Любов необяснима

  • 3 466
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Момичета ,по мое скромно мнение един ден трябва да поемем грижата както за нашите родители ,така и за неговите.Лоши-добри идва момент,когато се слага черта на всички неприятни изживявания  през годините и сме морално задължени да поемем тази отговорност.Определено ,на никой от семейната двойка няма да му е приятно да се отделя време,пари от семейния бюджет(защото възрастните хора не са толкова платежоспособни за да си покриват нуждите) тоест полагат се грижи само за едните родители и да се оставят на произвола другите -  тогава вече ще се получат доста проблеми между мъжа и жената,че да не се стигне и до по лошо развитие на нещата.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 074
Chanel, тъкмо и аз се чудех защо има толкова теми за свекървите, а за тъщите - нищо Simple Smile Вариантите са два - или на мъжете, които пишат във форума, не им пука, или са напълно доволни от 'бабите' си Simple Smile

По темата - мисля, че мъжът ми се погажда с майка ми, въпреки че от време на време мрънка като се позастои повече у нас (имам предвид, да преспи две вечери подред, примерно), но си мисля, че докато аз не протестирам срещу свекърва ми, и той няма да надигне открито глас срещу майка ми - гледаме да сме толерантни и двамата доколкото можем...
Има такава тема в Татковци  bouquet. ТЪЩАТА

# 17
  • Мнения: 6 167
Поради езикова бариера и двамата се разбират чудесно, всичко е цветя и рози.
Мама изразява обичта си с редовно подканяне за 'допълнително', той пък й прави кафенце.
Старая се да държа съпруга си информиран за живота на майка ми и той не остава безразличен.

# 18
  • Мнения: 600
майка ми винаги е казвала, че мъжът ми е добър човек, но разведен с дете. тълкувай го както искаш Mr. Green

много го уважава, угажда му с разни храни, за празници винаги му купува хубави подаръци. често ми се е карала като се държа зле с него. въпреки всичко си имам едно наум. добър човек, ама разведен  Sick

за неговите родители съм голяма придобивка в сравнение с предишната му жена - готвя добре, чистя, ходя на работа, гледам си детето, разправям се с майсторите в апартамента, инвестирам парите си редом с него. много са мили с мен. но! винаги има 'но'  Laughing - аз в крайна сметка съм поредната-потенциална-отнасяща-апартамент-ако-рещи-да-се-разведе Sick

всеки с приоритетите си Hug

живеем мирно, уважаваме се. не е чак толкова зле.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 064
Мъжът ми се разбира чудесно с майка ми, даже са много близки, бих казала. Аз с неговата също се разбирам добре, нямам конфликти, тя е мила с мен, изобщо, не мога да се оплача. Но, аз мисля, че има значение хора от какви семейства "се вземат" - ако са сходни като ценности, ако са хора "от една черга", по веротно е да няма проблеми. Нашият случай е такъв - родителите ни имат доста общо помежду си.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Живеем в хармония!

# 21
  • Мнения: 1 008
Никога не е казал нищо лошо за майка ми. Тя пък постоянно го хвали, даже и прекалява.

# 22
  • Мнения: 9 865
Хм, моето положение е като това на blondie.
Майка ми (а и баща ми) приемат много добре нещата и се радват, че съм щастлива, както и винаги се интересуват и от него, канят на гости и него и т.н.
Неговите родители, макар и мили имат към мен (особено "мама") едно хладно отношение, защото освен поредната отнасяща имущество, мога да съм и поредната разбила сърцето на изстрадалото и дете.
Но сме на благоразумни разстояния и от двете гнезда, така че хармонията е налице.

# 23
  • Мнения: 463
Моят съпруг също много си пасва с майка ми. Двамата са спокойните и уравновесени хора в семейството. Тя винаги ми е казвала , ако не одобрява нещо в него, но само дребни неща. Като цяло го харесва. отгоре на всичко женицата винаги отделя доста парички, ежемесечно, за да ни подпомага финансово. Е как да не уважаваш жена, което дава цялата си обич и всичките си средства за нас???

# 24
  • Мнения: 94
Моята майка е абсолютна интересчийка и материалистка.Възползва се оттова,че с мъжа ми дойдохме да живеем при нея(защото майка ми и баща ми са разведени)и си пправи каквото иска.Дори с цялата си наглост ни праща и на квартира с малко дете. ooooh!А когато е поискала някаква услуга от мъжа ми винаги се е отзовавал,но сега така сме и насъбрали.че едва се траем с нея.Много е лошо да си между чука и наковалнята. Whistling

# 25
  • София
  • Мнения: 903
Мъжа ми се разбира с майка ми. Даже са от една зодия и все се шегуват, като стане някакъв спор с мен, да не им се меся, че те били прави, а не аз. Разбира се, живеем отделно ( дори в момента сме на 12 000 км далеч), едва ли ако се виждаха всеки ден нямаше да намерят нещо за което да се скарат.
Аз горе-долу се разбирам с майка му, по-скоро я понасям. Тя е доста по-различен от мен човек ( студена, с много различно възпитание от моето, с различни ценности и т.н.), та затова гледам да нямам много общо с нея - виждам я рядко, и дори и да направи нещо нередно се опитвам да я изтърпя за 1-2 дни, за да не си разваляме отношенията.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Разбират се, виждат се рядко но и сме живели заедно, и на мъжът ми му беше добре да живее с нея.Често сравнява майка ми с неговата и сам казва" Що не беше и моята майка толкова тактична" Майка ми никога не ни се е намесила нито между нас, нито като се скараме на детето, чисти ни, готви ни, и когато трябва се оттегля в другата стая...тъща- мечта Mr. Green
Тя от своя страна го приема като неин син и казва, че има вече 3 деца Heart Eyes

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Deizy_ още колко теми смяташ да "изтупаш от пепелта" !?!
Спри се малко де! Огледай датите и се замисли дали е актуален все още съвета ти!

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
много добри са им отношенията. Няма за какво повече да мечтая.
Аз се стремя да съм любезна и учтива с майка му... опитвам се... насилвам се... понякога се получава.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт