Пие мляко в 22ч В 4ч иска пак

  • 1 386
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
Просто питам  Tired аз не намирам причина да седя и да слушам как детето ми реве 1 час, щом знам какво иска и че мога да задоволя въпросната нужда. Ако не е гладно, няма да пие млякото и ще трябва да търся причината другаде, но да седя и да гледам 1 час как се мъчи ...

Бебетата има прекрасно усещане за ситост, много по-добро от нашето. И моята е пила по 450 мл. наведнъж, когато е имала нужда, когато не е, след 40 грама ми избива шишето от ръцете, въобще не се съмнявам в преценката й и не си правя излюзии, че ще уцеля точното количество и времето  Stop Говоря като бебе, сега вече е голяма и нещата са други. И как българските деца нямат усещане за ситост, а французойчета, германчета и т.н. го имат  newsm78 странна порода сме, нали  Grinning

Не се засягай, явно си имаш причина, просто ми беше интересно каква е.

# 16
  • Мнения: 127
Няма нищо притеснително в това дете на 6 м да пие мляко през интервал от 6 ч - дори е нормално. Щом му се пие на детето естествено че ще пие.
Моята магарица също се събужда понякога и си търси АМ ooooh!

# 17
  • Мнения: 2 960
... Малко гадно ми беше когато рева,но пък устисках и постигнах резултат!

А каква е целта на тези резултати Thinking да не яде детето, когато е гладно ли  Rolling Eyes

наистина е тъпо да оставяш детенце да реве от глад горкото...разбирам да го будиш ти и да не се събужда то да търси папкане...ама това е доста неразумно и естествено без ефект.

# 18
  • Мнения: 481
да,прави сте.Знам че не е хубаво детенце да оставя да плаче,но това при нас в 4.00 сутринта беше станало навик,затова реших да изместя навика му в 6.00 поне..

# 19
  • Мнения: 128
може би не и е достигало млякото пие по 170 мл Виждам че и вашите буболечки са такаИ вече няма да се притеснявам а ще и давам млякце

# 20
  • Мнения: 2 757
Ами да гладно е детето, огладнява по навик, просто му се отделят стомашни сокове или там квото предизвиква глада. Но за да е добре на всички ако детето само не може да се откаже от нощното хранене трябва да му се помогне. На тази възраст няма нужда от нощно хранене, необходимото количество може да си го набавя през деня, ако яде повече или по-често. Доказателство, че нощно хранене не е жизнено важно е че много бебета го отказват още първите месеци, а някои дори от самото начало го пропускат. Така че и храненето е навик и няма нищо лошо в това да се помогне на детенце в тази насока. Друг е въпросът, че много майки са мекушави и се стига до ексцесии с нощно ядене до 3 годинки че и повече. Аз отказах големия си син. Отне доста време ама му няма нищо на детето.
П.П. Радвай се че яде само веднъж, кърмените бебета цоцат поне по 2-3 пъти, стига се и до 10. В моя случай нормално е толкова щото са 2  ooooh!

# 21
  • Мнения: 481
Ами да гладно е детето, огладнява по навик, просто му се отделят стомашни сокове или там квото предизвиква глада. Но за да е добре на всички ако детето само не може да се откаже от нощното хранене трябва да му се помогне. На тази възраст няма нужда от нощно хранене, необходимото количество може да си го набавя през деня, ако яде повече или по-често. Доказателство, че нощно хранене не е жизнено важно е че много бебета го отказват още първите месеци, а някои дори от самото начало го пропускат. Така че и храненето е навик и няма нищо лошо в това да се помогне на детенце в тази насока. Друг е въпросът, че много майки са мекушави и се стига до ексцесии с нощно ядене до 3 годинки че и повече. Аз отказах големия си син. Отне доста време ама му няма нищо на детето.
П.П. Радвай се че яде само веднъж, кърмените бебета цоцат поне по 2-3 пъти, стига се и до 10. В моя случай нормално е толкова щото са 2  ooooh!
Аз съм на същото мнение! Peace

# 22
  • Мнения: 9
Здравеите моята дъщеря пиеше мляко вечер до година и три месеца  не се притесняваи само ще се отучи.

# 23
  • Мнения: 45
И моята малка ламя "закусва" по същия начин (около 3 сутринта). Мисля, че и NikiFin е права - така, по съвет на педи, след 2-рия месец успях да го откажа от нощното хранене. Но когато стана на 3 и малко започна отново да се буди посред нощ за мляко. Понякога е очевадно, че не е гладен, но не може да заспи по никакъв друг начин, освен с хранене. Ама повечето пъти му скърца коремчето. Смятам, че не е чак толкова притеснително, тъй като "вечерята" му е към 21,00-21,30, а следващата "закуска" - чак в 10-10,30. Т.е. събират се две паузи от по 6-7 часа. Все повече се убеждавам, че всяко дете е различно и има индивидуални потребности. Няма как да се напъхат всички в един калъп. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2 960
Ами да гладно е детето, огладнява по навик, просто му се отделят стомашни сокове или там квото предизвиква глада. Но за да е добре на всички ако детето само не може да се откаже от нощното хранене трябва да му се помогне. На тази възраст няма нужда от нощно хранене, необходимото количество може да си го набавя през деня, ако яде повече или по-често. Доказателство, че нощно хранене не е жизнено важно е че много бебета го отказват още първите месеци, а някои дори от самото начало го пропускат. Така
че и храненето е навик и няма нищо лошо в това да се помогне на детенце в тази насока. Друг е въпросът, че много майки са мекушави и се стига до ексцесии с нощно ядене до 3 годинки че и повече. Аз отказах големия си син. Отне доста време ама му няма нищо на детето.
П.П. Радвай се че яде само веднъж, кърмените бебета цоцат поне по 2-3 пъти, стига се и до 10. В моя случай нормално е толкова щото са 2  ooooh!
Аз съм на същото мнение! Peace

 Peace и аз мисля ,че понякога трябва да се помогне на детенце...но има разлика от детенце до детенце и не е въпрос само дали мама е мекушава....слава богу моето бебче не се буди за среднощен купон с папкане

# 25
  • Варна
  • Мнения: 773
Йоана пие мляко около 20-21 часа и към 01-02 иска пак.Проблем е ако съм заспала и ми става много криво, че трябва да ставам. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 960
Йоана пие мляко около 20-21 часа и към 01-02 иска пак.Проблем е ако съм заспала и ми става много криво, че трябва да ставам. Simple Smile
тя твоята бебка голяма ,за да се буди пак в 1 часа след като е папала в 21. Защо не и даваш нещо в млякото ,че да я засища повече...бисквитка на плазмон например или супичката за вечеря......абе ти си знаеш как е най-добре ,ама за мен такова събуждане означава ,че млякото не достига и коремчО стърже.....пък и това събуждане е повечеарактерно / в повечето случаи/ за втори-трети -четвърти месец Simple Smile

# 27
  • Мнения: 521
Здравейте мамчета моят мъник откакто стана на 2 месеца допреди 2-3 дни ядеше последно в 9 вечерта и след това в 6 сутринта сам си направи този режим на хранене и ядеше на 4 часа през деня по около 100 до 140 мл.
От 2-3 дни обаче взе да се буди в 12 часа и иска малко да си похапне Simple Smile и предполагам че вече вечерното мляко не му стига най интересното е че той изяжда толкова колкото иска и като се нахрани немога да го накарам да изпие нито капка повече.
Но явно всяко дете е индивидуално все пак и аз съм на мнението че щом се буди и иска да папка има нужда.
Мислех си има едни бисквити на прах Плазмон пише че са от 4-тия месец дали ако му сложа в вечерното мляко от тях няма да се засища повече
извинявам се ако разводнявам темата

# 28
  • Мнения: 2 960
Здравейте мамчета моят мъник откакто стана на 2 месеца допреди 2-3 дни ядеше последно в 9 вечерта и след това в 6 сутринта сам си направи този режим на хранене и ядеше на 4 часа през деня по около 100 до 140 мл.
От 2-3 дни обаче взе да се буди в 12 часа и иска малко да си похапне Simple Smile и предполагам че вече вечерното мляко не му стига най интересното е че той изяжда толкова колкото иска и като се нахрани немога да го накарам да изпие нито капка повече.
Но явно всяко дете е индивидуално все пак и аз съм на мнението че щом се буди и иска да папка има нужда.
Мислех си има едни бисквити на прах Плазмон пише че са от 4-тия месец дали ако му сложа в вечерното мляко от тях няма да се засища повече
извинявам се ако разводнявам темата
аха чудесни са ,аз слагам в АМ и си спим до сутринта...ядем в 20.30-21.00 ,сутринта чак в 8.30 някъде Peace

# 29
  • Мнения: 46 518
... Мислех си има едни бисквити на прах Плазмон пише че са от 4-тия месец дали ако му сложа в вечерното мляко от тях няма да се засища повече
извинявам се ако разводнявам темата

Тези бисквити ги пробвах, когато си беше махнала вече нощното хранене и така я разядоха, че по цяла нощ ставаше за мляко  Crazy и при други деца тук във форума съм чела, че увеличават апетита ...

По-добре изчакай, предполагам, че е временно Peace

Общи условия

Активация на акаунт