Никулден и суеверия

  • 3 563
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 546
Не вярвам в никакви суеверия, само пазя кръстната кост от главата на шарана от едната до следващата година и старата хвърлям в река, защото за себе си съм решила, че това е ритуал за здраве.


О даааа.
Който не ми направи подарък по случай именния ден го преследват 3 години лош късмет  hahaha
Офф: Значи нямам много време да се погрижа за участта си! Същото важи и за теб и големият ми син Ники! Много, много, много се надявам че си добре! Така и не се обади, а аз си мисля често за теб...

# 16
  • Мнения: 3 675
Като гледам аделфия го е казала най-точно, като се замисля май така беше.На мен пък ми го каза една приятелка, не знам тя откъде го е чула.Ние май никакви риба няма да приготвяме, защото аз не ям риба изобщо, мъжът ми най-много да си купи консерва. Mr. GreenЕстествено, ако се сетим за именици ще ги поздравим.

# 17
  • Мнения: 5 001
У нас по- едрите люспи се събират,измиват се и се изсушават(така не умирисват нищо).После си слагаме по портмонетата и портфейлите.Между другото откакто правим този ритуал имаме повече материални придобивки в къщи.....

# 18
  • София
  • Мнения: 397
 Аууу,  гадните продавачи ме зарибиха миналата година с гол шаран! А аз се чудя защо така скочиха цените и обедняхме! Laughing

# 19
  • Мнения: 2 723
Значи нямам много време да се погрижа за участта си! Същото важи и за теб и големият ми син Ники!
За кво да се обаждам, направо среща с подаръците в петък или събота  Joy Не помня кво ставаше, ако закъснееш с подаръците, ама все ще е по-добре от 3 години карък, м Thinking Или ако ше отиват на зле работите, давай да празнуваме заедно  hahaha Щото и без тва не съм голяма късметлийка напоследък Naughty

Мъжито ми е именник и съм го научила да ме води на кръчма на празника си.
И аз така мисля да направя. Как ли да не осмърдя цялата къща на риба Sick Ама от кумова срама ще почерпя в рибен ресторант, което ми напомня да се обадя за резервацияяяяяяя

# 20
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Аз пък, която имам имен ден, даже и рибата като цяло не я уважихме последните няколко пъти, пък камо ли шаран  Sick Не съм фен на рибата и това е.

# 21
  • Мнения: 28
Първо браво за темата!Това е точно така,както го казва Аделфия.И тъй като Никулден е и празник на Бургас,Честит празник на всички бургазлии!!!!!!! HugА за суеверията-не се впрягайте толкова.

# 22
  • Мнения: 1 195
Simple Smile
благодаря за изчерпателната информация Simple Smile Не знаех такива подробности.
А относно съеверичта всеки е свободен да вярва или не на тях. Лично аз на суеверия не се впрягам, но спазвам традицията и винаги на Никулден си хапваме рибка с охота Simple Smile Ама все пак аз съм морско чедо и съм откърмена с риба така да се каже  Wink А и като Бругазлийка този празник ми е още по-скъп Simple Smile Все пак е празник на Бургас Simple Smile
Мери 77 мерси за пожеланията Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 15 466
Аз съм чувала, че въпросните люспи се слагат в портфейла, колкото са повече - повече парички у дома.
Не съм  го практикувала, как се отмирисва портфейл Thinking
И аз така съм чувала и даже една година пробвах, е нищо не стана, пак си беше празен портфейла. А като изсъхнат не миришат, но падат навсякъде и непрекъснато.И не всички сложих, само няколко. И аз не правя риба, първо защото никой не я яде, второ защото мъжът ми има рожден ден на тази дата си правим пържолки.

# 24
  • Мнения: 417
На Никулден се приготвя риба с люспи, най-вече шаран, защото той е слуга на светеца. Голата риба навява асоциации с бедност. Люспите се почистват внимателно, така, че да не падат на земята. Ако някоя люспа все пак падне, тя не трябва да се настъпва, защото който я настъпи, ще се разболее и ще умре.
Радвам се,че досега винаги съм взимала гол шаран,че ако взема да настъпя някоя люспа не ми се мре честно казано. Crazy Предпочитам да съм бедна.

# 25
И аз вчера взех гол шаран ,а свекърва ми като го видя изпадна в ужас.Тогава разбрах за това поверие.

# 26
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353

На Никулден се приготвя риба с люспи, най-вече шаран, защото той е слуга на светеца. Голата риба навява асоциации с бедност. Люспите се почистват внимателно, така, че да не падат на земята. Ако някоя люспа все пак падне, тя не трябва да се настъпва, защото който я настъпи, ще се разболее и ще умре.

Абе той хубаво е слуга на светеца, ама тази смрад на блато не мога да я преглътна. Добре, че не ме вълнуват тези суеверия. То ние и на Бъдни вечер не ядем само постно.

# 27
  • Мнения: 2 622
Не обичаме кой знае колко рибата,ядем единствено скумрия,така че шарана да ме прощава,но ще го пропуснем и тази година Hug

Общи условия

Активация на акаунт