 2 172
Прополис - наричан още клей, е смес от смоли, восък и прашец от пъпки и цветове на растенията, обогатена с ензими и подложена на млечно-кисела ферментация в храносмилателната система на пчелите. Прополисът съдържа витамини, етерични масла, минерални соли, микроелементи, хормони и ферменти.Събран от растенията и донесен в кошера, прополисът запазва всичките си свойства: противомикробни, противовирусни, противоплесенни, противорадиационни, т.е има изразено мощно антибиотично и антимикотично действие. Освен това има дезинфекционно, обезболяващо и имуностимулиращо действие. Точно това му качество се използва и от хората за лечение и профилактика на много болести. Понижава холестерола в кръвта и повишава червените кръвни клетки. Много добър естествен лечебен продукт, тъй като напълно отговаря на принципа за лекарствата - преди всичко да не вреди. Единственият риск е алергична реакция, която се наблюдава е при около 5% от хората.

# 423
  • Мнения: 1 516
За прополиса е ставало дума в по-задните страници... Има един препарат казва се прополин - представлява спиртен разтвор на прополис. На мен специално са ми предписвали 40 капки в 1/2 л хладка вода за промивки с дмаски душ - трябва да ви кажа,че за облекчениена симптомите действа безотказно - предполагам влияе и лечебно ...

# 424
Моята ми взима по 50 лева за микробиология... не знам дали това е стандартна цена

# 425
  • Мнения: 21
Пробвали ли сте вагинални промивки с масло от чаено дърво ? За целта трябва да се намери 100% чисто масло, а не разни синтетики, които продават в аптеките. Хубави масла има фирмата VIVASAN, които аз ползвам, но може да се намерят и други. УСПЕХ!

# 426
  • Мнения: 1 516
Пробвали ли сте вагинални промивки с масло от чаено дърво ? За целта трябва да се намери 100% чисто масло, а не разни синтетики, които продават в аптеките. Хубави масла има фирмата VIVASAN, които аз ползвам, но може да се намерят и други. УСПЕХ!

Това за лечение ли е, или за профилактика ?

# 427
Хм странно на мен двама гинеколози са ми казвали, че вагиналните промивки трябва да се избягват когато имаш гъбична инфекция?!

# 428
  • Мнения: 1 179
Това, което са ми казвали, а и съм чела, е че независимо дали имаш инфекция или не, душовете трябва да се избягват. Нарушават микрофлората на влагалището, а от там може да възникнат инфекции.

# 429
аз също знам че вагинални промивки е най-добре да се правят веднъж в месеца, а по време на цикъл или някакво вагинално заболяване е абсолютно забранено. що се отнася до гъбичките, от вчера имам проблем и не знам какво да правя. миналият път когато пак се появиха гинеколога ми изписа гинопеварил, но получих странична реакция от него и вместо да се оправя, аз се влоших още повече. засега единственото нещо, което ми помага е гиназол. използвам също клотримазол, но ефекта от него е много краткотраен. ако вие имате по- изпитани и доказани методи моля споделете. уморих се вече от глупостите на докторите Tired, само гледат да ти вземат парите.

# 430
И при нас се появиха отново... Но странното е, че аз нямам никакви симптоми и оплаквания, а половинката има сърбел.
Малко ми е притеснено и се чудя дали това наистина са гъби, защото предния път като имахме, той нямаше никакви симптоми, за разлика от мен. А сега е обратното. Случвало ли се е на някои от вас? Ние ще ходим на лекар, но чак утре...


вижте на сайта http://www.baranov.hit.bg аз лично се интересувах от друг проблем, на сайта има форма за отправяне на съобщения-писах и получих отговор който ме удовлетвори. УСПЕХ!!!

# 431
vollk,
благодаря ти, ще видя този сайт

# 432
ето една доста "екстремна" схема:
1 ден: 2 таблетки mycomax и една глобула гино-дактарин преди лягане
2 ден: втора глобула гино-дактарин
3 ден: трета глобула
4,5,6 почивка
8 ден: една таблетка микомакс и вечерта се поставя гиназол
след 7-10 дни когато влагалището се е очистило от гиназола вземаш Lactofem, той се прилага през 2 дни (всеки 3ти ден) в продължение на един месец (един курс представлява 10 приложения). Лактофема:
*съдържа живи лактобацили, тъйкато след употребата на силните антимикотици се засяга и нормалната вагинална флова, и тя намалява. Използва се за:
**предотвратява задълбочаването на възпалителния процес
** ускорява възстановителните процеси
** спомага да се предотвратят появата на повторни инфекции

Освен всичко това още от първия ден се започва да се приема по една таблетка имунобор за подсилване на имунната система и по 2 витамина Гери-капс (комплекс витамини болагоприядстващи кожата и лигавиците)

# 433
здравейте, има ли някой днес във форума?Simple Smile
искам да разбера дали има някоя жена която се е отървала от гъбичките след като е страдала доста време от тях??
аз родих преди 2 месеца и пак се появиха. сега се лекувам с гино-певарил и се надявам да се изчистя.
Гинекологът ми каза също, че жените със по-светла кожа имат по-чувствителна лигавица. Аз съм една от тях, но задължително ли е да страдаме само заради това??
чакам някой да се включи..

# 434
Ега ти... Това за кожата не го знаех...
И аз съм много светла, направо аристократично бяла Simple Smile
То завинаги няма как да се отървеш...
Просто спазвай някой правила и ще хващаш по-рядко...

Общи условия

Активация на акаунт