за мъжете, алкохола и .........

  • 3 171
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13
Наплюйте ме, че само критикувам, без да се опитвам да помогна, но това:
...генетично обременен...
също НЕ Е ВЯРНО. Децата не се раждат алкохолици. Както не се раждат престъпници.

Сега към авторката: Ако мъжО ти наистина има проблем с алкохола, то решението е само едно - спиране сега и изцяло. Всички приказки за контролиране и обещания да се внимава и да се пие само от време на време ... е, този филм сме го гледали. Ако държи на себе си и на семейството си - ще го направи.
Подчертавам - АКО има проблем, което само ти можеш да кажеш със сигурност.

# 16
  • Мнения: 2 161
А защо тогава го правят?
Защото са алкохолици.

# 17
  • Мнения: 28
Прочетох всички изказвания и искам и аз да се включа в темата,защото и мен ме интересува.Първо това наистина е голям проблем!Алкохолизмът е наследствен и след като в семейството има такъв,при това баща,това означава,че той е потенциален алкохолик.Второ-когато посягаш към чашката,това означава,че имаш някаква причина и е хубаво да се изясни каква е тя(това става с помощта на психиатър).А когато пиеш,за да ти дойде настроение,това пак е алкохолизъм.

# 18
  • Мнения: 2 270
Аз също приемам това за много сериозен пробрем - имах си пример вкъщи доста години - баща ми! Не ми се описват грозни сцени, предполагам се сещате за какво говоря
За наследствеността - не мога да кажа, смея да твърдя, че и аз и брат ми не сме алкохолици - пием за купона и с мярка, а не се наливаме!
Към авторката - сериозен разговор!!! с мъжа ти, накарай го да осъзнае нещата, а не му натрапвай мнението си по въпроса!
Успех и търпение

# 19
  • Мнения: 141
а в интерес на истината няма бивш алкохолик

# 20
  • Мнения: 2 751
Наплюйте ме, че само критикувам, без да се опитвам да помогна, но това:
...генетично обременен...
също НЕ Е ВЯРНО. Децата не се раждат алкохолици. Както не се раждат престъпници.
По тоя повод имам преки наблюдения в не едно семейство около мен, вярвай ми!

Друг е въпросът, че всеки сам решава за себе си и сам си определя живота на 100%, в което си права!
Но генът играе роля със сигурност  Peace

# 21
  • Мнения: 28
Nprotiv,Kas!Ima bivshi alkoholici,zastoto poznavam takiva.

# 22
  • Мнения: 141
Nprotiv,Kas!Ima bivshi alkoholici,zastoto poznavam takiva.
до сега такова животно не съм видяла

# 23
  • Мнения: 417
Nprotiv,Kas!Ima bivshi alkoholici,zastoto poznavam takiva.
до сега такова животно не съм видяла

 Peace

# 24
  • Мнения: 6 167
Тези неща се мислят и забелязват преди брака, след това малко смешни стават такива констатации.
Приемам, че си знаела какъв е и тук просто 'разтоварваш'. Излишно е да питаш има ли проблем, защото и да няма в ДиС всички са психотерапевти и  да нямаш проблем така ще ти го създадат, че да се чудиш и маеш, как не си забелязала, че мъжа ти е алкохолик. Най-малко.

# 25
  • Мнения: 141
Тези неща се мислят и забелязват преди брака, след това малко смешни стават такива констатации.
Приемам, че си знаела какъв е и тук просто 'разтоварваш'. Излишно е да питаш има ли проблем, защото и да няма в ДиС всички са психотерапевти и  да нямаш проблем така ще ти го създадат, че да се чудиш и маеш, как не си забелязала, че мъжа ти е алкохолик. Най-малко.

по твоята логика този форум не трябва да съществува

# 26
  • Мнения: 6 167
Не знам дали трябва да съществува и къде я видя логиката, но направо се чудя на куражлийките, пускащи теми как са готови да търпят веднага 100 души да им обяснят колко им е тежък проблема и как трябва да напуснат мъжа си веднага, или да им  вменяват безумни идеи, че мъжете им са алкохолици, а пък такова животно , като бивш алкохолик няма  ooooh!

# 27
  • Мнения: 72
Знам как се чувстваш, за съжаление. И аз моя съм го вдигала от улицата. Става абсолютно неадекватен и на другия ден нищо не помни. Така се излага..., не е истина просто. А аз умирам от срам. Не се случва често, но когато се случи - почвам да си мисля защо всъщност избрах него... Понякога става любвеобилен, а понякога търи с кого да се заяжда. И понеже аз съм най-наблизо... Когато решим да се събираме някъде, аз общо взето съм нащрек дали ще се напие и все му броя чашите. За ограничаване и дума не може да става - става по-лошо, като че ли нарочно почва повече да се налива. Затова си мълча и гледам с хитрост да намаля пиенето му. Но пък аз винаги съм под напрежение и не мога да си прекарам добре. Харчи много, започва да черпи наред, куцо, кьораво и сакато. После се чуди къде са му парите. Затова предварително вземам част от джоба му. Отделно, че като му се услади, а всички други си тръгнат, той може да обикаля кръчмите до сутринта. Така разпускал. Не го разбирам. Говорили сме, че явно има някакъв проблем  с алкохола и имам временни успехи. Не знам докога така ще се кара. Трудно е.

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 12:50 от Paperino

# 28
  • Мнения: 28
Никой алкохолик не си признава,че е такъв.И когато им го кажеш,започват да се карат.Не разбирам само защо  ще те е срам,вместо него.И защо още го търпиш?

# 29
  • София
  • Мнения: 1 056

Хвани го в ситуация, когато не е пиян и не е зает с нещо, което да му отвлича вниманието и го попитай с подходящ тон:
-КАТО БАЩА СИ ЛИ ИСКАШ ДА СТАНЕШ?

Сигурна съм, че всеки, който е живял с алкохолик(или, айде да го кажем човек, който често пие) никак не иска да бъде като него. (пример е дядо ми и баща ми(дядо ми беше алкохолик, лека му пръст) и още един пример - мъжа ми и баща му(мъжа ми направо се разтърсва при мисълта, че може да прилича на баща си).Само да вметна, че са тихи и кротки битови алкохолици, никога не са тормозили никого, но просто състоянието им е неприятно и неадекватния им живот...
Та си мисля, че трябва да го жегне в душата въпросът ти...но гледай да не го казваш заядливо(та той да почне да прави контра нарочно), а някак отчаяно, някак жално, някак...разбираш...Трябва да рязбере какво чувстваш, какви са страховете ти, както и ти да разбереш неговите...

И още един коз - питай го той иска ли неговото дете да се чувства като него, когато той е бил дете?...

Общи условия

Активация на акаунт