какво мислите вие моля кажете ми

  • 5 235
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 522
За високо се смята кръвно с граници над 140 на 90. В този случай се предписва обикновено допегит. Консултирай се и с кардиолог.

# 16
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Ако до това време си била с ниско кръвно, напр.100/60 , тогава се води, че ти е високо. Но ако от самото начало си била с това кръвно или напр.120/70 ти е нормално. За това лекуващият те гинеколог трябва да прецени. Също така ако имаш главоболие, световъртеж и т.н. , признаците на високото кръвно.Аз от 31 г.с. бях с такова кръвно. И чак последната седмица започнах да го вдигам на 140/80 и тогава пих Допегит. Преди това не. Peace

# 17
  • Мнения: 403
Не разбирам много, но според мен кръвното ти е в допустимите граници за бременни. Консултирай се с друг специалист.  Peace
На абсолютно същото мнение съм. Peace
smile3543 smile3543

# 18
  • Мнения: 115
Не ми се струва да е много високо, но все пак не съм лекар. На мене ми се случваше да го дигам до 140/80 и нищо не са ми предписвали.

# 19
  • Мнения: 1 440
Не разбрах с какви стйности е било кръвното ти преди.Но ако пак имаш някакви оплаквания,най-добре е да потърсиш и друго мнение.

# 20
  • Мнения: 28
Много внимавай с лекарствата,а и не мога да разбера безотговорността на тази лекарка!И аз съм на мнение,че,ако се чувастваш добре,да не пиеш тези лекарства или допълнителна консултация.

# 21
  • Мнения: 318
Аз също мисля, че трябва да се посъветваш с друг специалист, преди да гълташ каквито и да били хапчета  Peace

# 22
  • Мнения: 1 132
Става ли ти зле? Моето кръвно също беше толкова, но не го сметнаха за високо, по тази причина не съм пила лекарства. Чувствах се добре, въпреки че по принцип съм с ниско кръвно. Преди да пиеш хапчета, потърси втори мнение!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 735
мойто кръвно/вярно че беше и 42 градуса/,но стигаше до 75/145 и   доктора не разреши да пия лекарства.Направо главата ми пулсираше.Тези лекарства не са безвредни-опитай бабешки методи,билки и др. Peace

# 24
  • Мнения: 4 496
По-скоро са ти раздалечени двете граници.Всеки път ли ти е такова кръвното? Консултирай се и с друг лекар. Аз вдигах кръвно когато отивах притеснена на ЖК. Flutter

# 25
  • Варна
  • Мнения: 506
Важно е какво ти е било кръвното преди - ако е било по-скоро ниско, наистина е нужно лечение (може би не това, което този лекар ти е изписал) - не защото се чувстваш зле, а защото повишаването на кръвното в този срок на бременността крие риск за плода и развитие на еклампсия!
Изобщо не искам да кажа, че при теб има конкретна опасност, но не бива да пренебрегваш на своя глава проблема, а трябва да се консултираш и с друг специалист. Преди да отидеш нека някой ти измери няколко пъти кръвното в различни часове на деня Peace

# 26
  • Мнения: 221
130/70 се счита за гранично. Лично мен при 135/80 ме вкараха да лежа в болница, бях 7 месец. Пиех допегит. Желая ти успех Hug

# 27
  • Мнения: 30
Поискай мнението на втори специалист. Не мисля, че е чак толкова високо. Може и да е от превъзбуда.

# 28
  • Мнения: 12
Според мен наистина зависи какво е нормалното за теб кръвно преди бременноста,за мен например нормалното е 100/70 и ако стане примерно 130/100 надали ще се чувствам добре. Но наистина най-добре се консултирай с друг лекар,когато е за бебчо нищо не е излишно

# 29
  • Мнения: 5 940
Винаги, когато ходех на лекар по време на бременността вдигах кръвното от притеснение дали всичко ще е наред. Вкъщи винаги ми беше нормално.

Общи условия

Активация на акаунт