Гинко билоба ?

  • 64 929
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 634
По лекарско предписание по време на изпити съм пила SargenorPeace

# 16
  • Мнения: 186
Нямам мнение какво Гинко да се пие, по-точно мисля че не помага много.

Обаче, ако минавате през Варна, посетете Шишковата градинка (на 50 метра от Морската градина). Там растат две прекрасни, високи Гинко дървета. Красиви и пролет и лято. Наесен всички листенца са еднакво светло-жълти и падат в една нощ всичките все така жълтички.
Лошото е, че също за една нощ в края на лятото падат и всичките плодчета, и ако не  се изметат е ужасна воня на другия ден.

# 17
  • Мнения: 3 157
Нямам мнение какво Гинко да се пие, по-точно мисля че не помага много.


 ShockedУникално изказване-как стигна до извода,че няма ефект,като изобщо не знаеш какъв е ефекта?"))))))
Като ззастанем под дървото и го позяпаме какво трябва да се случи след това?
И изобщо ти знаеш ли коя част от дървото има лечебно действие?

# 18
  • Мнения: 2 110
Пила съм ,заради слабо оросяване на крайниците. Не разбрах да има някакво действие !

# 19
  • Мнения: 657
Скоро говорих с един колега от САЩ точно за Гинко билоба и има ли някакъв ефект.Напоследък все повече чета,че въпроса е спорен и май ефект няма никакъв.Работя в аптека и има много видове лекарства с гинко.Според мен най добро  е това на Натурфарма 100 мг 50 капс за около 18 лв.Повечето са с концентрация 40 мг.

# 20
  • Мнения: 186
Нямам мнение какво Гинко да се пие, по-точно мисля че не помага много.


 ShockedУникално изказване-как стигна до извода,че няма ефект,като изобщо не знаеш какъв е ефекта?"))))))
Като ззастанем под дървото и го позяпаме какво трябва да се случи след това?
И изобщо ти знаеш ли коя част от дървото има лечебно действие?


шоколадче , обърни внимание, че съм написала "Нямам мнение какво Гинко да се пие", а не "Нямам мнение за какво Гинко да се пие". Така че коментара ти е за нещо което си мислиш, че си прочела в поста ми. Ами внимавай, де!

Да, в други държави го пият по от отдавна и преди нас в Бг са се сетили да правят изследвания дали помага за памет, мисловна дейност и др. подобни (нали се сещате: 1000 пациента пият гинко и 1000 пациента пият захарно "хапче", и така 2-3 години - накрая правят тестове кой колко е умен и паметлив) Та еднакви резултати показали и двете групи.

# 21
  • Мнения: 580
По лекарско предписание по време на изпити съм пила SargenorPeace
Здравей ,на мен също джи-пи-то ми изписа  "Сарженор " за 15 дни по 2 ампули ,но не я попитах колко дълга е почивката между два курса на прием ?
ПП При теб имаше ли ефект ?

# 22
  • Мнения: 3 634
По лекарско предписание по време на изпити съм пила SargenorPeace
Здравей ,на мен също джи-пи-то ми изписа  "Сарженор " за 15 дни по 2 ампули ,но не я попитах колко дълга е почивката между два курса на прием ?
ПП При теб имаше ли ефект ?

Не си спомням колко ампули са в опаковка, май 10бр. Изпих 1 опаковка -  по 1 ампула дневно сутрин. На мен обаче ми дойде доста силно и на третия ден започнах да заспивам все по-трудно, кипях от енергия. Пих ги през ден до края. Повече не съм си купувала защото вкуса ми е неприятен.

# 23
  • Мнения: 580
Фър-р-р Бъз-з-з ,благодаря за отговора  Heart Eyes .В опаковката са 20 ампули ,питах за паузата,защото се притеснявах ,че няма да имат ефект и ще се наложи да повторя курса ,но определено ме обнадежди.  bouquet

# 24
Опитайте на фирма "Сафети".100% чист екстрат,100 капсули.Дава отличен резултат още на 7-я ден.Намира се само в софийските аптеки.

# 25
  • Мнения: 7
Пробвай с Red Bull аз го пия по време на изпитна сесия и ми действа добре

# 26
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
По-добре яжте орехи на корем - правят чудеса за мозъка, пък са и естествени, в тях няма добавки и т. н. с неясен произход. Всеки ден по една шепа орехи правят много повече от гинкото и всичките му производни.

# 27
  • Мнения: 3 157
Аз много обичам орехи и си ям редовно,но все пак да питам-с какво са по-добри от гинкото?Орехите,съдържат йод,доколкото знам,а гинкото е съвсем различно по състав.По какъв показател орехите са по-добри?

# 28
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ето една статия с какво са полезни орехите: http://bulgarian.cri.cn/1/2008/11/19/1s78177.htm
Имах предвид, че винаги е по-добре човек първо да се пробва с естествени, натурални продукти. А всички лекарства и добавки, колкото и да са полезни, съдържат и съставки, които малко или много са вредни.
А и не е гарантирано, че ще помогнат. В тази връзка се сетих за една позната, която разказваше за майка си. Много забравяла жената и й купили гинко билоба. Пила го няколко дни и накрая се похвалила на комшийки: "Бях много зле, ама откакто пия гинко бирема, съм много по-добре."

# 29
  • Мнения: 3
На 50 съм.От провинцията.Срещам трудности при запомняне.Посъветвайте ме какъв вид Гинко Билоба да пия,а също и по колко на ден?Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт