Преподавател от СУ

  • 8 338
  • 158
  •   2
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 891
  Естествено, че Е сексуален тормоз, и не само - в случая злоупотреба със служебно положение.  #Cussing out Какво значи, че студентката го е насочвала - човекът е преподавател и би трябвало да се държи като такъв. Няма оправдание за това, което видях !  #2gunfire

# 76
  • Мнения: 17 410
НЕ знам, от това, което гледах- изобщо не бих приела насериозно тоя тип. ТАкива кто него, дето точат лиги по студентки- много. А дали няма други хабилитирани лица, които биха могли да и решат проблема на тази кака?

# 77
  • Мнения: 2 100
Само да се запиша в темата и аз - в ИУ - Варна (ВИНС) е същото. Имам личен опит от там, да не говорим, че и в средните училища го има и на това съм била свидетел. А за такива неща в белите държави ...нали се сещате какво се случва?

Кой преподавател визираш?

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 4 228
Аз не съм виждала случаи, на които да не можеш да откажеш. Но пък и не съм била в позиция да моля за оценка.
В крайна сметка винаги можеш да поискаш да те изпита комисия.

А можеш ли да си представиш следният случай - изпит, студентка, която остава последна от групата. Лятна сесия е, сградата е празна.
Преподавателят заключва вратата и буквално и се нахвърля.
Чист опит за изнасилване. За щастие само опит.

# 79
  • Мнения: 14
. във всяка институция, във всички времена - има ли власт, търси и се двойна употреба. Това е част от бонуса (социалния статус). За подобни низки създания по - важен е потенциалът за свършване, а не самото свършване. Плодородна почва за нищожно его.

# 80
  • Мнения: 3 091
за съжаление е пълно с такива мераклии! пълно е и с колежки, които се възползват от поканата, поради което въпросните смръдльовци стават още по-нагли!

браво на момичето, че го е снимало тоя... Сигурна съм, обаче, че тя ще си има ядове в журналистиката, защото не е само той

# 81
  • Мнения: 36
 fightСамо си представете що за преподавател е!УЖАССССССССССССС..... направо нямам думи-идиот.Дано го изритат и да го заключат! #2gunfire

# 82
  • Мнения: 14
. имам нужда от помощ - изпитвам лека шизофрения, но може да не съм аз виновно.
. значи, масово се изповядва свободното фриволно поведение. Никой никого не съди, че даже и се отказва правото за това. Темата не е интересна, интересното е, че е съседна на тази, в която хвърчат плюнки по човечеца, дето решил да се възползва от обществено одобреното поведение. Една от двете страни е лицемерна.

# 83
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 858
Само да се запиша в темата и аз - в ИУ - Варна (ВИНС) е същото. Имам личен опит от там, да не говорим, че и в средните училища го има и на това съм била свидетел. А за такива неща в белите държави ...нали се сещате какво се случва?

Кой преподавател визираш?

въпросът ти не е към мен, но ако може да отговоря  Blush
пеци плюнката по математика - имала ли си срещи от третия вид с него  Laughing

# 84
  • Мнения: 5 877
Аз не съм виждала случаи, на които да не можеш да откажеш. Но пък и не съм била в позиция да моля за оценка.
В крайна сметка винаги можеш да поискаш да те изпита комисия.

А можеш ли да си представиш следният случай - изпит, студентка, която остава последна от групата. Лятна сесия е, сградата е празна.
Преподавателят заключва вратата и буквално и се нахвърля.
Чист опит за изнасилване. За щастие само опит.

Това си е подсъдно.

# 85
  • Мнения: 48
Аз не съм виждала случаи, на които да не можеш да откажеш. Но пък и не съм била в позиция да моля за оценка.
В крайна сметка винаги можеш да поискаш да те изпита комисия.

А можеш ли да си представиш следният случай - изпит, студентка, която остава последна от групата. Лятна сесия е, сградата е празна.
Преподавателят заключва вратата и буквално и се нахвърля.
Чист опит за изнасилване. За щастие само опит.

Това си е подсъдно.

Съгласна съм.
А направила ли си нещо по въпроса? Ако става въпрос за теб, де.

# 86
  • Мнения: 5 622
Мен пък ме изуми как си говореха на "ТИ" , все едно са първи дружки..Както той на студентката , така и тя на него... За мен това е непрофесионално. Не бива да се скъсява толкова дистанцията щото ето до какво води ......

# 87
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Повечето преподаватели смятат флирта и обожанието на първокурсничките за приятната част от работата си. И преподавателките също (Вера Динева-Русева например - каква флиртаджийка само!  Joy Joy Joy).

# 88
  • Мнения: 335
Темата е за сексуалния тормоз.
А една възбудена потребителка ме намери и тук (6-ти пореден опит) да ме заговаря на друга тема, че и с квалификации.
В САЩ отдавна да са й кофискували ПиСи-то.
Дали се надява, че няма да издържа и ще задишам и аз тъй дълбоко и тежко?...

За който не е разбрал (не му се отваря отпратката напр.):
Там (САЩ) преди време едно училищно ръководства изключи от детската градина 4-годишно момченце за неправомерно докосване на учителката си, след като детето прегърнало с двете си ръчички жената.
В писмо, написано от директорката на занималнята до родителите на момчето, се казвало, че "синът им бил уличен в неподходящо поведение в смисъл на сексуален тормоз или сексуален контакт", след като на 10 ноември прегърнало жената и заровило лице в гърдите й.
Маркус Блекуел, бащата на момчето казва, че е пуснал оплакване срещу районната администрация. Той твърди, че синът му не разбира защо е бил наказан.
"Когато получих писмото, светът ми се разклати", казва Блекуел пред журналист на Хералд Трибюн.
След като Блекуел подал жалба, последвало писмо от местната учителска администрация, в което се обяснява, че престъплението ще бъде третирано като "неуместен физически контакт", с което от досието на момчето отпадат обвиненията за сексуален тормоз.
Администраторите казват още, че в местния правилник на занималнята няма специални текстове относно взаимоотношенията между учители и деца, но изрично е упоменато, че неправомерният физически контакт бива санкциониран с дисциплинарно наказание.


Що се отнася до сексуалния тормоз на нашия човек тук - от записа става ясно, че в неговото начало даскалът е много по-трезвен, отколкото към края.
А девойката определено се изживява като "репортер без граници" на първото си собствено "журналистическо разследване".
Дори, когато университетски преподавател има невъзпитанието да говори на студентка (или просто на дама) на "ти", тя, като ученичка на това висше училище, не би трябвало да го прави.
Със същия подход можеш да предразположиш всеки друг фиркан застаряващ козел за подобни излияния.

Но да го уволнят, де - няма лошо.
Дори само заради това, че се налива на бюрото си, го заслужава.

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 4 228
Съгласна съм.
А направила ли си нещо по въпроса? Ако става въпрос за теб, де.

Най-добрата ми приятелка. Бяхме заедно на изпита, но аз минах в началото, защото бързах за някъде. Тя остана след мен.
Не направи нищо. Беше толкова травмирана, че предпочете да опита да забрави случката.
Същият този господин по-късно се изявяваше и в полтиката.


Общи условия

Активация на акаунт