Второ нормално раждане - по-лесно?

  • 9 146
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Второто ми беше по-бързо, но не и по-лесно. Да не говорим, че първия път се разминах само с епизотомия, а втория с много повече.

# 16
  • Мнения: 620
Не беше по-лесно или по-безболезнено, пак си боля бая. Но определено беше по-кратко: първото 9 часа, второто 6. И двата пъти имах епизиотомия.

# 17
  • Мнения: 254
Много благодаря на всички, които са отговорили. Ще се ражда нормално. И дано всичко да е наред.
Лек ден на всички.

# 18
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Лесно, бързо с малка епизотомия, а голямо бебе 4.000 кг.Успех и вяра.

# 19
  • Мнения: 752
Разликата в годните и на мойте раждания е малко повече от две години, ако това има значение. Не искам да те плаша, но при мене не беше по-лесно. Но и първото ми раждане беше доста трудно (оказа се, че бях с тесен таз и малко преди да решат да ми резнат корема все пак родих нормално с невероятни болки и разкъсвания). За второто - казаха, че щом веднъж е излязло от там бебе, пак ще излизе. Втората щерка беше по-едра и затова пак се измъчих.
Но нали си знаеш, че всичко е строго индивидуално и при теб може да е по-лесно. Дано е така!
Желая ти търпеливо дочакване на момента и ЛЕКО И БЕЗБОЛЕЗНЕНО РАЖДАНЕ!  Hug

# 20
  • Мнения: 13 809
макар и с голямя разлика между двете деца - почти 9 години - второто раждане определено мина по бързо- или по точно времето до пълно разкритие беше поне два пъти по кратко.
леко раждане ти желая, зареди се с положителни емоции и всичко ще мине значително по леко

# 21
  • Мнения: 439
запис,че се интересувам от темата

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Разлика 3 години между двете раждания, бебетата по 3,700 и нешо и 53см. Първият път за 5 часа и половина. Второто за 2 часа. Събудих се, усетих контракции, не много болезнени. Тръгнахме за родилното и 35 мин преди да родя  ми изтекоха водите и започнаха напъните. Обаче свиването на матката, ми изкарваше сълзи на очите след второто раждане при всяко засукване на бебето.

# 23
  • Мнения: 423
Моето второ раждане беше малко по продължително и по болезнено. Но и като цяло двете раждания протекоха по различен начин. Първото започна с болки и контракции, а околоплодния мехур ми го спукаха 15 мин. преди да родя (без системи). При второто ми изтекоха водите и тогава тръгнах да раждам, а в болницата бях на системи. Всичко това мисля, че има значение.
И все пак всяка жена е различна и всяко раждане е различно.

# 24
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
при мен беше много лесно и бързо със съвсем поносими болки.възстанових се мн бързо,на другия ден след изписването бях по разходки.сле д първото 2 седмици не можех да сядам.
пожелавам ти леко раждане като моето!
след като родих и се 4ух с приятелите ,вси4ки казаха,4е зву4а все едно съм била на масаж.ама аз се бях настроила за секцио,4е беше седалищно,в последния момент с е обърна и бях супер щастлива.5 деца бих родила така!

# 25
  • Мнения: 117
Лично при мен беше много по-лесно и по-бързо. Само час ми бяха силните болки. Мога да кажа, че не усетих кога родих.  Wink Но предполагам, че е строго индивидуално всяко раждане. Аз се бях наплашила и ми се искаше второто да го родя с операция, но моята гинеколожка ме убеди в обратното. И сега се радвам, че я послушах, защото наистина много лесно родих второто си детенце.

# 26
  • Мнения: 353
И двата пъти родих много бързо и лесно. От началото на контракциите до самото раждане 3-4часа. Без шевове и се възстановявах до 3часа. От там на татък все едно не съм раждала!
А колкото до свиването на матката ми казаха, че със всяко следващо раждане боли повече. И при мен беше така, но е нещо много поносимо.
Леко раждане!  bouquet

# 27
  • плевен
  • Мнения: 133
не мисля,че второто раждане е по-лесно,при мен бяха минали десет години,но определено беше по- бързо е и това е нещо.желая те леко раждане  bouquet Peace

# 28
  • Мнения: 353
когато има голяма разлика, не е от значение кое по ред раждане ти е. По- лесно е, когато е малка разликата м/ду двете.
Но пак всичко е строго индивидуално.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Като цяло и двата пъти родих лесно. Но вторият път беше значително по-бързо - за 3 часа, а бебо беше едричък /3.840 кг/. Самите контракции бяха по-болезнени в сравнение с първия път и после първите няколко дена докато кърмих направо ми се ревеше от болка /заради свиването на матката/.  НО знаеш, че всичко се забравя и остава само радостта от малкото човече  Hug Леко раждане ти желая   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт