Гонартроза?

  • 59 619
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 141
ПОЛЕЗНИ ЦИФРИ:
- В 120 мл Форевър Фрийдъм се съдържа препоръчителна дневна доза глюкозамин сулфат (1500 мг), хондроитин сулфат (1200 мг), плюс 750 мг МСМ и 250 мг Витамин С.
- Форевър Фрийдъм съдържа 88,9% от чистия, стабилизиран гел от алое вера на Форевър Ливинг Продъктс.
- Човешкият организъм изразходва по 0,4 мл МСМ дневно и ежедневното му възстановяване чрез храната е задължително.





 

# 16
При мен заболяването се прояви през лятото на миналата година след тежко физическо натораване. Болките в дясното ми коляно бяха практически непоносими и непрекъснати - отпред по-силно и отзад по-слабо при покой, а при движение и от вътрешната страна на коляното. Поставиха ми 2 инжекции /една след друга/ ДепоМедрол в ставата. Ефект от тях: болката остана доста по-слаба отпред и от вътре на коляното при изправяне и при ходене: по стълби и при наклон - винаги, нагоре и надолу; при движение по равно - докато ставата се раздвижи. Пробвах всякакви мазила и временен частичен ефект  имах единствено от българска маз на билкова основа /официално на пазара, но слабо известна/. Месец след инжекциите /след като състоянието ми започна отново да се влошава/ започнах да приемам хранителна добавка за образуване на хрущял. Избраната от мен освен двете съставки за хрущял съдържа и природни съставки с противовъзпалително, болкоуспокояващо и омазняващо действие. Приемах я 3 месеца според указаната доза, след това 3 месеца приемах хранителна добавка, препоръчвана при проблеми с климакса /възрастта ми е 50 години/ и след това отново 3 месеца добавката за хрущял /но в двойно намалена доза/. Добавката за климакса също освен другите съставки съдържа едното от веществата,  подпомагащи работата на ставата. В момента си почивам и от двете добавки.
Състояние при мен към момента: сутрин при изправяне след сън единствено ако стъпя по-рязко на крака си чувствам болка, продължаваща не повече от 5 минути. Болка имам и при усукване на коляното. При нормален ход до около 1,5 часа пеша нямам проблеми /не смея да си позволя повече без почивка/. Проблем все още ми е слизането по стълби /сгъвам само здравия си крак/ и качването и слизането от градски транспорт /правя го по същия начин/; при коленичене ме боли капачката. Вече не износвам подметките на обувките си накриво /износването е равномерно, което надявам се да означава, че тежестта на тялото се предава правилно върху ходилата/. Старая се да не нося много тежко откъм болния си крак и ограничавам тичането. Не съм ходила на физиотерапия /предполагам, че чрез нея би се възстановила подвижността на коляното ми напълно, но засега я отлагам/.  Не съм си правила и повторна снимка на коляното за да проверя дали и как се е променило изкривяването на ставата от първата снимка/. Надявам се чрез добавките да успея да поддържам поносимо състоянието на ставите ми /а по-драстичните лечебни методи да ми останат "в резерв"/. Като цяло напълно поддържам изказаното по-горе мнение за общия ефект от хранителните добавки /по отношение имунна система, кожа, коса и нокти/.
Извинявам се за дългото изложение, но искрено се надявам то да помогне на останалите при преценка на една от възможностите за лечение .

# 17
  • Мнения: 141
Единствено с хранителните добавки може да се отложи за по-късен етап смяната на става. Ставите трябва да се хранят.

Общи условия

Активация на акаунт