Да спра ли по-голямото дете от градина като се роди бебо?

  • 2 764
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 751
Пък аз очаквах, че всички ще ме посъветвате да го спра от градина  Joy
Е, разбира се, ще подходим спрямо ситуацията, живот и здраве.  Thinking
Но съветите ви са мъдри и ме карат да се замисля.

superslavy , не съм решила, че неминуемо ще се появи. Но не виждам какво общо има ревността м/у съпрузите (улегнали психически хора) и първичната ревност на детето на 4.  newsm78  Peace

# 16
  • Мнения: 2 622
Аз не спрях голямото дете от градина когато родих малката.И през ум не ми е минало да нарушавам изграденият вече режим на детето,адаптацията,социалните контакти и каквото щете още защото в къщи има бебе.Да не говорим,че на мен ми беше далеч по-лесно през деня само с бебето.Притеснявах се по-скоро да не донесе някой вирус от градината Thinking
Ако спреш детето от градина, според мен то ще види колко драстична промяна е настъпила вкъщи. А като го няма цял ден и вечер се върне,мисля че ще му е по - леко.
-мда,така си е...

# 17
  • Мнения: 1 404
И на мен ми предстои подобно решение с тая разлика,че Ния в момента не ходи на градина.Има възможност да тръгне от април,а терминът ми е за края на юни.От една страна много ми се иска да си е вкъщи при мен,все ми се струва,че ще ревнува повече,ако знае,че по цял ден съм с бебето,а тя е на градина.Обаче-какви забавления ще успея да и предложа у дома,ако бебето е по-ревливо и капризно,ако аз съм изтощена от раждането или изнервена Confused

# 18
  • Мнения: 46 518
Единственото, което мен би ме притеснило е, че ще влачи болести от градината. София ходи от 3 месеца, тя не боледува, само от време на време говори носово за по 1 ден, но ние с мъжа ми ги прихващаме всеки път, както си трябва  ooooh! не знам дали за едно бебе или дете под годинка е добре да е в контакт с вируси непрекъснато ...

# 19
  • София
  • Мнения: 888
Единственото, което мен би ме притеснило е, че ще влачи болести от градината. София ходи от 3 месеца, тя не боледува, само от време на време говори носово за по 1 ден, но ние с мъжа ми ги прихващаме всеки път, както си трябва  ooooh! не знам дали за едно бебе или дете под годинка е добре да е в контакт с вируси непрекъснато ...
Ами мисля,че няма как да се избегнат вирусите независимо дали по-голямото дете ходи на градина. Бебето е боледувало само веднъж за 10 месеца - на три месеца имаше силна хрема, която не мина  цял месец. Оттогава не се е разболявал, докато дъщеря ми беше болна няколко пъти. А двамата спят в една стая.

# 20
  • Мнения: 1 479
Ако детенце се е адаптирало и не ти боледува,не го спирай.Аз ги гледам и 2-та и ми идва малко "на нагорно".

# 21
  • Варна
  • Мнения: 252
Аз лично каката не я спрях от градината.С бебето ни изписаха в неделя,а голямата в понеделник си беше на градина-с почерпка,за да се похвали че си има сестричка.Когато се разболя и си остана вкъщи беше нещо кошмарно-аз се чудя с коя да се занимавам по-напред,а да не говоря за почивка.
Според мен не го спирай,за да имаш време да се възстановиш след раждането.Леко раждане  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 847


П.С. queenmabb, вече сте с две дечица, супер. Ти при Ненов ражда, нали?  Hug (да не те бъркам с някой, че вече мозъкът ми се е изпарил от тая бременност  Crazy)

Дааа, аз съм, аз, виж как се наредиха нещата при нас след първоначалните затруднения:love: При Ненов раждах. Както можеш да очакваш, без проблеми и с много подкрепа от негова страна  Peace

# 23
  • Мнения: 46 518
Ами мисля,че няма как да се избегнат вирусите независимо дали по-голямото дете ходи на градина. Бебето е боледувало само веднъж за 10 месеца - на три месеца имаше силна хрема, която не мина  цял месец. Оттогава не се е разболявал, докато дъщеря ми беше болна няколко пъти. А двамата спят в една стая.

Когато не ходеше на градина нямаше контакт с деца в затворено помещение, само навън и не сме имали проблеми. Аз боледувах преди веднъж годишно, сега за 3 месеца 4 или 5 пъти, като я взема от градинаи видя, че говори носово, на следващия ден съм болна  Confused верно, не са страшни работи и минават без лекарства, но едно бебе не знам как ще го изкара.

# 24
  • Мнения: 2 751
А на Калоян, докато го кърмех, му се завираше кой ли не болен и неболен в лицето, но никога не прихващаше вируси  newsm78
Дали е от кърмата, не знам? newsm78

# 25
  • Мнения: 46 518
kalli, София не е била на кърма, но пак не боледуваше, но за седмицата да й се е завирал 1 болен в лицето а сега е по цял ден  Confused

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 16:50 от Никол

# 26
  • София
  • Мнения: 191
Когато се родиха близначките, т.е. на 18.12.2006 г., Марти беше предучилищна група - тя е задължителна и нямах право на избор. За зла врага баткото се разболя от варицела, и те на 3 месечна възраст я изкараха - едната с 5, другата - с 500 пъпки...Не искам да си спомням за тоя момент...Уж бяха на кърма...
След това го спрях от градината, успях да го запиша проформа в едно училище предучилищна, и така - никой не беше имал дори хрема...до есента.
Аз лично, ако имах избор, не бих си пускала по-голямото дете на градина. Поне докато не попорастне бебо. И все пак, да отчета и това, че ако детето не боледува много, няма проблем да си ходи на детска.
  bouquet

# 27
  • Мнения: 1 931
Моето мнение е да си ходи детето на градина.Аз като остана с двамата дома и става лудница. Детето трябва да си расте с връстниците си и да се развива с тях,а не с памперсите вкъщи. Да за няколко дни става, особено ако ще има и някой друг тогава да помага,но не и изцяло да се спре. Миналата година Йони беше на ясла, малката си я кърмех и веднъж не се е разболявала. Той изкара варицелата, тя не. Сега бате ходи на градина и дори и не съм се замисляла да го спирам от там- ама Йони е много палаво дете.

# 28
  • Мнения: X
И аз се чудя как да процедирам, живот и здраве. Разликата ще им е 3г.6м.
Единствено болестите ме притесняват, макар че Ния не боледува.
Предполагам, че ще ми е трудно с две едновременно и спирането ще е само за няколко дни, но ще видим.  Thinking

# 29
  • Мнения: 7 837
Не съм си и помисляла да го спирам, ходи с огромно желание.   Бебето беше на 10 дни, когато прихвана от брат си кашлица и сополи. За щастие, се размина само с това.

Самуил изкара малък период на ревност и сигурно щях да го задълбоча, ако го бях оставила вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт