Относно стерилизацията на шишетата

  • 19 229
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 586
Аз лично също пробвах този разтвор в началото но веднага се отказах заради миризмата и после ги изварявах в минерална вода защото нашата е доста варовита и целите ставаха бели. Peace
Минералната водада не трябва да се вари Naughty
Той не я пие ,в нея му изварявах шишетата,защото от чешмяната ставаха много бели и освен това първо се консултирах с педиатърката. Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 46 520
Аз ползвах ето този, просто ги слагаш вътре, пускаш микровълновата на 12 мин. го зарязваш  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 262
Аз си купих обикновена дълбока тенджера и метално такова с дупки за варене на зеленчуци на пара и вътре си нареждам шишетата за изваряване, защото не ми се даваха пари за стерилизатор! Стигнах до този вариант когато отидохме за лятото в провинцията и там водата беше варовита, та се видях в чудо!

# 18
  • Мнения: 2 908
Използвах стерилизатор за микровълнова на Авент.Много е удобно и бързо с такива стерилизатори.

# 19
  • Мнения: 508
Аз си купих обикновена дълбока тенджера и метално такова с дупки за варене на зеленчуци на пара и вътре си нареждам шишетата за изваряване, защото не ми се даваха пари за стерилизатор! Стигнах до този вариант когато отидохме за лятото в провинцията и там водата беше варовита, та се видях в чудо!
ок само знам, че и Peace решетката трябва да е пластмасова

# 20
  • Мнения: 417
В началото първия месец и аз изварявах,но шишетата ставаха отвратително бели и миришеха на хлорна вар.След това си купих стерилизатор за микровълнова печка на Авент.Много съм доволна.Стерилизирам за 5 минути и най важното е че не стават бели като при изваряването в тенджера.А за хапчетата една лекарка ми беше дала по едно време едни за стерилизиране Амучита се казваха ако не се лъжа.Направи ми впечатление,че миришат ужасно гадно и шишетата пак ставаха бели от тях.

# 21
  • Мнения: 423
А как стерилизирате бибероните?
аз също имам стерилизатор за микровълнова, но в упътването пишеше да не се стерилизират в него бибероните и тях ги слагам в стерилизиращ разтвор на Чико newsm78

# 22
  • Мнения: 2 908
Бибероните слагам също в стерилизатора за микровълнова-няма им нищо за толкова месеци.

# 23
  • София
  • Мнения: 15 222
А как стерилизирате бибероните?

В стерилизатор за микровълнова.
Ползвах биберони на Авент. Не мръднаха.

# 24
  • Мнения: 4 621
Използвах стерилизатор за микровълнова Peace Подходящ е за всичко и за шишета и биберони и лъжички Peace

# 25
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


    Никога не съм стерилизирала.Както каза и педиарърката, не е хубаво бебетата да се правят стерилни.

# 26
  • Мнения: 15 379
Аз стерилизирам все още. Използвам стерилизатора на Baby Lux за МФ и съм много доволна, а и цената му е супер - 12 левчета, купих го малко преди да родя от Пикадили. Събира всякакви марки шишета, а ако е по-високо някое го слагам легнало отгоре. Всъщност това важи само за физиологичната серия на Чико. Нук, Авент, обикновените Чико си влизат прави без проблем. Събира и биби, чашки, лъжички, кутийката с дозатор за АМ. Тъпча го яко с по 5 шишета, бибите им и пр. и ... направо съм безкрайно доволна!

# 27
  • Мнения: 508


    Никога не съм стерилизирала.Както каза и педиарърката, не е хубаво бебетата да се правят стерилни.
всеки сам решава,но аз мисля че до опр. възраст трябва да се стелиризира

# 28
  • Мнения: 72


    Никога не съм стерилизирала.Както каза и педиарърката, не е хубаво бебетата да се правят стерилни.
всеки сам решава,но аз мисля че до опр. възраст трябва да се стелиризира

 Peace

Бебо е на 8 месеца и все още стерилизирам веднъж дневно. Имам стерилизатор на Авент (не за микровълнова), много съм доволна.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ползвах ето този , но всеки друг стерилизатор или плостмасова купа, йенска тенджера и т.н. би свършил същата работа.

Общи условия

Активация на акаунт