Бебета ЮНИ - 6

  • 11 659
  • 305
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 176
Добро утро! Честит празник на всички именници и на всички Бургазлии!   ura

# 76
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Meg_H, благодаря за бързият отговор! За сега ще си карам така - с нисък доход, пък каквото ще да става. Не мога да се моля на шефа за нещо, което после няма как да ползвам! Naughty

offioly, и аз доста се посмях на интересната ти и шантава идея!
В първите месеци Ивчо го слагах в количката да спи, а нея - близо до спалнята. Така ми беше най-удобно, защото нощно време го кърмех и мисълта да стана от леглото и да се придвижа до детското креватче, беше ужасяваща. Може би около 4-тия си месец Ивайло започна много да рита - сутрин го намирах почти вкрая на количката. Започнах да го слагам в креватчето му. Пък и тогава изведнъж нощното кърмене се разреди значително и ми беше по-лесно.

Да ви кажа честно и аз още не съм наясно с тези генетични изследвания! Защо е този 3Д видеозон, когато се правят кръвни тестове, с които се разбира процентната вероятност от раждане на увредено бебе? Винаги съм си мислела, че и с по-обикновен видеозон може да се види генетичната аномалия, наречена "спина бифида", а пък тези 3Д видеозони са по-скоро за нетърпеливи родители, които искат да узнаят по-рано пола на мъничето.
За Синдрома на Даун не съм сигурна и не разбрах как се изследва.
Трябва вече да се ориентирам дали ще правя нещо подобно, защото съм в 11-та седмица и май е време, ако трябва да чакам след записването. Моля и за телефони някакви, че съм доста боса в това отношение /ще каже някой, че ми е първа бременност hahaha, а аз всъщност вече съм минала по този път./

С тази бременност нямам проблем с миризмите - мога и пържен лук да си мириша, мога и тежката миризма на загоряла мазнина да си душкам, нямам проблем. Обаче имам страхотни киселини - дори от една ябълка. С предишната ми бременност киселините ми се появиха в края на 8-ми месец. Сега много, много рано и ако трябва да си ги "нося" чак до края, незнам как ще издържа.

Добре дошли на новите мамчета!

Честит празник и от мен на всички именници!

# 77
  • София
  • Мнения: 391
Здравейте момичета!
Честит ни празник!!! - нищо, че може да не сте именници или пък от Бургас - за мен винаги Никулден е бил много хубав празник, който се отбелязва от всички - може би, защото в семейството ми винаги се е празнувал, но мисля, че като един от най-големите християнски празници, а и празник на моряците, на банкерите, на гр. Бургас, може и на още нещо да е и заедно с именниците обхваща доста голяма част от населението - така че дайте да празнуваме и да се веселим   Party Time Tada cheers
Относно разните изследвания, аз малко се притеснявам, че още не съм си записала час за фетална морфология, а като чувам за кога записват часове, се опасявам да не стане късно. Но искам да се видя утре с лекарката ми и първо нея да питам все пак.. Дано да не е късно. БХС не съм сигурна дали ще правя...

# 78
  • Мнения: 1 404
Оffioly,чудесна ти е идеята,даже смятам да я открадна LaughingНие сме решили да спим всички на спалнята-ние с мъжет ми,каката и бебето,но наистина е по-добре първите два-три месеца да импровизирам нещо,за да си е бебчо отделен.За Ния бяхме монтирали креватчето още преди да родя,но тя така и не го хареса,бърсах му праха една година и го демонтирахме накрая.

# 79
  • ах, морето...
  • Мнения: 27
3Д видеозона няма обюо с феталната морфология. Тя се прави на 2Д. Изследването за Синдрома на Даун се прави 12-13 седмица, по-късно вече няма смисъл. Недай си Боже нещо има, възможност за аборт после няма / ако някой направи този избор /. Първо се прави кръвно изследване за процента риск и след това видеозон. Другите препоръчителни седмици за феталната са 20-21 и 32-ра. На 3Д през останалото време може да си ходите колкото искате.

Здравейте моми4ета ! 4естит празник и от мен на имени4ките и на бургазлиите ! Като поморийка се 4увствам съпри4асна с празнуващите в Бургас. 
Вери, днес бях на ЖК и споменах на лекаря ,4е желая да се изследвам за Синдрома на Даун  и останалите изследвания, но той каза ,4е е още рано.Аз съм в 12 г.с. Защо да  не става по-късно?

# 80
  • София
  • Мнения: 873
здравейте и от мене момичета.
честит имен ден на всички именици. ние в офиса си имаме един такъв и похапнах сладки, соленки и бонбони и сега ми е.....
на мене също напоследък не ми се гади много много.най много вечер и когато съм супер изморена.
а нямам търпение да отида довечера при мама и тате и да папам риба. милата доста народ й се събираме на главата ама сега си ме глези. и само ме пита какво да ми сготви...
аз след малко съм на преглед т.4е стискайте палци .

# 81
  • Мнения: 17
Относно синдрома на Даун - моят лекар ми каза, че е подходящо да направим изследването в 16 г.с. Даде ми час за 21 декември когато ще ми е първи ден на 16 г.с. - дори за момент се зачуди дали не е рано, но прецени че все пак ще бъде ок.

Желая хубав и усмихнат празник на всички!  newsm68

# 82
  • Мнения: 24
Здравейтеее Hug Честито на всички именници!!!Да сте живи и здрави!!! и ние днес на работ аимахме доста именнички (Sunglasses и така си хапнахме че ми стана лошо  Sick.и се прибрах вкъщи да си почина  Mr. Green аз тая вечер ням а да ям рибка,защото мъж ми е втора смяна и не ми е хубаво без него.... но утре.............какво ме чака.мъжът ми е готвач и по принцип само той готви вкъщи.така че утре ще ми приготви никулденската ве4еря  Mr. Green.лека ве4ер

# 83
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Честит празник и от мен. Днес целият морски град пържи рибка, и у нас също,майка ми е именничка.
 Аз днес претърпях провал в работата, много ми е трудно вече. Свикнала съм да работя понякога и по 14 часа и днес разчитах, че ще се справя пак, но като минаха осем часа се скапах невероятно и остана работата несвършена, отложих една среща за втори път, което е направо срам.  Sad Нямам търпение да дойде Коледа да си почина и да се наспя.
 За ФМ вече писах, че съм ходила в 12с.,трябва да ида пак в 18 и 32с. На БХС ще ходя около Нова година в 16с.
 За бебешките работи тайно ще си призная, че си купих една дрешка, точно преди да разбера, че вече съм бременна и още две-три миналата седмица, но вече мирясах.
 Ние сме в две стаи и кухня сега, но имаме на етажа още толкова незавършени. Мисля да не бързам, като стане на 1-2 годинки ще направим стаята. За кошчетата, имам кошара от баткото и скрин, количка, дето не знам дали ще върви, бях я дала на 2 бебета след моето. Повечето дрешки съм раздала, само най-красивите пазя.
 И утре да се роди, има най-нужното. Напоследък ми предложиха количка, столче за кола, помпа за кърма и дрешки . Май няма нужда нищо да купувам.
 Чао засега, отивам да полегна преди голямата навалица. smile3524
 

# 84
  • ах, морето...
  • Мнения: 27
Относно синдрома на Даун - моят лекар ми каза, че е подходящо да направим изследването в 16 г.с. Даде ми час за 21 декември когато ще ми е първи ден на 16 г.с. - дори за момент се зачуди дали не е рано, но прецени че все пак ще бъде ок.

Желая хубав и усмихнат празник на всички!  newsm68
Благодаря   ти maristuta ! Успокоих се.Реших,4е ще пропусна срока за прегледа.Явно на следващата ЖК ще ми се назна4и. Hug

# 85
  • Мнения: 12
           Здравейте и от мен! Днес бях на преглед и доктора ме гледа на видеозон. Каза, че всичко е наред, само това. Днес навършвам точно 12г.с. и ми пусна изследвания за кръв и урина. Утре ще знам резултатите. Каза ми да отида чак когато стана в 16г.с., но не каза какво ще правим.
           Честито на именниците! Да са живи и здрави!

# 86
  • Мнения: 8
Добре дошри на всички нови мамчета  bouquet и честет празник на всички именяци  bouquet

Аз вече съм готова с приключването на месеца и се надявам да съм по-свободна тези дни.

Да ви се оплача мъжа ми е болен и от вчера съм при майка ми, днес ще се съберем и  със  свекъра и свекървата,те много ми угаждат сега, но ще ми е много кофти сама, а и като знам, че той си лежи сам в къщи Cry Cry Cry Нямам настроение за нищо, а такива празници се бяха заформили около нас тези дни...............

Приятна вечер на всички празнуващи шаранчета

# 87
  • Мнения: 8
Здравейте юнски мами,това ми е втора бременност и дано да стигна до край.Термина ми е за 2 юни точно  на празника на моя град-Враца.Понеже,ми предстой за празниците да пътувам за испания и искам да попитам д али някоя е летяла с самолет и дали има нещо опасно за бебето.Ще се радвам ако някой ми одговори.Незнам как да постъпя.благодаря предварително Wink

# 88
  • Мнения: 176
aniaaleks, добре дошла!  Hug
Аз разпитвах за летенето и доколкото разбирам, в първите месеци няма проблем . Разбира се, ако можеш да попиташ твоя лекар би било най-добре!

ел_ви, много кофти за мъжа ти, но по-добре ти се пази, че все пак за двама души отговаряш в момента! Аз се чудя моя ако се разболее какво ще правим, не е като да има при кого да отида да се пазя. Лошото е че сега е сезона на настинките и грипа, дано да се опазим.

Хапнете по малко рибка и за мен довечера, ние няма да се занимаваме, макар и мъжа ми да е именник. Купила съм му торта  Crazy.

Впрочем, моя лекар на всеки преглед ме предупреждава да избягвам да ям много риба, заради меркурия. Но това се отнася най-вече за големи океански риби - сьомга, акула, риба тон. Други рибки можело веднъж в седмицата.  Peace

# 89
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Добре дошли на новите мам4ета!  welcome
4естито на вси4ки които имат повод да по4ерпят!   bigdance2
Моми4ета бьрзам да ви се похваля- ве4е усетих БЕБ4О ДА РИТА!  newsm44

Общи условия

Активация на акаунт