Коледа!Приготовления,Подаръци,Семейство и всичко останало

  • 2 636
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Коледа за мен е една приказка! Украсата, елхата, множеството светлинки и надеждата - всичко е толкова красиво!
Нетърпението и блясъка в очите на дъщеря ми, когато търси своя подарък под елхата, нейната искрена усмивка и неподправена радост - всичко това не е ли едно красиво вълшебство?!
Ами магията на Бъдни вечер?
 Мн. харесвам тази вечер - цялото семейство събрано заедно на трапезата, постните ястия, свещичките....

Лорън , мн. хубава тема!   bouquet И аз искам домът ми да изглежда така!!! Grinning, но в тези панелки, усещането не е същото. Липсва ми камината и къщата  Grinning, е поне снега започна да вали навън....

# 16
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
a защо трябваше аз да напиша нещо дразнещо, че да почнете д апишете в темата а?????

# 17
  • Мнения: 14
a защо трябваше аз да напиша нещо дразнещо, че да почнете д апишете в темата а?????
Защото ако никой не напише нещо дразнещо темата "умира"

# 18
  • Мнения: 19
На мен, пък, ми е много коледно от сега. Вече съм понакичила тук-таме гирлянди из апартамента и с нетърпение чакам да понапредне месеца, че да си купим елха и да я украсим.
Винаги много съм харесвала Коледа /е, като малка - Нова Година, нали тогава нямаше Коледа/. Предполагам, като дете - заради подаръците и магическия образ на Дядо Мраз /докато на една Нова Година не го разконспирирах Grinning/, а по-късно просто заради факта, че се събира цялата фамилия, нещо, което де случва само на Коледа и Великден, подготовката на празника и трапезата с бабчето - много мили спомени са ми останали. Може би, за това толкова харесвам Коледа - а Нова Година си остана за купон с приятели Mr. Green

 Peace Peace Peace
Еййй, това все едно си ми го изкопирала от мислите. И аз пазя същите спомени като теб, а тази година за пръв път фамилията от близо и далеч ще се събира у дома и май ще поставим началото на нова традиция:lol: . Дано детето ми да пази някой ден същите прекрасни коледни спомени от дома си ,  каквито пазя и аз. Party
Непременно ще пусна снимка от моят дом в коледна премяна.

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
a защо трябваше аз да напиша нещо дразнещо, че да почнете д апишете в темата а?????
Защото ако никой не напише нещо дразнещо темата "умира"
Глупости Whistling Това пък откъде го измислихте?! Я марш да спамите в някоя друга тема, тази е прекалено хубава, за да се плюем в нея Mr. Green

# 20
  • Мнения: 14
Може би е много наивно, но аз свързвам Коледа с нова надежда, че нещата ще тръгнат към по-добро /все пак празнуваме раждането на Спасителя/. Сигурно си мисля, че хората ще станем по-добри и по-човечни един към друг /или по-скоро се надявам/. Да , наистина много наивно, но факт.

# 21
  • Мнения: 14
a защо трябваше аз да напиша нещо дразнещо, че да почнете д апишете в темата а?????
Защото ако никой не напише нещо дразнещо темата "умира"
Глупости Whistling Това пък откъде го измислихте?! Я марш да спамите в някоя друга тема, тази е прекалено хубава, за да се плюем в нея Mr. Green

Забелязахте ли как темата замря?

# 22
  • Мнения: 3 034
не е  Mr. Green само дето има поне 5 коледни теми в момента  #Crazy иначе Коледа и вкъщи е специална. комерсиализацията, както и много други неща, е докъдето човек реши сам да я допусне в дома си и в живота си, никой не кара никого насила да бъде комерсиален  Peace за мен Бъдни Вечер е "тиха нощ, свята нощ" и спазвам всички традиции - веднъж в годината мога да се лиша от много неща, за да помълчим, помислим, поплачем дори. аз така го чувствам, има нещо във въздуха, както се казва  Hug а Коледа е за семейството, подаръците са много малка част от това настроение, у нас големи подаръци се правят за рождени дни, за Коледа се пълнят чорапите с дребни, забавни, мили неща (и вкусни)  Simple Smile важна е традицията. Дядо Коледа може и да съм разбрала, че не идва да ми пълни чорапа, но аз вярвам, че в нощта на Коледа се случват чудеса, пък може и луда да съм, не знам  newsm78 за мен една от най-великите приказки писани някога е "Коледна песен" на Дикенс, това е Коледа - не Дядо Коледа, а духът на Коледа е това, в което вярвам и се надявам, че ще го предам и на децата си, защото с вярата за хубавите неща се живее по-лесно  Peace на всички пожелавам изпълнени с уют, мечти и красиви спомени празници   bouquet

# 23
  • Мнения: 128
  Обичам Коледа, защото на този празник се събира  цялото ми семейство, и това е така още от моето детство. Носи се мириса на домашно приготвена питка,елхата грее, децата чакат с нетърпение Дядо Коледа, а аз съм благодарна и щастлива, че съм с хората, които обичам! При тези обстоятелства няма как да не добия празнично настроение! Close-mas:

# 24
  • Мнения: 45
Очаквам с нетърпение празниците. Вече дори накупих част от подаръците.
Коледа и Нова година за мен са символ на ново начало.

Общи условия

Активация на акаунт