Отговори
# 15
  • Мнения: 3 367
Vjara ,тук има около 2 до 3 седмици болнични и ваканция  заедно на година,за работещия и децата му,зависи къде работиш,но по-читавите места дават толкоз ; като децата са болни и няма останали дни викаме ситер,взима се неплатен ден,бачка се от дома или по нощите,редуваме се и пр.

# 16
  • Мнения: 214
а3 3апо4нах да работя 3 пъти по няколко 4аса оЩе когато Софиа веШе на 8 месеца, но само 3аЩото  съм в прекрасната ситуация, 4е таткото е следобед в къЩи и бабата дойде от БГ да живее при нас. Мисля, 4е това е идеалната ситуация, колкото и да се говори 3а недостатъците. Детето не е фиксирано само върху майката, остава в съЩата обстановка. А на детска градина Ще го давам 4ак когато стане на 3 години.
А3 самата се 4увстам мн добре, имам достатъ4но време всеки ден да се 3анимавам с нея, и съЩевременно съм удоволетворена от работата, 3аЩото мн си я оби4ам.
Ако не беШе маика ми, бих си в3ела Au-pair-моми4е, така направи една по3ната и е мн доволна. Естествено трябва да има и съответните условия 3атова (отделено жилиЩе или подобно).

# 17
  • Мнения: 314
как са уредени болничните за деца по вашите земи и как се справяте когато децата са болни?
Тук сме малко разглезени -  до 60 работни дни в годината (с 80% от заплатата ако сумата не надвишава определена граница).

# 18
  • Германия
  • Мнения: 8 099
....
В тази връзка отдавна се каня да питам как са уредени болничните за деца по вашите земи и как се справяте когато децата са болни?
Не говоря от личен опит, но шефката в стажа ми беше често в болнични заради детето си. В един момент нейният лимит се изчерпа и мъжът и излизаше в болнични в такива случаи. Това се отнася за служители в университет, не знам в нормалните фирми и други служби какви са правилата. Чувала съм, че майките търчят при дом. лекар и си искат за себе си болничен, ако този за детето е свършил.

# 19
  • Мнения: 7 605
....
В тази връзка отдавна се каня да питам как са уредени болничните за деца по вашите земи и как се справяте когато децата са болни?
Не говоря от личен опит, но шефката в стажа ми беше често в болнични заради детето си. В един момент нейният лимит се изчерпа и мъжът и излизаше в болнични в такива случаи. Това се отнася за служители в университет, не знам в нормалните фирми и други служби какви са правилата. Чувала съм, че майките търчят при дом. лекар и си искат за себе си болничен, ако този за детето е свършил.

Да допълня, 4е това важи само ако си с държавна zастраховка. Ако си с 4астна, нямаШ право на болни4ни когато детето е болно. ВzимаШ отпуска и толкова  Confused

# 20
  • Мнения: 4 399
Благодаря ви за отговорите на поставения от мене въпрос!

Тук сме малко разглезени -  до 60 работни дни в годината (с 80% от заплатата ако сумата не надвишава определена граница).

О, вие сте наистина разглезени и то не малко, ами доста. В следващия ми живот ще гледам да се преселвам към вашите земи.  Wink

# 21
Благодаря ви за отговорите на поставения от мене въпрос!

Тук сме малко разглезени -  до 60 работни дни в годината (с 80% от заплатата ако сумата не надвишава определена граница).

О, вие сте наистина разглезени и то не малко, ами доста. В следващия ми живот ще гледам да се преселвам към вашите земи.  Wink

само гледай да не сбъркаШ посоката и да дойдеШ насам  Wink тук такова животно болни4ни за деца _ нЕма ... но имаШ право да си вземеШ отпуск  Grinning

# 22
  • Мнения: 1 049
Болнични за деца имат  само държавните служители, учители и т.н.

# 23
  • Мнения: 4 399
Благодаря ви за отговорите на поставения от мене въпрос!

Тук сме малко разглезени -  до 60 работни дни в годината (с 80% от заплатата ако сумата не надвишава определена граница).

О, вие сте наистина разглезени и то не малко, ами доста. В следващия ми живот ще гледам да се преселвам към вашите земи.  Wink

само гледай да не сбъркаШ посоката и да дойдеШ насам  Wink тук такова животно болни4ни за деца _ нЕма ... но имаШ право да си вземеШ отпуск  Grinning

Ако сбъркам посоката ще дойда поне на топло.  Laughing При вас си имате слънце, ония горе си имат болнични, а ние най-онеправдани, нито слънцето ни като слънце, нито болничните ни като болнични.

И какво излезна сега че колкото повече слънце, толкова по-малко са болничните за децата.  newsm78 Ми zнам ли, може и да има някаква логика. Thinking

# 24



И какво излезна сега че колкото повече слънце, толкова по-малко са болничните за децата.  newsm78 Ми zнам ли, може и да има някаква логика. Thinking

ако намекваШ, 4е наШите законоправци са перманентно слън4асали, подкрепям с две ръце  smile3521

# 25
  • Мнения: 875
ще се учудиш сама себе си на какви комбинации е способен човек в безизходица. ние и двамата сме студенти. работим почасово като се комбинираме така, че един да е с детето, защото не ходи на градина. четем и пишем нощем. не е лесно, но не е невъзможно. много мразя свекърва ми като звънне по телефона и като започне да ни оплаква колко ни е трудно сами с детето. грижите по детето са си едни и същи навсякъде.  Peace

# 26
  • Мнения: 19 302
какво представлява тази Tagesmutter? къде мога да си намеря такава и колко се плаща?
колко деца гледа едновременно?
не искам да давам дъщеря ми още на ясла с твърде много деца.
ние гледаме сами малката и за сега се оправяме.просто е по-напрегнато и човек няма много време за себе си.

# 27
  • Германия
  • Мнения: 8 099
какво представлява тази Tagesmutter? къде мога да си намеря такава и колко се плаща?
колко деца гледа едновременно?
не искам да давам дъщеря ми още на ясла с твърде много деца.
ние гледаме сами малката и за сега се оправяме.просто е по-напрегнато и човек няма много време за себе си.
При нас се дава инфо от Jugendamt. Дават ти списък с регистрираните майки и ти сама обикаляш да си харесаш подходящата. От моя позната знам, че вземат макс. 1 бебе (под 1 год.)  и макс. до 5 деца. Всяка си преценява силите и възможностите за това до каква възраст да гледа деца. При обиколките задължително им искай концепт, по когото се грижат за децата, така у дома на спокойствие сядаш и четеш и добиваш подробна представа какво се прави по цял ден с дечковците.

# 28
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Здравей и от мен,
Да ти кажа 4естно ,искаШ или не справяШ се Crazy,просто нямаШ друг избор.
Моето дете го дадох на детска градина когато беШе на 4 месеца (там изкарахме много малко де Confused),после като трябваШе да работя плаЩах на жена да ми го гледа.Обикновенно жените които са ми го гледали са познати без работа,естесвено среЩу заплаЩане,но поне не плаЩам много.Като стана годинка и половина трьгна на детска градина.
Сега ходи на у4илиЩе и на стол,което озна4ава ,4е излиза от у4илиЩето в 15.30 4аса и два пьти в седмицата ,когато имат карате(записала сьм го на карате) в 16.30 4аса.Когато не мога да го взема или заведа или го води сестра ми или го води жена на която плаЩам.И така....
Аз си го гледам сама,таткото си го гледа само сьботите и неделите Mr. Green,та идеята ми беШе ,4е Щом аз успявам да си го гледам сама ,зна4и и ти Ще успееШ оЩе пове4е ,4е вие сте двама Wink.
А и нали ти казвам.....избор нямаШ Crazy Laughing

# 29
Въпрос на организация - дъшеря ми още с пристигането си тук тръгна на градина (1,6 г), аз на работа, мъжа ми на училище, после завърших един университет, после започнах работа и успоредно си уча и до ден днешен, мъжа ми си работи и се оправяме добре, хем без баби или бавачки. Е, случва се по приятелски да си гледаме децата взаимно, но то не се брои.

Общи условия

Активация на акаунт