има ли бейби бум в последната година-две

  • 2 109
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 603
Около мен напоследък е пълно с бебоци, но дали има бум незнам.

# 16
  • Мнения: 326
Да! И няма нищо по-хубаво от това.

# 17
  • Мнения: 514
да и аз съм го забелязала

# 18
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
По мое мнение има. Съдя по количките с дечица в градинките и бременните жени по улиците. Според мен има и бейби бум на блинаци, но това е друга тема. Само в близкия парк близначетата на възраст, колкото второто ми дете - тоест 4 месеца, са около 15-ина двойки. Като става дума не за Южния парк или Борисовата, а за квартален.

# 19
  • Мнения: 133
МНОГО БРЕМЕННИ ЖЕНИ ИМА НАИСТИНА, ТОВА Е ЧУДЕСНО Peace

# 20
  • Мнения: 188
Има и още как. Чудех се дали само аз го забелязвам. В квартала, в който живея, трябва да сложат светофари за майките с колички, толкова сме много. На където се обърна по няколко колички  Grinning

# 21
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Ако под бейби бум се разбира увеличаване на раждаемостта в България напоследък, да, бейбибум има.  Grinning

Но мисля, че това е понятие, което характеризира конкретно явление в миналото в периода след втората световна война, и по-конкретно през 50-те години на миналия век. Който се интересува, може да прочете тук.

Разбира се, мога да приема бейбибум за нарицателно (нещо като нес кафе, тиксо, ксерокс), но мисля, че цифрите в България далеч не са така внушителни. Mr. Green

# 22
  • Мнения: 3 216
Зависи според мен. Аз си мисля,че тьй като повечето от нас сега се обебват за пьрви пьт им прави повече впечетление. За пример ще ти дам себе си,като забременях извьдньж улиците се напьлниха с детски колчики,бременни майчета и сладки бебешори. До преди това не сьм ги забелязвала.

# 23
  • Мнения: 1 483
Зависи според мен. Аз си мисля,че тьй като повечето от нас сега се обебват за пьрви пьт им прави повече впечетление. За пример ще ти дам себе си,като забременях извьдньж улиците се напьлниха с детски колчики,бременни майчета и сладки бебешори. До преди това не сьм ги забелязвала.

Да и аз така.Имах чувство,че всички наоколо са бременни или с колички Grinning

# 24
  • Мнения: 781
Според мен има. И това е много хубаво. Лошото е, че половината ясли и градини ги направиха пенсионерски клубве и поликлиники и сега се бием за място  #2gunfire То са списъци пазене на ред-за ясла, за градина, за кухня  Crazy Ама така е в тая държава-иска деца, а ако може да не прави нищо за тях.

# 25
  • Мнения: 11 004
Има, и то не само в София и големите градове. Нашият град е средно голям, но от 2-3 години е пълно с бременни и малки бебета. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 24 467
Статистически погледнато има. И точно проблемът, засегнат от marchella, ще стане за в бъдеще един от най- големите за страната като цяло.

# 27
  • Мнения: 1 289
И аз още като бях бременна се учудих колко "колежки" има,а сега като повечето родихме има още и още бременни.В малкия ни град центъра е пълен с детски колички и  с бъдещи мами.Много мои приятелки чакат деца..Това само ме радва.....
Проблемът ще дойде по-късно с недостиг на детски градини.

# 28
  • Мнения: 268
Да има.Дай Боже,все повече семейства да се радват на дечица,особено тези които са ги чакали дълго.Децата са "събирачи"... Heart Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 1 603
Има, и то не само в София и големите градове. Нашият град е средно голям, но от 2-3 години е пълно с бременни и малки бебета. Simple Smile

Ето това е добрата новина.

Общи условия

Активация на акаунт